Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden esetben az anya feladat...

Minden esetben az anya feladata minden megszervezése?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy olyan szinten szociális fóbiám van, hogy nem bírok anyámékon kívül vendégeket fogadni, vendégségbe szeretek menni, de ott is utálom, ha velem kezdenek el beszélgetni. Szeretem hallgatni az embereket, de ha sokan vagyunk és valaki hozzámszól mindenki előtt, lever a víz... Esküvőnk is azért nem volt 'rendes', mert nem bírom elviselni, ha mindenki engem néz, velem foglalkozik, 'szerencsére' férjem is hasonló beállítottságú... Na most az a dilemma, hogy most lesz egy éves a lányom. Az már tervbe van, hogy az én szüleimhez elmegyünk azon a hétvégén, ezt meg tudtam szervezni, mert pont akkor mentünk volna úgy is, így ott szülinapozunk. Viszont a férjem családjával semmi nincs megbeszélve (anyóssal össze vagyok veszve egyébként, mert semmibe veszi, hogy én vagyok a gyerek anyja, és olyanokat csinál vele/ad neki, amit én tiltok). Ez a családrész nagyobb is, és gondolom elvárnák, hogy nagy szülinapi banzájt szervezzünk, de én életemben nem csináltam még ilyet, és a hideg kiráz és lever a víz ha csak arra gondolok, hogy nekem kettőnél több vendéget kéne fogadnom. Tudom, hogy nagyon szarul érezném magam, stresszben lennék és idegesítene mindenki. Szerintetek mi lenne a megoldás? Mondjam meg a férjemnek, hogy ha akar vendégeket, akkor szervezze meg ő?

Lehet, hogy ez másnak jó hülyeségnek hangzik, és kapom majd az oltásokat, de ez van, ilyen vagyok... Húsvétkor is kikapcsolom a csengőt vagy elmegyek otthonról inkább. 🤦‍♀️


2021. febr. 12. 17:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%
Hát nemtudom. Én valahogy a járvány ellenére is meg tudtam oldani a szocializációját. Nyáron meg nem is volt semmi.🤔
2021. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
60%
Jaj de fontos "szocializálni" egy pár hónapos babát! Azt se tudja mi van körülötte. Én is vittem, de akkor nem volt covid és akkor már nagyobb volt 1 évesnél!
2021. febr. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Mit nem lehet érteni azon, hogy nem akarok a középpontban lenni? Gondoltam, hogy olyan emberek fognak ideírni, akik ezt nem értik. Ha én szervezem, tök mindegy, hogy a lányomnak van szülinapja, akkor is én leszek a megfigyelt ember... Csak ezt nem akarom.

A gyerekektől nem félek, ha akar itt bulit, akkor legyen... El is viszem bárhova, ott senki nem figyel engem... Ahh, a 'normális' emberek ezt úgy sem fogják megérteni, ahogy írtam is...

2021. febr. 12. 20:26
 14/18 anonim ***** válasza:
87%

Bocs, de ez egy kicsit már sok... Mindenki téged figyel meg? Elmondom, hogy amikor vendégségbe megyek sose "figyelem meg a házigazdát". Te igen?

Plusz mit kell ezen szervezni? Férjed beszél a családjával, hogy ki jönne. Közösen kitaláljátok, hogy mi legyen a kaja. Ha nagyon nem akarsz főzni-sütni, akkor rendeltek hidegtálat, azt' csókolom. Megjönnek a vendégek és mindenki a lányoddal akar majd játszani. Férjed úgyis ott lesz, ő családja, majd beszélget meg navigálja a dolgokat. Te simán lehetsz a háttérben.

És én a helyedben dolgoznék ezen önismereti kurzus vagy bármi hasonló keretében, hogy ilyen mértékben ne befolyásolja az életemet ez a fajta érzés.

Plusz itt már ez nem csak rólad szól, hanem a gyerekedről is. 10-20 évvel később... "Apa családja első szülinapodon nem köszöntött fel, mert nem akartam őket látni"


12# még egy kölyökkutyának is fontos a szocializáció... 1 évesen meg már mindent megfigyel, és s maga szintjén ért a világból. Nagyon téves elgondolás, ha azt gondolod azt se tudja mi van körülötte.

2021. febr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
62%

14 egy 1 éves gyerekről beszelünk, nem azt mondom, hogy ne ünnepeljék meg a szülinapját, de, hogy inkább a családnak fontos az biztos, gondolom te sem emlékszel az első szülinapodra.

A hozzászólásom egyébként a korai "szocializáciora" vonatkozott (egy korábbi válaszadó írt erről), arra, amikor az 1 év alatti babát rángatják naponta a babauszásra, ringatóra, stb., ezt teljesen feleslegesnek tartom.

2021. febr. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én se vagyok "normális" mégse értelek ne haragudj. Tudom,hogy félsz,de bizonyos dolgokban neked is engedned kell a gyerek érdeke miatt.Nem rosszindulatból írom.De ahogy nagyobb ledz,egyre jobban meg akarsz felelni neki,és belemész majd necces helyzetekbe miatta. És legyőzöd sok esetben a félelmet. Velem így volt.
2021. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

15# nem, nem emlékszem, ám jó dolog a fényképeket nézegetni róla. Így alakulnak ki a szokások. A 3-4, de még az 5-6 éves szülinapomra sem emlékszem, de fontos volt mind az én életemben. Ahogy az első is. Max nem tudod, hogy ez mi, mert még nem élted át.


Speciel mi - amíg lehetett - "rángattuk" a gyerekünket babaúszásra és ringatóra is. Aztán jött a covid. Előbbinek az a hozománya, hogy imádja a vizet, nem kap sírógörcsöt ha a szemébe folyik a víz, mint a legtöbb csecsemő akit ismerek. A másiknál konkrétan imádta a hangszereket nézni, plusz én tanultam csomó mondókát, éneket, amikkel pl kocsiban vagy pelenkázás közben le tudom kötni, amikor már nagyon elveszíti a fonalat.

Plusz örültem, hogy olyan közegben találkozik másokkal, ahol komfortosan érezzük magunkat. Nem mondom, hogy ezek csak ezekre járva szerezhetők meg és nem kötelező meg semmi, de feleslegesnek se mondanám... Ugyanis minden inger hat egy babára. Még ha nem is emlékszik rá. 😏

2021. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
49%
Én voltam az aki a szocializációval jött. Igenis fontos lenne kissebb gyermekeknek is. Az én fiam volt pl az egyetlen aki kicsinek sem sírt oltás előtt a váróban. Neki nem volt szokatlan a társaság és a zaj.
2021. febr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!