Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít ez a...

Csak engem idegesít ez a cukor ellenes hadjárat?

Figyelt kérdés

Leszögezem, nem vagyok a cukorzabálás híve. Több cukros is van a családban, terhességi cukros voltam, valószínű cukorbeteg leszek.

De amit manapság művelnek néhányan, az már nekem őrület sok. Mintha a cukor arzén lenne. Tehát amikor már olyan kérdések mennek fórumokon, hogy “valaminek az összetevőjében van 3g hozzáadott cukor, akkor már ne adjam oda, ugye”? Ez nekem már sok.

És amúgy hogy élnek ezek a családok? Átmennek a nagyihoz, kétpofára zabálják most pl a farsangi fánkot lekvárral a 1,5 éves gyereknek meg ló van a kertjében, vagy mi?! Nekem ez olyan álságos.

En sem tomom az egy éves fiamat cukorral, ahol lehet kerülöm, de nem fogom a bolognaibol kihagyni azt az egy kanállal, ami kell bele, hogy finom legyen. Régen edesitot használtam, de ugye ő azt nem ehet. Marad a cukor. Vagy pl náthás volt ilyen gyogynovenyes cseppeket kellett vele itatni, azt direkt mondta a doki, hogy cukros teába tegyem, különben nem fogja meginni. (Ebből arra következtetek, hogy nincs a cukor az ördög eledeleként nyilvántartva). És valóban egy gyereknek, aki elmúlt egy éves napi 2 dl cukros teától ugyan mi baja lesz? Főleg ha nem is napi szinten kapja. Miért kell mindennel átesni a ló túloldalára? Szoptatás, hozzataplalas, minden áron hüvelyi szülés, most meg a cukor. Mintha mindenki meg lenne őrülve. És az az érdekes, hogy csak az interneten látom ezt, mert akiket ismerek anyukákat, semmiben sem ilyen szélsőségesek. Ti hogy vagytok ezzel/ezekkel a dolgokkal? Illetve szerintetek mi ez a hihetetlen szélsőséges hozzáállás ami manapság dívik?


2021. febr. 15. 20:18
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
83%
Divathisztéria!
2021. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem a mértéken lenne a hangsúly.


Én nem adok cukros teát


Leginkább semmilyen teát.


De azt eszik a gyerekek, amit mi.

Ha az paradicsomszósz, akkor az és rakok bele cukrot, és esznek a úrógombócomból is, amit nagynéha csinálok.


1 és 2,5 évesek a gyerekek..



Engem az idegesít, hogyàr abba is belekötnek, ha tasakos (cukormentes) gyümölcspépet kapnak.

Mert “ugyanannyi leturmixolni a banánt almával”

Nekem nem.. főleg ha úton vagyunk..

Meg ki tudja mi van benne


A több 1000 km szállításon átesett banánban meg mi lehet?

Hagyjuk

2021. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
94%

Ugyan ezzel van gondom!

A férjem cukros kiskora óta így itt sincs minden cukor cukorral de hihetetlen amit művelnek az oviban a szülők.

Mi baja lesz a gyereknek ha eszik két kanál főzeléket amiben rántás van? Vagy épp eszik egy banánt ? Mert az ovis anyuka ezért is szólt, hogy gyümölcs napra ne vigyek banánt, szőlőt se semmi édeset.


A jó módban, már nem tudják sokan mit műveljenek

2021. febr. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
93%

Ó én ismerek ilyen szélsőséges anyukát élőben is. Mondjuk sok dologról kiderült róla, hogy hazudik.

Én azt vettem észre, hogy sok anyuka versenyt csinál a gyereknevelésből. Ez ilyen 🥒 méretés. Ó én nem adok ám cukrosat a gyereknek. Én meg csak bio zöldséget adok neki... Stb

És ez megy minden témában.

2021. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
2 alapból én is vizet adok neki a foga miatt is meg azért is mert amúgy pocsol. Csak most a doki külön még mondta is. Ekkor azért el gondoltam, honnan a hiszti. Ja a gyümölcspürèt is olvastam már én is. Hogy lenne már ugyanannyi. Ráadásul könnyebben is romlik pl nyáron amit te turmixolsz. De ez mondjuk a kisebb dolog, ha valakinek ehhez van kedve, persze nem baj ha turmixol.
2021. febr. 15. 20:39
 6/43 A kérdező kommentje:
3 és milyen nem édes gyümölcs létezik, amit lehet vinni? 😁
2021. febr. 15. 20:40
 7/43 anonim ***** válasza:
88%
#2 A tasakos gyümölcspüré... Nekem meg pont azt hozták fel ellene, hogy nagyon vigyázzak vele, mert rengeteg cukor van benne, igaz nem hozzáadott, hanem fruktóz!!! Hát basszus, szerintem pont annyi, mintha azt a 100gr-ot én turmixolnám le.
2021. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
77%

Ohh

Nah igen


A vicc


Amikor nem ad semmit...

De a gyerek egész nap a tévé előtt ül


Igen, nekem is néz mesét

Néha többet is mint szeretném.. de nem tagadom le

🤪


Teát meg nem acukrosaága miatt nem, hanem nem vsinálom magamnak a bajt, hogy azt is főzni kelljen, aztán meg a vizet nem isszák meg.


Én is vizet iszom.. ők is


Ennyi


2-es

2021. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
91%
7 Erre csak annyit tudok mondani, hogy nagyon hülye emberek vannak. Ugyan annyi cukor van a tasakosban, mint amit te otthon leturmixolsz. 🤦
2021. febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
83%

7


Neeeeeee


Van baj....


🧐

2021. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!