Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy bírjam az...

Mit tehetnék, hogy bírjam az éjszakázást?

Figyelt kérdés

Nem kel sokat a fiam, de most alvásborulás van, és néha úgy érzem nem bírom. Feszült vagyok, ideges, sírni kell.

Kétszer kel éjszaka, nincs is ezzel baj, a baj, hogy nem alszik vissza. Hatalmasra nyílt szemmel néz, meg "magyaráz" egy órán át.


Direkt nem beszélgetek vele, nincs fény se kapcsolva, de már nem bírom az éjszakai virrasztást.

Az se működik, hogy beteszem a kiságyába, mert felpattan, rugózik a lábával, csapkodja a rácsokat, nevetgél, játszani akar.


8 hónapos, hatalmas ugrásban van a mozgásfejlődése.


Illetve 7 helyett 6-kor kel újabban, ami az éjjeli virrasztások miatt elkeserítő.


Mit tehetnék, mikor jutunk túl ezen? Az a baj, hogy éjjeli bagoly vagyok, nem tudok 11 előtt elaludni, és ha 7 előtt kelek, akkor tök agresszív vagyok egész nap.

Tudom másoknak ezerszer rosszabb.


2021. jan. 26. 16:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
47%
Kávé. Literszámra. Intravénásan. Viccet félretéve, milyen vitaminokat szedsz? Beszélj a háziorvossal, milyen vitamint javasol, amivel jobban bírod a gyűrődést.
2021. jan. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
86%

Aludj vele nappal. Tényleg. Tegyél a háztartásra, dőlj ki, mikor ő is. Én másképp nem éltem volna túl, de így használható voltam.

Még ma is alszom vele nappal, pedig 3 éves (mondjuk én is bagoly vagyok).

2021. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

3-4 vagyok

Az az igazsag erre en is mostanaba jottem ra, hiaba erolkodok hajnal 3-kor, hogy aludjon, ha o maszkalni akar ugyis maszkal. Ha epp nem almos ugyse fog aludni. Sot, nala most pakolos korszak van. A ruhait naponta mindent kipakol amit eler. Hetekig szepen visszahajtottam oket, aztan ra 5 percre mindenhol vannak a ruhak, kiveve ahova en raktam oket, ugyhogy megfogtam a kisruhakat, es ahogy vannak csak visszaraktam oket a polcra. Nem hajtogatom oket 5 percenkent. Majd ha leszokik a pakolasrol, visszaall ez is a normalisba.

Szerintem neked se arra kene osszpontositani, hogy aludjon, meg napirend, hanem, hogy TE tudj pihenni.

Szoval a lekeritett resz, a mese, barmi jo otlet lehet, ami a babanak bevalik.

Par hetes vagy honapos volt, mikor megkerdezte tolunk a vedono, hogy beallt e mar a napirendunk. Persze, mondtam, a furdetes minden nap ugyanakkor van.😁

2021. jan. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
24%
Úristen, és ezt nevezik csodás anyaságnak... Na köszi, ebből nem kérek. 😂
2021. jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
72%

14

Jobb is!☺️

2021. jan. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Elmúlik, nyugi. És tudom, hogy ez most nem vigasztal.


Próbálj meg minden percet kihasználni alvásra/pihenésre/zombulásra. Ha nappal, akkor nappal.


Be fog állni a gyerek alvási ciklusa. Legkésőbb akkor, amikor oviba adod. Mert hisz ők is lefáradnak, de egyelőre nem határolja be őket a Rendszer (micsoda szerencsések!) csak téged cincálnak szét éjszaka.


Később ez majd változni fog, ígérem!

2021. jan. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

14, 15, magadnak válaszoltál, kevesen vannak ilyen rossz értékeléssel. 😏


Most pl tök jó volt a délutánunk, elmentünk sétálni, sokat nevetgélt közben, most nem bacta be sehova semmijét, hazajöttünk, aludt 1.5 órát, én pihentem végre, aztán délután meg eljátszott míg főzőcskéztem. Most meg alszik mint a bunda. Csak ne keljen fel játszani 😁

2021. jan. 26. 20:32
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a nappal alvas segit, illetve elmegyek idonkent este is korabban, akkor is, ha nem birok elaludni, fekszem csukott szemmel, es pihenek.
2021. jan. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Áhh szerintem csak nem tart ez az oviig.


Volt már sokszor rá példa hogy átaludta az estét, az idő nagy részében egyszer kelt.



Csak az elmúlt 3 hétben mióta áll, azóta ilyen kis sajtkukac 🙃

2021. jan. 26. 20:34
 20/29 anonim ***** válasza:
89%

Aludj, amikor alszik, semmi mással ne törődj. Harcolj ki plusz alvásokat magadnak a ferjednél.

A nem alvás kifordítja az embert magából. Én is már pszichológushoz akartam menni, azt éreztem, vége a világnak. Aztán egyszer kialudtam magam, és azt mondtam anyukámnak, hogy a világ legjobb pszichológusa az alvás.

2021. jan. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!