Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány honaposan illik megkeresz...

Hány honaposan illik megkeresztelni egy gyereket? Hogy kell intézni?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám
2010. aug. 16. 21:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom mi illik, és mi nem, az én lányom 6 hónapos volt mikor kereszteltettük. A szokások attól is függnek, hogy az ember falun, vagy városban lakik-e. A módja pedig az, hogy bemész az általad kiválasztott templomba, megkeresed a papot, vagy ha van iroda, akkor ott érdeklődsz. Mi falun lakunk, itt nincs iroda, személyesen a pappal beszéltem, felírta a leendő keresztszülő nevét, foglalkozását (ezt nem tudom minek), és megbeszéltük melyik időpont volna aktuális. Elvileg a keresztelés ingyen van, persze szívesen fogadják az adományokat. Helyenként változó, hogy a mise után keresztelnek, és végig kell-e ülni a babával a misét, nekünk végig kellett....persze a keresztelőn már csupa nyűgös volt.

2010. aug. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Mi az hogy illik?

Én egyiket sem kereszteltettem meg, nincs olyan, hogy illik, ez a XXI. század.

Ha akarnak felnőtt korukban megkeresztelkednek,

de rájuk erőltetni nem fogom.

Párom sinc megkeresztelve és igen, de mai napig nem értem miért.

Ha nem kereszteltek volna meg, én 100%, hogy nem keresztelkedtem volna meg, de így elvették tőlem a választás lehetőségét:-(((

2010. aug. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan kereszteltük meg.Szerintem addig vigyétek,mig még nem akar menni:-),mert akkor már nehéz egyhelyben tartani
2010. aug. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
17 hónapos korában, jövő hónapban lesz a keresztelője a gyerekünknek. Engem sem érdekelt, hogy mikor illik, vagy mikor nem. Ekkor tartjuk.
2010. aug. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi egy éves korában kereszteltük.

Anno az volt a szokás hogy minél hamarabb mert ha beteg lesz vagy meghal nem engedik be a mennybe...

Szerintem nincs olyan hogy ekkor és ekkor illik.

2010. aug. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nincs illik, de ha a regi szokasokra vagy kivancsi akkor miutan hazavittek a babat, nem a gyerekorvost kellett kihivni, mint most hanem a papot es megbeszelni a keresztelöt.

Az en kisfiam 3 es nincs megkeresztelve.

2010. aug. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mi mind két lányomat 2 hónapos korukban kereszteltük meg!Mi kinéztünk egy olyan hétvégét ahol mindenki ráér a kereszt szülők is, aztán elmentem a paphoz,hogy lehetne-e ekkor és ekkort tartani nincs-e neki programja addigra!Nálunk így volt ja és az eggyik keresztelő szombati nap volt!Szép napot mindenkinek!
2010. aug. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
mifelénk 6 hetesen illik megkeresztelni. Az én fiam 4 hónapos volt, mert akkorra lett pénzünk, hogy megtartsuk és a keresztszülők, mivel messze laknak, akkorra tudtak jönni. Mi nem fizettünk érte, a keresztszülők adtak adományt a templomnak. Azóta sok keresztelőt láttunk, errefelé azért 1 éves kora előtt megejti a család, úgy vettem észre.
2010. aug. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
uccsó vagyok. Még annyit, hogy a pap megmondja, mikor keresztel.Nálunk pl. vasárnap a 10 órás istentisztelet előtt keresztelnek, utána a családnak illik végigülni az istentiszteletet. Különleges esetben keresztelnek szombaton. A mi keresztelőnk pl. 12 órától volt vasárnap, mert a pap megígérte, hogy megkereszteli, közben elfelejtette, hogy konfirmációja van. A végén úgy lett, hogy először 9 órától konfirmált, utána 12 órától megkeresztelte a kisfiunkat. Így legalább az istentiszteletet nem kellett végigüljük.
2010. aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Bármilyen korban, 5 naposan is lehet, 5 hetesen is, 5 évesen is.


Az én gyerekeimet 4, 6, ill. 7 hónaposan kereszteltettük meg. De minél kisebb, annál jobb, annál nyugodalmasabb :)))


A területileg illetékes templom parókiáján érdeklődjetek, ha ott akarjátok megkereszteltetni. Ingyenes, de a templom javára szoktak adakozni vagy egyházadót fizetni. Nem kötelező. Általában a vasárnapi mise után keresztelnek. Előtte oktatás lehet a szülőknek és keresztszülőknek.

2010. aug. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!