Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felemészt az anyaság, mit...

Felemészt az anyaság, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

3 kicsi gyermekünk van, akiket nagyon szerettünk volna, jöttek szépen sorban.


A legkisebb 10 hónapos és sajnos rengeteget panaszkodom a folyamatos tennivalók és szolgálat miatt. Eluralkodott bennem az az érzés, hogy a saját életem rabszolgaja lettem és hol vagyok benne én? Vagy csak mint kiszolgáló személyzet kellek.


A férjem dolgos, csinalja az itthoni dolgokat munka után a gyerekek és háztartás körül, amennyire lehetséges.


Mostanában sokat panaszkodtam neki az erzeseimrol. Sajnos nagyon rossz néven veszi, és miért panaszkodom, miért vagyok ennyire negatív. Igen fáradt vagyok és tulcsordult a pohár, nem titkolom.


Úgy érzem, hogy nincs megértés és megbecsülés. Egyedül érzem magam, magányosnak és nagyon fáradtnak.


Mit javasolnatok?


2021. febr. 13. 22:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Elsőnek igyál meg 1-2 pohár bort. Aztán higgadj le, teljesen rendben vannak az érzéseid. Igen, most a gyedekek az elsők. Ez így is marad. Amint a kicsi is nagyobb lesz, és mind ovisok, sulisok lesznek, többet fogsz tudni foglalkozni magaddal, többet pihenhetsz majd, kikacsolódásra is több időd jut. Gondolj erre, hogy lassan jobb lesz:) A panaszkodásaidat, inkább írd le, blogolj, vagy akármi, ne ömleszd a férjed nyakára, vagyis ne túl sűrűn. Beszéld ki legjobb barátnőddel, vagy tesóval, anyukáddal. Kitartást!
2021. febr. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Én pont ezért vállaltam egy gyereket, mert tudtam, hogy az életemet is élni szeretném mellette. Tudom önző dolog, de ennyire jó döntést életemben nem hoztam. Soha nem akartam az anyaság oltárán elverezni, már nem is fogok.. 😉


Mi de nem ez volt a kérdés, nálatok már ott van a három kicsi. Én csak azt tudom mondani, hogy amikor nagyobbak lesznek, jobb lesz a helyzet valamivel.


Addig is pihenjel és próbálj meg olyan dolgokat csinálni, ami feltolt és megnyugtat.

2021. febr. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Most lehet,hogy én csinálom rosszul,de hátha segít ha elmondom nálunk mi a helyzet.4gyerkőc van,13évestől 6hónaposig.Mi mindent nagyon spontán csinálunk,humorosan kezeljük a hétköznapi dolgokat is.Nyilván nem arról van szó,hogy egyáltalán nem neveljük őket csak nőnek mint a gaz,hanem pl nem harapom el egyik gyerek torkát sem,ha beírást,vagy rossz jegyet hoz,hanem megbeszéljük.Nem csinálunk ügyet belőle,ha nincs felmosva aznap,vagy maradt pár mosatlan edény.Ezt megint ne úgy képzeld el,hogy tiszta retek minden,meg igénytelenség van,csak nem kapunk agyvérzést ha mosogatás helyett társasoztunk egyet.Majd másnap megcsinálom.Persze ezért a párom sem b...ogat,hanem ha segít.Szoktunk együtt sportolni is.Az jó buli is,meg nekünk felnőtteknek is segít kiszakadni a hétköznapi rohanásból.Amúgy mindkettőnknek van munkahelye,én most értelemszerűen a picivel otthon vagyok 2éves koráig,de a gyerekek között is dolgoztam.Valószínűleg felnőtt társaságra is szükséged lehet,erre jók a barátok.Néha kicsit lazulj velük.A párod biztos szívesen foglalkozik addig a gyerekekkel.Ne érezd úgy,hogy minden percben velük kell lenned. A 10 hónapos nem annyira pici már,pár órát biztos elvannak apával is.Ezt megint úgy mondom,hogy iszsz babáim voltak,illetve a kicsi is az,és 20hónapig szoptattam őket.1-2órát simán ellesznek hidd el!Beszélgessetek egy kicsit a barátnőkkel,és a borocska sem rossz ötlet az 1-esnek igaza van.Ettől nem leszel "szaranya"

.Sőt boldog anyuka=boldog gyerekek,jó kapcsolat.Remélem tudtam segíteni.Biztos nem ért majd mindenki egyet,de nálunk ez működik.Néha meg mindenkinek van rossz napja,azt meg el kell engedni.Másnap jobb lesz.

