Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan tehetnék azért, hogy...

Hogyan tehetnék azért, hogy jobban bírjam a munkát? bővebben lent.

Figyelt kérdés
fél éve dolgozom állandó éjszakában, és nagyon nehezen bírom... a baj az, hogy nem nagyon tudom kipihenni magam napközben... pedig volna rá lehetőségem,de nem megy... nem tudok aludni, vagy csak össze-vissza.... már sokat fogytam is, mert éjjel meg enni nem nagyon tudok, csupán falatozok..a munka sem leányálom, de nincs választási lehetőségem, ez van, örüljek,hogy van munkám végre.... ráadásul,most már két hete folyamatosan, szabadnap nélkül dolgozunk, és ha reklamálni merünk,el lehet menni.. :( egyébként is kevés szerintem a heti 1 nap pihenő, de most egy ideje még ez sincs! érzem,hogy nem lesz ennek jó vége, szeretnék rajta változtatni, mit tehetek az erőnlétem,immunrendszerem,érdekében? hogyan lehetne elérnem altatók nélkül is, hogy aludni tudjak...?

#állandó éjszakázás #fizikailag kikészültem
2012. júl. 25. 12:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a kérdésedre,nincs jó válasz.Sokan küzdenek olyan problémával,hogy éjszaka dolgoznak,és hiába fáradtak képtelenek nappal aludni.


Próbáld minél jobban elsötétíteni a lakást,tv-t rádiót gépet mindent kapcsolj le.Igyál egy órával a nyugovásra térés előtt egy bögre citromfű teát,vagy hatásos még a sima dm-ben megvehető naturland nyugtató tea.Ezeknek nincs semmi káros mellékhatás,és ráadásul a citrom fű vírusölő is.Így talán könnyebben és jobban tudsz pihenni.

A falatozással nincs gond,ha beállítod a gyomrodat.Hogy pl óránként eszel valami apróságot.Csinálj kissebb szendvicseket,amiket ha tetszik ha nem megeszel.Muszály mert a fogyással nagyon sok energiát is elvesztesz,és ezt csak a táplálék és az alvás pótolja.Igyál mellette sok folyadékot,de ne ezeket az energia italokat,mert semmit sem érnek.A folyadék sokat segít a közérzet javításán.Egyél c-vitamint,de sokan nem tudják hogy csak a svédcsepp mellett hatásos,mert különben nem szívodik fel a szervezetbe.A magne b6 is sokat segít,mert pótolja a magnézium hiányt,amit sok stressz,és energiahiány okoz nálad.A pszhiotikumokról mondjál le,inkább próbáld meg ezt a módszert.Hosszabb távon sokkal egészségesebb,és függőséget sem okoz,mint az altató.


Sok sikert kívánok neked!És ha félév múlva sem jobb a helyzet,szerintem hagyd ott a munkahelyedet,mert nem lesz jó vége,akkor sem ha nincs más hely ahová mehetnél dolgozni.Mindenáron nem kell tönkretenni az egészségünket,és tudom milyen olyan munkában dolgozni,hogy tetszik nem tetszik ez van.De akkor is,az egészség az élet mindenek felett.

2012. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát igazán köszönöm a választ, a citromfű teát ki fogom próbálni... a falatozással csak az a baj, hogy egész műszak alatt csupán 2x tiz perc a szünet, amibe bele kell férjen,a wc.. az evés, minden, tehát gondolhatod... bevinni semmit nem lehet a munkaterületre, tehát zsebből falatozás sem lehetséges....az ivással is ez a baj, talán nekem ez még nagyobb gondot okoz, mivel rendszeresen elfogyasztottam mindig a 2-3 liter vizet naponta!!! most...... csak a szünetben lehet!!! ki lehet ugyan kérezkedni ha menni kell WC-re stb., de pl. épp ma rúgtak ki egy kollégát,aki túl sokat pisilt......:(

szóval nem meri senki sem kockáztatni... mindennek tetejére még pár napja rászoktak arra is, hogy műszak vége előtt pár perccel bejenetik,hogy 7-ig maradunk....szóval tényleg gáz, tényleg alig lehet kibirni, tényleg keresni kell mást....de addig marad ez,mert ha ez sincs akkor még nagyobb a baj....

2012. júl. 27. 07:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Mi lett veled? Felmondtal? Nekem is hasonló volt a munkaköröm csak nappali műszak. En kileptem. Nem éri meg. ..
2014. jan. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!