Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valakinek semmiben nem jó...

Ha valakinek semmiben nem jó a gyereke, akkor az édesanyja és az édesapja tud rá büszke lenni a semmiért? Vagy ez hogy van?

Figyelt kérdés
2021. jan. 29. 14:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Egy nem szín ötös, nem sportbajnok, nem Michelangelo gyerek is tud jószívű, kitartó, figyelmes, segítőkész stb lenni, amire tudja mondani a szülő, hogy büszke vagyok rád. Plusz a szülő dolga (is) megtalálni azt amiben a gyereke jó, de leginkább sikerélménye van benne és ezáltal büszke rá.
2021. jan. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Ez a szülőktől függ.

Sajnos van aki azt hiszi csak akkor lehet a gyerekre büszke ha komoly eredményeket ér el. Valószínűleg az ilyen szülő maga is hasonló körülmények között nőtt fel.


De egy egészséges esetben a szülő a gyereket önmagához méri. Tehát ha az én gyerekem gyenge matekból és mégis sikerül egy 4-es dogát írni akkor arra is lehet büszkének lenni. Mint ahogy arra is, hogy jó szívű, nem piszkál másokat, szereti a virágokat stb stb estig lehetne sorolni mi mindenre lehet büszkének lenni.


Nem lehet mindenki kiemelkedő, mert akkor eleve nem lenne miből kiemelkedni. Ha tehetséges egy gyerek valamiben az szuper, de ha nem, akkor is a mi gyerekünk és büszke vagyok rá hogy ő a mi gyerekünk.

2021. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nincs olyan, hogy valaki semmiben nem jó. Mindenkinek vannak jó tulajdonságai, ha nem is nagyon kiemelkedő semmiben. Ahogy a második is írta, a jószívűségre is lehet büszkének lenni, vagy a kiartásra, önzetlenségre, szorgalomra stb.
2021. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
11 hónapos a lányom, én már most sok mindenért büszke vagyok rá... Azért, mert ügyes, okos, jól fejlődik, átlagos, mégis nagyon-nagyon büszke vagyok rá... Ahogy ma lemászott a kanapéról egyedül, szétpuszilgattam... Szóval én nem hiszem, hogy van olyan, akire nem lehet büszke senki...
2021. jan. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%

Olyan gyerek nincs, aki semmiben sem jó!

Az a szülő, aki nem képes meglátni a jót a gyerekében, az keressen egy jó erős kötelet és akassza fel magát! A gyerekének csak jót tenne vele!


Kérdező!

Várjuk a háttértörténet, ami a kérdésedet ihlette, feltéve hogy nem megint íróasztal mögötti képzelgésről van szó.

2021. jan. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
12%
Nem.
2021. jan. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
96%
Én boldogabb vagyok amióta onmagahiz hasonlitom a gyereket es latom milyen szépen feljodik nem a szuper anyuk szuper gyerekehez(aminek a fele amugy is kamu) pl nalunk most ilyen a beszee. 2 eves elmult vanismeros ahol ennyi idosen mondatokban beszel a gyerek én viszont marha buszke vagyok ra h egyre tobb szot mond mar ő is.
2021. jan. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Szegény anyám pl. kellően ostoba ahhoz, hogy igen. A mai napig azzal jön, hogy az ő gyereke kitűnő tanuló volt... Szerencsétlen nem ismerte fel, hogy úgy mentem végig az iskolarendszeren, hogy csak magoltam, számonkérés után minden azonnal kiesett, egyébként semmiben nem vagyok jó, és semmire nem vagyok alkalmas. Az a lényeg, hogy kitűnő tanuló voltam. A közmunka már csak a körülmények szerencsétlen együttállása nyilván, véletlenül sem a "jó" képességeim eredménye... 🤣 Hát na, volt honnan örökölnöm...
2021. jan. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Olyan nincs, hogy semmiben nem jó. Max a szülei nem keresik azt, amiben jó, nem segítik, hogy megtalálja. Erre a magatartásra ne legyen büszke a szülei, ne a gyerekre!
2021. jan. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De van olyan, hogy valaki semmiben nem jó, sőt, csoda, hogy az átlag szintet megüti valahol.
2021. jan. 29. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!