Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elengednétek a gyereket olyan...

Elengednétek a gyereket olyan családhoz játszani ahol a szülők sokat káromkodnak?

Figyelt kérdés
5 éves kislányomnak van egy barátja az oviból. Egyszer meghívtuk hozzánk, a kisfiú egy tündér, de a szülei elég rondán beszélnek. Gyerek elől se sajnálják a ba.d meg, f@sz.m és hasonlókat. Elengednétek oda játszani? Amúgy nem problémás család, csak csúnyán beszélnek.
2021. febr. 19. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Én biztos nem. Nem ez teszi a személyiséget, de ez is egy bizonyítvány.
2021. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
A mai világban az legyen a legnagyobb baj, hogy csúnyán beszélnek. Én elengedném. Fog még cifrábbakat hallani az iskolában is.. szinte kikerülhetetlen.
2021. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
El, nem akarom burokban nevelni. Jobb ha tudja, hogy sokféle család és ember van.
2021. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
21%
Nem.Megválogatom kikkel barátkozunk.
2021. febr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Az iskolában úgyis fog majd cifrábbakat is hallani pár év múlva...
2021. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy előbb-utóbb úgy is fog ilyen jellegű szavakat hallani.

Ha a kis barátja pedig aranyos és szeret vele játszani, akkor inkább ezt helyezném előtèrbe és elengednèm.

2021. febr. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat amugy full normálisak akkor igen. Engem nem zavar az ilyen.
2021. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

Mi beszélünk csúnyán a gyerekek előtt. Idegen gyerekek elött nyilván nem.

Értelmes gyerek egyébkènt nem fog attól csúnyán beszélni mások előtt, mert otthon azt hallja. Tudja, hogy nem néznék jó szemmel.

2021. febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Derjaderja ***** válasza:
46%
Nem szívesen, de el.
2021. febr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21%

Tegnap egy rezidens(plasztikai sebész) csaj mögött utaztam a buszon. Csak úgy röpködtek a szájából a g.cik és a f.szok, a b+ is sokszor fordult elő a beszédében(telefonált). Ilyen volt egy mondata "mi a f.sznak csinálja b+, ezt a g.cit nekem kell elintéznem" és tiszta idegbeteg is volt mellé, az ember ritkán káromkodik, mikor nyugodt. Azt fontolgattam, hogy elülök, mert nem bírom hallgatni milyen közönséges, pedig gyerek velem sem volt. Ha velem lett volna, biztos elülök, véletlen sem szeretem, ha ilyen emberek közelében van, nemhogy direkt odaküldeni, ahol felügyelni sem tudok..


Egyébként a gyerekem ismer pár kifejezést, de sosem használja, és tudja mit jelentenek, de rászól másra is, ha így beszél(oviban). Csak akkor vidd oda, ha el fogod neki magyarázni a kifejezések jelentését, és hogy az miért rossz/sértő! De igazából ez sem nyerő, mert egy 5 éves lazán megmondja a barátja szüleinek, hogy csúnyán beszélnek, és aki káromkodik, az nem biztos, hogy rendesen fog reagálni, vagy ki tudja mit mondanak neki az egészről.. Egyszerűen nem 5 évesen kell ilyenekkel megbirkóznia, 2 év az két év, majd suli előtt.

2021. febr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!