Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik gyereknevelési módszer...

Melyik gyereknevelési módszer a kevésbé hátrányos ezek közül? Mik lehetnek az előnyök és a hátrányok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem csak ez a kettő létezik, most direkt sarkosan kérdezek. Van a szigorú, korlátozó, tekintélyelvű gyereknevelés, én vagyok az anyád / apád, tedd azt, amit én mondok, én jobban tudom, stb. Nincs lázadozás, rögtön elnyomják a gyerekben, a szülő a saját világképét erőlteti a gyerekre erőnek erejével is. Ezzel szemben van az, aki fizikailag ellátja a gyerekét, ugyanakkor abszolút nem korlátoz, nem tekintélyelvű, nem nevel, az életre se készít fel, úgy van vele, járj utána, aztán max. tanulsz a magad kárán. Tanácsot se ad, igazából nem is érdekli, mi van veled, őt ez untatja. Viszont valóban nem erőltet rád semmit.


Engem az utóbbi szerint neveltek, azaz inkább nem neveltek. Hírből se ismerem az apai szigor fogalmát, mégsem züllöttem el, pedig sokan azt hiszik, hogy ez a nevelés azt hozza magával. Nem nézek fel a szüleimre, és ők se várták ezt el sosem. Igazából a nagyszüleim neveltek, amit tudok inkább nekik köszönhető. Érzelileg rosszulesett nyilván, hogy nem álltak sosem mellettem, sosem védtek meg senkitől sem. Nem érzem azt sem, hogy sokkal önállóbb lennék ennek a módszernek köszönhetően, abszolút nem lettem a jég hátán is megél típus, pedig ez is egy gyakori sztereotípia az ilyen felfogással felnevelt emberekkel kapcsolatban. Viszont tény, nagyon megfontolt, logikus, kevésbé érzelgős, kevésbé megvezethető ember vagyok, és bár mindenkivel igyekszem kedvesen, tisztelettudóan beszélni, tekintélyelvű nem vagyok, se más, se a magam irányába.



#gyereknevelési módszerek
2021. febr. 2. 14:05
A kérdező szavazást indított:
a tekintélyelvű
a meglehetősen közönyös
18 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
*érzelmileg
2021. febr. 2. 14:07
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút gyerek függő. Mind a kettőbe bele lehet rokkanni. Kérdés milyen a gyerek személyisége.
2021. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Az enyémek a kettő között voltak. Szerintem ezek tényleg inkább a két véglet.
2021. febr. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igaz, hogy gyerekfüggő, bár szerintem ettől függetlenül se jó csak a szélsőség. A kettő közt a helyes, én is így vélem.
2021. febr. 2. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
A kettő közül választva az első a kisebbik rossz. A helyes a kettő között van félúton
2021. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Ez valóban két szélsőség, de mindkettőre igaz, hogy nem figyel a gyerekre. Szóval nem a kettő _között_ van a jó megoldás, hanem egész másutt.


Ha ebből a kettőből kell választani, akkor valóban a gyerek személyiségén múlik, hogy mit visel jobban.


Meg azért a tekintélyelvű esetben is vannak még variációk. Szerintem sokat segít, ha nyíltan ki van mondva, hogy a mi családunkban a felnőtt a megmondóember és a gyerek alkalmazkodik, és pont. Egyszer hallottam egy anyukát, ahogy a gyereknek magyarázza, hogy azért van igaza (neki, a felnőttnek), mert ő a felnőtt. És hogy a gyereknek ezt nincs joga vitatni és kész. Ez a szemlélet nem ideális szerintem, de legalább ki van mondva nyíltan.

2021. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na igen, én mondjuk sose tudtam hovatenni magamban, hogy valakinek pusztán azért legyen igaza bármiben, mert ő az idősebb. Amúgy abszolút nem voltam balhés gyerek, de sose próbált senki azzal meggyőzni, hogy ő a felnőtt, ezért neki van igaza, és kész. Nagymamámék mindent logikusan magyaráztak el, és nálam ez hatott.
2021. febr. 2. 14:46
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Ha muszáj választani, akkor a tekintélyelvű. Ott legalább azért cisnálják amit csinálnak, mert törődnek a gyerekkel, és azt teszik ami szerintük helyes és jó útra viszi. A másik típus nem tudom miért és kinek szült gyereket.
2021. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!