Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem az alábbi...

Hogyan kezeljem az alábbi helyzetet ? Többi lent

Figyelt kérdés

Hogyan foglalkozak a 1éves 7hónapos kis fiammal ?

Édesanyjával külön mentünk.Ugye sokat van az annyával vagyis többet mint velem! Nagyon anyás a fiam és én mint férfi "nem tudok annyira jól ell lenni vele" mint az anyuka.

Szóval kérdésem az lenne hogy egy 1éves 7hónapos babával mint férfi hogyan tudnám elérni hogy nagyobb kötödésünk legyen egymás felé?

Valami program esetleg ?

Nem akkarom elhagyni de sokszor kezdem érezni hogy nem nekem való ez az egész apa szerep és igazából teljesen jól meg lenne ha én nem lennék.

(Megegyeztünk a volt párommal hogy heti 3alkalommal is elhozhatom magamal nincs biroság se semmi ilyesmik normális támogatom a kicsit ez egyérgelmű ! )"


Komoly a dolog úgyhogy komoly válaszokat tanácsokat várok.

Köszönöm előre is !


2021. febr. 3. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze most még pici. Ez sok férfinek nehéz. De ahogy nő tudtok majd egy csomó jó apa-fia programot csinálni. Foci, kosár, állatkert, strand stb. Most csak sétáljatok sokat. Vidd a nyakadban, birkózz vele stb.
2021. febr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én személy szerint ezt nagyon szégyenlem mint férfi sőt mint apa.De egyszerűen nem tudok vele foglalkozni se tőrődni.Ugy veszem észre mint ha érezné rajtam a kicsi és ő sem akkar velem lenni. E miatt sokszor van bennem hogy le mondok rolla mert félek hogy a jövőben csalódni fog majd bennem.Viszont szivem nem hagyja hogy le ne lássam :(
2021. febr. 3. 20:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2 éves a fiam, együtt vagyunk is vagyunk az apjával, szóval igen sokat látják egymást.(nemtudom jobban megfogalmazni 😅)

Ennek ellenére is értem van oda. Az apja néha játék, és ennyi. 2 óránál többre nem is tudom együtthagyninőket a mai napig.


Ezzel csak azt akarom mondani, h ne érezd magad rosszul, mert nincs oda 1000%ra érted. Az enyém sincs az apjáért.

Adj neki időt. Ahogy nől, úgy szorosabb lesz a kapcsolatotok, hidd el.

Adsig is vidd el játszótérre, bicózz vele, fagyizzatok nyáron. Sok sok közös program és kitartás...

Hidd el, minden jo lesz ;)

2021. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1 éves 7 hónapossal a program az legyen, hogy együtt vagytok. Játszotok olyanokat, amik lekötik, akár csak valamit gurítasz neki, ő meg visszagurítja stb.

Ennyi idősen imádnak pakolni, rakodni, mindent kipróbálni. Engeded neki, hogy (normális keretek között) fedezze föl a szobádat, lakásodat.

Nyáron, jó időben kimentek egy parkba, ahol nézegetheti a fűszálakat, leveleket, ezek gyűjtögetheti is stb.

Olvass neki egyszerű kis meséket, mondókákat, verseket. Szerezz be olyan versesköteteket, mesekönyveket, amiket már végig tud hallgatni. A versek között a ritmusosak a jók (Weöres Sándor versei kifejezetten ilyenek). Kérj tanácsot anyukádtól vagy akár könyvesbolti eladótól, hogy ennyi idős gyereknek milyen könyvet ajánl. Vehetsz nagyobbnak valót is, majd "belenő".

Emellett lehet összebújni, hancúrozni vele, csikizni (csak amíg élvezi) stb. Neki jó móka még az is, hogy elfekszel az ágyon vagy a szőnyegen, ő meg megmászik téged, mint egy hegyet.

Engedd el a felnőtt-énedet, játék közben változz egy kicsit magad is gyerekké.

