Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít ez a...

Csak engem idegesít ez a cukor ellenes hadjárat?

Figyelt kérdés

Leszögezem, nem vagyok a cukorzabálás híve. Több cukros is van a családban, terhességi cukros voltam, valószínű cukorbeteg leszek.

De amit manapság művelnek néhányan, az már nekem őrület sok. Mintha a cukor arzén lenne. Tehát amikor már olyan kérdések mennek fórumokon, hogy “valaminek az összetevőjében van 3g hozzáadott cukor, akkor már ne adjam oda, ugye”? Ez nekem már sok.

És amúgy hogy élnek ezek a családok? Átmennek a nagyihoz, kétpofára zabálják most pl a farsangi fánkot lekvárral a 1,5 éves gyereknek meg ló van a kertjében, vagy mi?! Nekem ez olyan álságos.

En sem tomom az egy éves fiamat cukorral, ahol lehet kerülöm, de nem fogom a bolognaibol kihagyni azt az egy kanállal, ami kell bele, hogy finom legyen. Régen edesitot használtam, de ugye ő azt nem ehet. Marad a cukor. Vagy pl náthás volt ilyen gyogynovenyes cseppeket kellett vele itatni, azt direkt mondta a doki, hogy cukros teába tegyem, különben nem fogja meginni. (Ebből arra következtetek, hogy nincs a cukor az ördög eledeleként nyilvántartva). És valóban egy gyereknek, aki elmúlt egy éves napi 2 dl cukros teától ugyan mi baja lesz? Főleg ha nem is napi szinten kapja. Miért kell mindennel átesni a ló túloldalára? Szoptatás, hozzataplalas, minden áron hüvelyi szülés, most meg a cukor. Mintha mindenki meg lenne őrülve. És az az érdekes, hogy csak az interneten látom ezt, mert akiket ismerek anyukákat, semmiben sem ilyen szélsőségesek. Ti hogy vagytok ezzel/ezekkel a dolgokkal? Illetve szerintetek mi ez a hihetetlen szélsőséges hozzáállás ami manapság dívik?


2021. febr. 15. 20:18
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
91%

Engem inkább a sóellenes hadjárat idegesít. 1 éves kora óta azt eszi a gyerek itthon, amit mi, így nyilván sót is, akkor mégis mi a p*csöm értelme van sómentesen főzni a bölcsi, ovi, suli menzáján? Ahogy a cukor nem ördögtől való, úgy a só sem... Nagyon túl vannak tolva ezek a dolgok.

A kérdésre válaszolva, nincs tiltva az édesség, mi is eszünk időnként, ő is kap. Vagy van, hogy gyümölcslevet iszik. Nem ész nélkül, mértékkel. Gyerekkoromban bármennyi csokit, sütit, cukros löttyöt megehettem-ihattam, nyoma sem volt, lemozogtam mindent. Persze én sem kaptam mérték nélkül. A fiam is energiabomba, attól nem félek, hogy elhízik. Hadd legyen már gyerek bakker, és ennek igenis része a csoki, a süti, a fagyi, az almalé, a nutella lenyalogatása a kiskanálról, a miegymás.

2021. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
14%

"mi a p*csöm értelme van sómentesen főzni a bölcsi, ovi, suli menzáján?"


Mondjuk mert más otthon is tud kvázi sómentesen ízletesen főzni?

Legalább 3 éve egy kis 50 grammos sószórót használok, és még mindig több mint félig van.

Semmi sem ízetlen. Mert csak a fantáziátlan hagyományos magyar konyha sőz esztelenül, mert kb. más fűszert se ismer. ;)

2021. febr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
72%
Azok az anyukák, akik ennyire túltoknak bármit is.. Cukor, só, bio stb, azlk higyjétek el boldogtalan, b@sz@tl@n pics@k. Mert ha otthon valaki rendben van, magával, párjával, akkor kiegyensúlyozottan nevelik gyermeküket, a saját elveik szerint és nincs se kedvuk6, se idejük másokkal foglalkozni, pláne nem belekötni, vitatkozni..
2021. febr. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
85%
Haha. Itt ti csináltok csak belőle problémát. Engem aztán egyáltalán nem érdekel, hogy más gyereke mennyi édességet vagy sót fogyaszt. ;) Nem kampányolok, nem térítek. A saját mércémmel túl se tolom.
2021. febr. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó akkor téged még nem kapott el senki, hogy megtérítsen, nem volt random ember lekezelő, mert a gyereked nem hajlandó megenni a barna magos kenyeret és mert tejszelet van a kezében?
2021. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
12%
2021. febr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
12%

[link]



Telefonról nehéz linkelni, millió ilyen van!

2021. febr. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
49%
35, ezt biztos nekem szántad? 🤔
2021. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:
Igen a só a másik. Anyukám alsós tanár. Azt mondja büntetni lehet a kajával. Nem is eszik meg. Biztos, hogy lehet sószegényen is jót főzni, én sem használok szerintem sok sót, legalábbis többen mondták már, hogy sótlan amit főztem, csak ebből gondolom, én úgy iszom, ahogy nekem ízlik. Na de a lényeg, hogy valóban én is egy kajaba 5-10 fűszert is beleteszek. Nyilván a menzán meg van só. Vagy most épp nincs só se. És ennyi... na így nem lehet finomat főzni.
2021. febr. 16. 21:50
 40/43 anonim ***** válasza:
83%
#32, nem azt írtam, hogy "eszetlenül" kéne sózni. De nem is nulla sót használni.
2021. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!