Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak az emberek...

Miért vállalnak az emberek szegénységbe gyereket ? (Bőven van elég ember a földön , nem lenne szükség kötelezően potyogtatni.)

Figyelt kérdés
Ha a párok esetleg csak minimálbérből élnek? Vagy csak az egyikük dolgozik ? Vagy hogyha a szülőknél nyomorognak egy szobában ? Miért érzik ezek az emberek,hogy minden adott a gyerekvállaláshoz?

2021. jan. 22. 13:07
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
83%

Igen de van a másik oldal is, hogy nem csak az élet ám, hogy bármit kiejt a gyerek a száján azt megkapja, és nem létezik olyan hogy valami drága. Mármint nyilván van ennek előnye, mert ők tuti nem ismerik milyen a pénz miatt aggódni, de ugye ez alatt is van élet, méghozzá jó.

Ezért írtam hogy amíg az embereknek ennyire eltér a véleményük a minimumról kár ezen vitázni, mert egyik fél a másikat sokszor nem tudja elképzelni. Mondom ezt én egy "átlag budapesti diplomás" aki valaki szemében egy csóró, van aki szemében meg gazdag. De amúgy ez minden emberre igaz, nem? Van aki irigyli van aki sajnálja. Na van olyan akit nem lehet irigyelni a helyzete miatt ezt aláírom :)

2021. jan. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
66%

Amit nekem mondtak:


Mert vágytunk rá


Mert mindig is nagy családot akartam.. (nem baj hogy a 3. De a férjnek már az 1. Házasságból van 3.. az se hogy khr-esek.. az sem hogy segélyen élnek)


Másik

Majd megoldódik..


Másik:

Há’ nem kell nekik házat venni majd..( szerintem sem.. de nyilván a cipőt tudja már az ember)


És még sorolhatnál

2021. jan. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
81%

9-es:

Adokedvezmény kihasználásához az kell, hogy kettőjüknek összesen legyen 3 gyerek esetén kb. 300000bruttojuk. Szerintem a kérdező nem erre a kategoriára gondolt. Iskolai étkezés sem ingyenes automatikusan a nagycsaládosoknak, jövedelemhez kötött. A tankönyv az idéntől mindenkinek ingyenes. Babavárohoz is folyamatos munkaviszony, illetve hitelképesség szükséges.

2021. jan. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
59%
Mert primitív állat módjára élnek és nem gondolnak a következményekre, csak szaporodnak êsz nélkül.
2021. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:
Mindenkivel egyetértek . Szegény 24es igazat írt ,csak nem gyenge idegzetű stílusban . Pedig teljesen igaza van .
2021. jan. 22. 16:08
 26/35 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, szültél már?

Mert sztem sokmindennek nevezhető, de potyogtatásnak semmiképp, ettől a kifejezéstől falra tudnék mászni...


Mikor a harmadikat szültem, lényegesen jobban álltunk anyagilag, mint most (2018-ban). (

Az állami támogatásokból semmit nem tudtunk igénybe venni, szóval mi pl nem emiatt vállaltuk.

A tavalyi év nagyon odaba$zott a dolgoknak, jelenleg szívás van, perpill élünk a félretett pénzünk maradékából, számolgatva az aprót. :S

És nincs az az Isten, hogy mèg egy gyereket bevállaljak.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy sokak jelenlegi helyzete nem biztos, hogy korábban is ugyanaz volt.


(Ez nyilván nem vonatkozik a Kolompár Gazsiékra a 20 nm-en, ahol Dzsenifer az 5.gyereket vàrja, de nem biztos, hogy holnap tudnak fűteni, ha elfogy a fa, vagy egyàltalàn lesz-e étel az asztalon.... De az már vèglet.)

2021. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
54%

26-os, nem tudom, minek írtad ide a válaszod, hiszen a kérdező egyértelműen nem olyanokról beszélt, akik egy válságban kerülnek padlóra, hanem akik alapból a semmire szülnek?


Szövegértés 1-es.

2021. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

26os

Dehogynem , potyogtatásnak minősül számomra ez a dolog . Nem sikerült tényleg a kérdést értelmezni .

2021. jan. 22. 19:02
 29/35 anonim ***** válasza:
67%

Sikerült értelmeznem elsőre is...

Attól még lehet véleményem.

De becsülöm, hogy legalább odakerült a "számomra" szó...

Számomra csak azért zavaró, mert sokan azt hiszik, maga a folyamat a sokadiknál már csak annyi, hogy kicsúszik, azt kész. Akinek igen, azt irigylem.



A zárójeles részemre kitérnék.


Van ilyen rokonom. 8 általános végzettség, pàrjának lehet annyi se. 1 szoba, wc az udvaron, fürdőszoba nincs, másnál oldják meg. 4 gyerek van (ennél több terhessége volt).


Van ismerősöm, 6 gyerek az első házasságból, nevelőszülőnél vannak (anyagi helyzetből adódóan), új férjtől új gyerek...


A családi pótlékra alapozás napjainkban nem hiszem, hogy jellemző, mivel ugyanaz az összeg huszonéve, màr nem elég semmire, ez a réteg meg nem tud más családtámogatást igénybe venni, így nem hiszem, hogy ez elég motivàció.


A felelőtlen, védekezés nélküli szex, a csekély értelmi szint màr inkább.

Általában ott a családi háttér is olyan, ezek semmi értelmes mintát nem hoznak otthonról.

Csak úgy vannak, és "történnek velük a dolgok", nem tudatosak és nem következetesek.


----------


És akkor ezeknél néhány szinttel feljebb:


Az ismeretségi körömben csomóan vérszemet kaptak a babaváró hitelre.

Olyanok is, akiknek a házassága egy kalap szar.

Én arra is kíváncsi vagyok, ezekkel mi lesz pár év múlva...

2021. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
55%

Akkor leírom én is, mint a szegényebb réteg egyik képviselője, hogy miért vállalatunk gyereket. (gyk színvonalhoz képest tartozunk a szegényebbek közzé, mert itt mindenki 1 milla fölött keres)

Ahogy korábban is írták, harmonikus a kapcsolatunk és vágytunk a gyerekre.

Nincs saját lakásunk/házunk (ilyen ingatlanárak mellett és szülői segítség nélkül sajnos talán évekig nem is lesz), de mindketten teperünk a szebb élet felé, azon dolgozunk, hogy kimásszunk a jelenlegi anyagi helyzetünkből és az egy szem lányunkat ne csupasz seggel indítsuk útjára. Tanulunk, fejlődünk, egyre jobb munkahelyet keresünk. Mire kivártuk volna, hogy minden feltétel adott legyen egy gyermek érkezéséhez, kicsúsztunk volna az időből.

Szerencsére jól be tudom osztani a pénzt, így ha Hawaii-ra nem is tudunk elmenni nyaralni, azért némi spórolás után egy pár napos Adria még belefér. Lehet, hogy a lányom 3 évesen nem kap még tabletet vagy méregdrága műanyag vackokat, de a fejlesztéseit, úszásoktatását ki tudjuk fizetni. Bár mindig is 3 gyerekre vágytam, ilyen anyagi körülmények között nem merek még kettőt "kipottyantani".

2021. jan. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!