2021. febr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%
Én beszélgetnék egy coach-csal. Jó ha valaki kívülről ránéz a dolgaidra és talál olyat is, amit te nem vettél észre hogy változtass esetleg, kiszervezz vagy csak alábbhagyj. Én Gyalog Hortenziával beszélgettem mikor hasonló megcsömörlésem volt az első gyerek születése után. Én konkrétan azt éreztem már akkor hogy nincs életem, megszűnt létezni. Nekem sikerült a fókuszpontot megváltoztatni. Mert ez a kulcs. Egy próbát megér.
2021. febr. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
40%

Nekem is 3 gyerekem van de mikor legkisebb született eldöntöttem hogy mikor egy éves lesz bölcsibe megy én még vissza dolgozni.igy is lett .

Én most emiatt korlátozások miatt ,vagyok sokszor rosszkedvű.mi külföldön lakunk

Online oktatás,kirándulni se mehetünk nagyon semmire,munkahelyem sem tudom mikor nyithat ki .

2021. febr. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
Valamit biztosan én is rosszul csinálok. Többen is leírták, hogy könnyebb lesz, ha kicsit nagyobbak lesznek és több szabadidőd lesz. Hogyan? Mikor van az a szabadidő? Mióta oviba ment az egy szem gyerekem, nekem semmire nincs időm. Reggel elmegyünk dolgozni, ő suliba, munka után pedig egyből érte kell mennem. Mikor tudnék bárhova eljutni?
2021. febr. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%
Kiszervezni a teendőket. Elsőként például takarítónő, még ha valamin kicsit spórolni is kell emiatt. Aztán nem tudom, hol éltek, de itt nálunk van olyan lehetőség, hogy arról a konyháról (önkormányzati), ami az ovisokat, iskolásokat és időseket ellátja, hozathatja a kaját bárki más is, akinek igénye van rá, szóval ha nálatok is adott a lehetőség, azzal is élnék. A takarítás és a főzés a legutálatosabb, -kimerítőbb és -időrablóbb tevékenységek, ha ezektől megszabadulsz legalább részben, jobb lesz. Remélhetőleg a férjed is partner benne, nem pedig baszogat érte és elzárkózik előle. Túl vagy terhelve, erre egész egyszerűen nincs más megoldás, kizárólag a terhek csökkentése, és ezt egy értelmes ember belátja, különösen egy férfi, mert ők általában racionálisabban, logikusabban gondolkodnak.
2021. febr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

#6 erre én is kíváncsi lennék. Dolgozunk 8-16, a gyerekek ugyanaddig oviban, suliban. Utána még háztartás, tanulás, játék, másnapra felkészülés, miegymás, és örülök, ha alszunk időben, olyan szinten elmegy az a pár óra. Kikapcsolódni meg pihenni?? Hát max akkor, ha az éjszakai alvás annak számít. Azon kívül csak hétvégén. Ja, és az oviban kb csúnyán néznek ránk, hogy 4-ig ott van a gyerek. Mintha valami fekete bárány lennék, hogy dolgozom és csak utána tudok menni érte (vagy a férjem). Volt olyan, hogy már csak ő volt ott akkor, pedig 5-ig nyitva az ovi. Fogalmam sincs, hogy csinálják mások. Senki nem dolgozik? Vagy mindenkinek olyan jól keres a párja, hogy megteheti, hogy csak 4 órában dolgozzon? Vagy mindenkinek ilyen rugalmas munkaideje van, hogy bemegy 6-ra/8-ra, délután 1-kor meg már tud a gyerekért menni? Komolyan, érthetetlen számomra. 😕

Nekem sokkal több szabadidőm volt, amikor otthon voltam velük. Bár az is igaz, hogy amióta visszamentem dolgozni, közel sem vagyok annyira leszívva "fejben" nap végére, mint amikor 0-24 babáztam/gyerekeztem.

2021. febr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%

Nekem is kb azok jutnak eszembe, miket fentebb leírtak.

Első körben egy pohár bor a kádban...


A másik, hogy ennél csak jobb lesz, nem kell feladni


Aztan a segítség bevonása. Barátnő, nagyszülők, szomszéd, takarítónő, bárki...


Nem kell mindig rend legyen, nem kell mindent komolyan venni.. itt gondolok arra, hogy leitta magát? Nem számít atöltöztetem és ennyi, nem kapok agyvérzést, hogy már megint...


Anya 5gyereket nevelt fel, vagyis 3 még otthon lakik. Szoval van rálátásom a dologra.


Én épp ezért vállaltam 1 gyereket. Hogy ne legyek egy szellemi roncs. Hogy legyen saját életem is, nem csak a gyerekek.

Aztán ferjem rábeszélt még1re. Most várandós vagyok, előre félek.

2021. febr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%

Igen, a kérdezőék túlvállalták magukat gyerekügyben. De miért jó az nektek, hogy az orra alá dörgölitek, ti milyen nagyon ügyesek vagytok, mert csak egyet vállaltatok? Hogy segít ez a kérdezőn? Csak szarabbul lesz tőle.

Kérdező, én is azt mondom, hogy valamin változtatni kell. Szerintem vissza kell majd menned dolgozni, bár 3 gyerek + ház már elég durva amúgy is.

2021. febr. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!