Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, hogy bírjam az...

Mit tehetnék, hogy bírjam az éjszakázást?

Figyelt kérdés

Nem kel sokat a fiam, de most alvásborulás van, és néha úgy érzem nem bírom. Feszült vagyok, ideges, sírni kell.

Kétszer kel éjszaka, nincs is ezzel baj, a baj, hogy nem alszik vissza. Hatalmasra nyílt szemmel néz, meg "magyaráz" egy órán át.


Direkt nem beszélgetek vele, nincs fény se kapcsolva, de már nem bírom az éjszakai virrasztást.

Az se működik, hogy beteszem a kiságyába, mert felpattan, rugózik a lábával, csapkodja a rácsokat, nevetgél, játszani akar.


8 hónapos, hatalmas ugrásban van a mozgásfejlődése.


Illetve 7 helyett 6-kor kel újabban, ami az éjjeli virrasztások miatt elkeserítő.


Mit tehetnék, mikor jutunk túl ezen? Az a baj, hogy éjjeli bagoly vagyok, nem tudok 11 előtt elaludni, és ha 7 előtt kelek, akkor tök agresszív vagyok egész nap.

Tudom másoknak ezerszer rosszabb.


2021. jan. 26. 16:49
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
56%
Viccen kívül, én amióta vasat meg plusz D-vitamint szedek, azóta kicsit jobban bírom az éjszakákat. Nálunk ugyan nincs virrasztás, csak kb karácsony óta óránként kel éjszaka 10-15 percekre szopizni, és alszik is vissza, de napközben meg cserébe 2x alszik 20 percet, szóval még akkor sem tudnék vele pihenni. Kicsit se vagyok zombi, áá :D De az extra vitaminokkal valamivel jobb, illetve a férjem vasárnaponként viszi a reggeli műszakot és akkor alszok amíg éhes nem lesz őnagysága (szerencsére napközben csak 3-óránként akar szopizni kb, nem értem, éjszakára miért kell gyakrabban, még csak most kezdünk hozzátáplálni, na mindegy), az is baromi sokat segít.
2021. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Hálisten nem kell kiharcolni semmit, most elég sokat dolgozik, de normál esetben kérés nélkül felkel reggel ha pl rossz éjszaka volt, hogy kialudjam magam.


Csak most zsinórban olyan rosszak az éjszakák, már előre félek, ő meg délutános, és későn este 11kor ér haza és nem bír felkelni korán, mert utána ő sokáig fent kell lennie mert későn végez..

Vannak ilyen depressziós napok, az eső is esett reggel, rendetlenség volt, elfogyott a tej (tehát nem ittam kávét). Csoda hogy kiakadtam, és sírtam?

2021. jan. 26. 20:41
 23/29 A kérdező kommentje:

Vashiány okozhatja? Felszívódási zavarom van.

Folyton álmos vagyok alapból, de mióta van gyerek, kávén élek.

2021. jan. 26. 20:43
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
23 igen a vashiány is okoz fáradtságot. De ha nem alszol az jobban 😂
2021. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Ráadásul a kávé sajnos erősen rontja a vas felszívódását 😬 Ha szedsz is vasat, két kávé között vedd be, semmiképpen ne kávéval!

Kitartás!

2021. jan. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Köszi. Ma korán fekszek le szerintem. Holnap akkor kipihentebb leszek.


És nektek is kitartást, ha szükségetek van rá.


🙃

2021. jan. 26. 21:19
 27/29 anonim ***** válasza:
El tudtal menni elobb aludni?
2021. jan. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Ennyi idosenaz en babam is volt, hogy fentvolt ejjel, en sotetben maradtam csendben, es magam melle vettem, ha a kisagyban nem maradt meg, egy ido utan vagy kidolt, vagy ha nem, csatos hordozoban a hatamra vettem, es fel ora setalgatas utan altalaban elaludt, es mehettem en is.
2021. jan. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Áhh, 11 körül sikerült ma is, kelt egyszer hajnali 1:30-kor, ez egy gyors menet volt, aludt is vissza, aztán 4:45-6:17-ig kellett altatni, a férjem segített a végén, hozta a csatos hordozót és úgy sikerült végül letenni. Legalább utána 7:50-ig aludt.

De mit panaszkodok, ha én nem tudok faraftan felnőttként elaludni, mit várok tőle? Remélem rendeződünk hamar.

És hogy egyeseknek jól essen, ma már volt egy bő 20 perc sírás is, mert olyan álmos volt.

2021. jan. 27. 09:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!