Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a legfontosabb...

Szerintetek mi a legfontosabb a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
Hogy lesz egy gyerek kiegyensúlyozott? Neked mi a legfontosabb nevelési alapelved? Meséljetek, kérlek :)

2021. febr. 20. 18:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
32%
#11-es köszönöm válaszodat, #10-es vagyok! Két fiú gyermekem van, egyikük már végzett az egyetemen, boldog párkapcsolata van és külön él, a másik még itthon van és most kezdte a műszaki főiskolát. Nagyon jó a kapcsolatom velük, minden hétvégén nagy családi ebédet tartunk nálunk, sose volt egyetlen rossz szavunk egymásra és sosem szorongtak. Életemben összesen háromszor emeltem rájuk kezet, amit kizárólag nevelő célzattal tettem és meg is értették, hogy miért kapták. Mindezek mellett egészséges, egyenes, életrevaló ember lett belőlük.
2021. febr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
78%
Szwrintem a következetesség.
2021. febr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a miénk azért ilyen Vidám és boldog kisgyerek mert mindig bohóckodunk vele, sokat nevetünk, mosolygunk, egyszóval próbálunk pozitív kisugárzást mutatni felé.

Persze a többieké is fontos, ez csak egy példa

2021. febr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
39%
#12 [link]
2021. febr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%

Eddig minden hsz hasznos, még a nevelő célzatú pofonnal is tudok azonosulni. Az is a szülő kelléktárában van és előfordulhat hogy alkalmazni kell.

A nevelés szereteten, elfogadáson, példamutatáson alapszik. Gondolom nincs univerzális recept, ahogy nincs két egyforma ember sem. Viszont nem kell helikopter szülőnek lenni, túlbabusgatni, minden csalódástól óvni. Értékrendszert és empátiát kell átadni amiben a gyerek számára is érzékelhető hogy mi a helyes, mi a helytelen, hogy meg tudja ítélni saját cselekedeteit mások szemével.

2021. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
97%

1. Biztonsagban erezze magat (fizikailag, lelkileg, kovetkezetes szabalyokkal, rendszeresseggel...persze mindig eletkornak megfeleloen)

2. Szeretet, es biztositani arrol, akkor is szeretjuk, ha epp leszidjuk.

3. Letezzen = .ineegy milyen csak kegyen gyerekneveles😁

2021. febr. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Megmutatni a lehetőségeket és a korlátokat.
2021. febr. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

1. nagyon szeresd

2. legyél nagyon következetes és kitartó

3. ne szégyellj bocsánatot kérni tőle, ha okot adtál rá

4. add meg neki gyerekként is a tiszteletet(minimum annyit, amennyit egy vadidegennek is megadsz) ,kamaszkorától kezeld partnerként,ne alattvalódként.

5. fogadd el a véleményét, ha igaza van, ismerd el,ha okot ad rá, dicsérd meg

Nálunk bevált, 25 -30 közöttiek, nagyon jó (kivételesen jó)a kapcsolat köztünk (gyerek-szülő között)is és a gyerekek között is.

2021. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az empátia, az, hogy próbáljam az ő szemszögéből értelmezni a viselkedeset, hogy megertsem, rá milyen hatással vannak a dolgok. Innen már jön minden magától.
2021. febr. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Hogy jó viszonyt alakítson ki a szüleivel a gyerek. Hogy tudja, mindenben támogatják a szülők és mintent megbeszélést velük. Fontos a kölcsönös bizalom és az hogy legalább annyira tishtelje a szüleit, amennyire a szülők a gyermeket.
2021. febr. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!