2021. febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pozitiv kommenteket! :)

Mindent meg fogok próbálni.Annyi csak hogy elég ha heti 3alkalommal van velem mondjuk minden másnap 1órát kb!?

2021. febr. 3. 21:08
 6/9 anonim ***** válasza:

2,5 éves kislányom van. Mi együtt élünk, de mégis anyás. A férjemmel kevésbé van el, de ettől még láthatóan, érzékelhetően ugyanúgy szereti őt is. Egyszerűen ez egy ilyen életszakasz eleve is, amit nem könnyít meg, hogy külön mentetek.

Egy biztos: nem veled van probléma, nem te vagy nem jó apa. Sőt; nagyon is tisztelendő, ha ilyen körülmények között is igyekszel vele a lehető legtöbbet foglalkozni.

Szerintem élmények kellenek, mert ezek a pillanatok mindig különlegesek a gyerekeknek, a kis lelkükben pozitív nyomokat hagynak.

Kicsi még, ezért nincs is nagy dolgokra szükség: kavics dobálás a tóba, egy jó kis játszóterezés veled, labdázás/ focizás, autózzatok közösen (pl.gurítsátok le a csúszdán a játszón), ha jobb idő lesz, pancsoljatok, homokozzatok együtt, fújj neki nagy buborékokat, hogy kergethesse azokat.

Belejössz majd, ne aggódj!

2021. febr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 órát én kevésnek tartom, főleg most az elején, amikor nagyot változott most minden; mert mire belejön a veled való együttlétbe, már vége is. Legalább 1-2 hónapig próbálj meg ennél azért valamivel több időt szánni rá.
2021. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nehogy elhagyd! Egész életre szóló törést okoznál benne. Menjetek sétálni, játszóra. Kisautózzatok, nézzetek mesét, olvass neki mesekönyveket. Csikizd, birkózd le, nevettesd. Meg fog jönni az érzés, de feladni nem szabad. :)
2021. febr. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Heti háromszor egy óra már bőven elég, hogy megalapozza a kapcsolatot. Én heti egyszer két és fél-három órát vagyok az unokámmal, aki most 11 hónapos. Egyértelműen kötődik hozzám, örül, ha meglát, nyugodtan velem marad, ha az édesanyjának el kell mennie.

Egyszerűen ülj le mellé, és figyeld, ahogy játszik. Aztán próbálj bekapcsolódni abba, amit csinál. Sokszor segít, ha utánozni kezded. Ha tornyot épít, te is építesz. Ha autót tologat, te fogsz egy másik autót. kicsit "tovább is fejlesztheted a játékát", valami új elemet beépítve.

Ha ő csak a földön gurította az autót, te csinálsz egy lejtőt az egyik leporelló könyvből, és azon gurítod le a tiedet. Vagy ha olyan autó van nálad, belepakolsz valamit és úgy gurítod oda a gyereknek. Ha jobb az idő, menjetek a szabadba, játszótérre. Ott se kell csodát tenned, ha vele vagy, rá figyelsz, az a gyereknek már nagyon sokat jelent. Ha mutatni akar valamit, megcsodálod, ha fizikai segítség kell neki, ott vagy, biztatod, segítesz is, ha kell, ha pedig tényleges együtt játszást igényel, akkor

játszol vele.

És persze nagyon jók a birkózós, feldobálós, levegőben lógatós játékok is. De nyilván nem a békésen autózó gyereket kell elkezdeni dögönyözni, ezek akkor kezdeményezhetők, mikor a gyerek is igényli. Öledbe ül, hátadra mászik, stb. (Ha a játszó gyerek mellett a földön ülsz, vagy fekszel, ez előbb-utóbb megtörténik.) Nagyon figyeld közben a gyereket, finoman kezdd, és csak ha egyértelműen látszik, hogy élvezi, akkor folytasd. Viszont érdemes újból és újból próbálkozni, mert ami ma még nem tetszett neki, azt lehet, hogy egy hét múlva már élvezni fogja.

2021. febr. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!