Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudtok gyerek mellett...

Hogy tudtok gyerek mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Férjem 6.30kor megy 17.30kor jön így csak én tudom vinni hozni a gyereket oviba, sőt faluban lakunk így vagy itt kell keresni vagy a közeli városban de ugye az már nem 8 órás munka lenne, részmunkaidős állást meg nem találok. Nagyszülők is dolgoznak még és nem is itt élnek így nem tudnak semmit segíteni. Elvégeztem egy pedagógiai asszisztens tanfolyamot most, de így se találok semmit pedig több szakmám van. Mehettem volna nyáron strandra dolgozni meg kocsmába, postásnak és ennyi, ezeket nem vállaltam.

#Gyerek, munka, állás,
2021. febr. 16. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát így sehogy. Én férjem is így jár pont, én 8-14.30 dolgozok irodában.
2021. febr. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Mi 8-16:30-ig dolgozunk. Épp, hogy beesünk ötig a gyerekért.
2021. febr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Keresel a közeli városban munkát, és felveszel valakit, aki 5-kor elmegy a gyerekért, és vigyáz rá napi fél-1 órát. Rengeteg ilyen kérdésnél leírtam ezt, de mindig jönnek a kifogások. Több barátnőm van, aki így oldotta meg, a legkisebb faluban is lehet találni valakit, idősebb néni, diáklány, szomszéd néni, GYES-es anyuka, ovistárs anyukája, akinek jól jön a havi 15-20 ezer plussz.
2021. febr. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Én pont pedagógiai asszisztensként dolgozom, fél 8-tól 4-ig van a munkaidőm, nálunk is csak én tudom vinni is, hozni is az ovist, férjem messzebbre jár dolgozni és este hétre ér csak haza. Nekem szerencsére helyben van a munkám. Ha nem így lenne (tervben van, hogy váltok majd, mert itt azért előrelépés nekem nem igazán van), akkor a férjem is kicsit másként járna dolgozni. Most én teszem lehetővé, hogy ő így tudjon dolgozni járni, de ha változik a helyzet, ő is lehetővé teszi majd, hogy én is szabadabban rendelkezzek az időmmel.
2021. febr. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
Az én férjem 24-48 ba dolgozik, mellette maszekol, a gyereket nekem kell intézni. Én fél 8 tól 4 ig dolgozok, nekem anyukámék segítenek, reggel beadom nekik a gyereket 7 előtt, ők 8 ig beviszik oviba, délután elhozzák fél 4 kor, én fél 5 re érkezem érte. Egyszerűbb nem dolgozni mint megoldani vhogy.
2021. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy, hogy pont pedagógus vagyok. Az ügyeletes napomon, mikor heti 1-szer korán megyek, akkor mondjuk így is a férjem viszi a gyereket. Illetve mikor olyan volt a beosztásom, hogy délután nem értem oda időben, elhozta. De ez heti 1-2 alkalom volt.

Ped asszisztenst most sokat keresnek felénk, lehet nyáron fogsz találni állást, csak tanév közben nehezebb.

2021. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
5os nem mindenkinek áll rendelkezésre nagyszulo. Nem h mindennap de nekunk pl kb soha! Egyébként szerintem nem is fair minden nap 2szer is rájuk támaszkodni nem nekik születed!
2021. febr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Hát ja, nekem pl csak saját részről vannak szülők, de 70 km-re, és dolgoznak még aktívan. Sajnos nagyon sok embernek nincs kéznél nagyszülő, bár lenne nekem is, nem fájna a fejem.. #1-es vagyok, sajnos így én se tudok évekig 8 órában dolgozni, de még persze mindig örülhetek, hogy mehetek 6-ban.
2021. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Anett80 ***** válasza:

Én sem találok normális részmunkaidős állást kisgyermek mellett, pedig budapesti vagyok, a belvárosban lakom, Budapest szívében! A legtöbb munka több műszakos, a hétvégén is dolgozni kellene. A segítség korlátozott, heti 2 nap megoldható,hogy más hozza-vigye a gyereket,a többi nap "az én problémám", nekem kell a gyereket hozni-vinni.

17 állásinterjún voltam egy év alatt, egyiket sem tudtam elvállalni a rugalmatlan, több műszakos munkaidő beosztás miatt.


A legutóbbi állásinterjúm, a 17. pont tegnap volt, könnyű irodai munka, úgy hirdették, 8-tól 4-ig, H-P. Az interjún derült ki, hogy heti 2-3X tovább kell maradni, túlóra van 6-ig.


Erre mondtam, rendben van, de akkor szóljanak előre, melyik nap kell tovább maradnom, mert akkor nekem előre intéznem kell a babysittert, aki 5-kor elhozza a fiam az óvodából. Mondtam, az nem működik, ha du 4-kor tudom meg, hogy 6-ig maradni kell,ilyen gyorsan nem biztos, hogy találok vkit, aki pont ráér és teljes sebességgel elrepül az óvodába helyettem. Van nagymama is,de ő vele is előre meg kell beszélni, melyik napokon menjen a gyerekért.Nem gond a túlóra ha ezt tudom előre.


Ma kaptam egy rövid üzenetet, hogy nem engem vettek fel az irodai pozícióra...


A legjobb egy iskolatitkár pozíció volna, de az még eddig nem sikerült... ott tuti, hogy csak 4-ig van a munkaidő.

2021. febr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerdán csoda történt, találtam munkát. 7.30tól 15.30ig van munkaidő, hétfőn kezdek, el se hiszem, annyira örülök.
2021. febr. 19. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!