Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Felemészt az anyaság, mit...

Felemészt az anyaság, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

3 kicsi gyermekünk van, akiket nagyon szerettünk volna, jöttek szépen sorban.


A legkisebb 10 hónapos és sajnos rengeteget panaszkodom a folyamatos tennivalók és szolgálat miatt. Eluralkodott bennem az az érzés, hogy a saját életem rabszolgaja lettem és hol vagyok benne én? Vagy csak mint kiszolgáló személyzet kellek.


A férjem dolgos, csinalja az itthoni dolgokat munka után a gyerekek és háztartás körül, amennyire lehetséges.


Mostanában sokat panaszkodtam neki az erzeseimrol. Sajnos nagyon rossz néven veszi, és miért panaszkodom, miért vagyok ennyire negatív. Igen fáradt vagyok és tulcsordult a pohár, nem titkolom.


Úgy érzem, hogy nincs megértés és megbecsülés. Egyedül érzem magam, magányosnak és nagyon fáradtnak.


Mit javasolnatok?


2021. febr. 13. 22:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Az biztosan segít, ha elkezd piálni.
2021. febr. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
40%
3 gyereket akartatok alapból, vagy csak a CSOK miatt kellett?
2021. febr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
8-as!Én pl teljes munkaidőben dolgozok,de úgy,hogy 13 órákat és nem minden nap.Olyankor apa délelőttös.A nagyi,vagy tesóm,vagy a barátnőm elviszi őket a suliba,mire jönnek addigra apa itthon van.6-14-ig dolgozik és a közelben vállalt munkát.Kocsival jár,hogy hamarabb be illetve hazaérjen.Hétvégén ő nem dolgozik,mivel én folyamatos munkarendben nyomom,így előfordul hogy én igen.Én így heti 3-4napot megyek ebből ugye van hogy hétvégére esik a dolog,tehát viszonylag kevésszer kell segítség.Mikor a párom délutános, akkor meg délután van valaki a gyerekekkel,míg én haza nem érek.6-19-ig dolgozok,18:30-ra otthon vagyok.Ha családtag vagy barát nem tudna besegíteni,akkor valakinek kénytelenek lennénk fizetni a gyerekfelvigyázásért,de ezt számításba vettük mikor vállaltuk őket.Szabadidőnk a szabad hétvégi napjaimon vannak,meg hétköznap délután vagy délelőtt amikor én szabados vagyok a párom meg munka előtt,vagy után.Gyerekekkel értelem szerűen csak hétvégén programozunk,mert hétköznap még edzésekre is járnak,sportolnak.A szünetek húzósabbak, akkor több segítség kell,dehát ezt tudtuk.Barátnőkkel találkozni meg ugye tudok akkor is mikor a párom dolgozik,sőt még gyerekekkel együtt is szoktunk.Hozzák ők is a gyerekeket meg én is,amég a gyerekek játszanak addig mi eldumálgatunk.Persze ilyenkor azért nem tudunk teljesen kikapcsolódni,mert figyelni kell őket is.Aki minden hétköznap 8-16-ig dolgozik az gondolom akkor hétvégén meg ünnepnapon nem dolgozik.Neki akkor van szabadidő.A gyerekmentes órákra,vagy napokra meg nyilván mindenkinek meg kell oldani a felügyeletet.Természetesen gyerekekkel nem olyan az élet mint előtte,egymásra kevesebb idő jut egy darabig.Ha nincs valaki a családból aki besegít,akkor barátok,vagy fizetni kell érte.De szerintem a kérdezőnek már az segítség lenne,ha egy kicsit a barátaival lehetne.Ezen kívül (bár nem biztos) szerintem mindent szeretne tökéletesen csinálni(rend legyen,tisztaság,friss kaja,gyerekekkel is foglalkozzon,stb.)minden egyszerre nem mindig sikerül,így el van keseredve.Pedig nem tragédia,ha nem áll mindig minden derékszögben otthon.És nem utolsó sorban sokszor spontán kell gondolkodni.Pl:jé hétvége van,itthon vagyunk és szép az idő irány kirándulni!Ilyenkor pl eszembe se jut,hogy nem mehetünk,mert van 2adag mosatlan ruhák.Majd ha hazaértünk megcsinálom.😉
2021. febr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
10-es. Talán mert mások meg okulatnak belőle???
2021. febr. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
96%

Két gyerek is iszonyú munkás, nemhogy 3. Nem lesz jobb...

Szervezni lehet, de magánéleted es én - idod akkor lesz, ha elkoltoztek.

2021. febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
58%
10-es nem dörgölünk az orra alá semmit,csak leírjuk,hogy mi hogy csináljuk,hátha tud belőle hasznosítani valamit.Tök jó,hogy ezért lepontoztok😁És senki nem mondta,hogy kezdjen el piálni,csak arról volt szó,hogy lazuljon le.Ha valaki hétvégén este megiszik egy pohár bort és vesz egy forró fürdőt,vagy a barátnőivel megiszik valamit,az nem azt jelenti,hogy elkezd piálni🤣Na mindegy.Szép napot nektek! Kérdező!Lehet,hogy sok a 3gyerek,néha nekem is sok a 4🤣 szerintem mindenkinek van olyan,hogy azt kérdezi magától:kellett ez nekem?🤣 De nyilván nem a csok miatt vannak.Jesszus!🤣Ez a hozzászólás biztos nagy segítség!🤣🤣🤣Kicsit próbálj meg megnyugodni.A párod biztos támogat ha azt írtad,hogy segít otthon,mással meg ne foglalkozz.Nem tudom tudtam e segíteni,de remélem igen.És NEM az volt a célom,hogy azt sugalljam,hogy nálunk minden happy,hanem az,hogy lazábbnak kell lenni.Sok gyerekkel zajlik az élet😉
2021. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%
Tízes, micsoda álszent vagy. Ugyanazt irtad le te is, mint akiket ocsaroltal. 😂😂
2021. febr. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
88%

Én ezért vagyok tudatosan #szaranya.


Mindent megteszek érte, gondozom, felnevelem, de egy szinten már én jövök. Nem leszek szolga.

2021. febr. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
3,13,16-os vagyok😊azt kihagytam,hogy barátoknak ér panaszkodni,elégedetlenkedni én is szoktam.Olyankor egyből megkönnyebbülök,és már máshogy is látom a dolgokat.Néha picit kell sajnálom is magamat na!😂És elírtam nem 18:30-ra,hanem 19:30-ra érek haza,sajna nincs időutazó barátnőm,de ha lesz tutira kihasználom a lehetőséget.
2021. febr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!