Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány honaposan illik megkeresz...

Hány honaposan illik megkeresztelni egy gyereket? Hogy kell intézni?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám
2010. aug. 16. 21:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
29%

második vagyok:

Köszönöm a lepontozást, csak elmondtam véleményemet.

Hogy mennyi álszent van itt és ebben az országban, annyira szánalmas:-((((((((((((((((((((((((((((

2010. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nektek jó. Régen, míg magas volt a gyermekhalandóság, bizony a legkorábbi időpontban kereszteltek,mikor az anya összeszedte magát, azaz 6 hetesen. Ha nagyon gyenge volt a baba, még korábban is! Petőfit pl. rögtön a születése után, mert nem volt biztos,hogy megéli a másnapot. Akkor nem temették el egyházi szertartással azt, aki nem részesült a keresztségben, azaz pogány volt... még a temető megszentelt földjébe se kerülhettek, csak a temető oldalába egy árokpartra... Ma más más a helyzet, a szülő dönt, mikor szeretné. Nálunk pl. 2 hónapja volt a keresztelő, akkor volt a kislányom 22 hónapos. em is templomban tartottuk, hanem itthon... a pap ide jött hozzánk, így csak a család volt jelen..
2010. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ mindenkinek, nem pontoztam le senkit.
2010. aug. 17. 16:02
 14/14 anonim ***** válasza:
Minek kereszteltetik olyanok is meg a kölykeiket, akiknek előtte/utána gondot okoz egy istentiszteleten részt venni?
2019. szept. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!