Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az állandóan ott élő gyereknek...

Az állandóan ott élő gyereknek legyen saját szobája ott, vagy aki csak kéthetente jön egy vagy két napra?

Figyelt kérdés
Pártatlan véleményeket várnék és indoklást is hozzá. A legideálisabb az lenne ha mindkettőnek külön, de erre nincs lehetőség.
2021. febr. 27. 14:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/150 anonim ***** válasza:
82%

Hát szerintem egyértelműen annak a gyereknek, aki ott lakik.

Hány évesek?

2021. febr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/150 A kérdező kommentje:
6 és még nem született meg, csak ezen nagy vita lett a családban. De nonszensz lenne egy két nap miatt üresen hagyni a szobát.
2021. febr. 27. 15:05
 3/150 Derjaderja ***** válasza:
85%

Leírom, nálunk hogy van, de nem biztos, hogy segít.

A párom fia 12 illetve 14 éves volt, amikor a gyerekeink születtek. A kisebb most 3 hónapos.

Nálunk egyelőre a 2 hálóból az egyik szoba hivatalosan a nagyfiú hálószobája, de a gyerekek nappali játszószobája is. A párom éjjeli műszak után szokott még ott aludni.

A kisgyerekek egyelőre a mi szobánkban vannak.

Később lesz megoldás (van lent még egy szoba, oda fogunk költözni ha már ellesznek egyedül az emeleten), akkor a gyerekeinkké lesz az egyik szoba, a nagyfiúe a másik.

Aztán majd egyszer a gyerekeinké 1-1, de akkor már a nagy kb 25 éves lesz (kb 10 éves kortól gondolom az egymástól külön szobát fontosnak a két külön nemű testvér számára) és annyira messze van, hogy ezen még nem gondolkoztunk.


De a lényeg, hogy az újszülött egyelőre nem baj ha Veletek alszik, amúgy javasolt is. Meg amíg nem alszik jól, szívás a másik gyerekhez tenni. Én egy ilyen megoldást gondolnék, hogy van egy gyerekszoba, 1-1 polccal a két gyereknek meg szekrényrésszel és van egy felnőttszoba Nektek. Az újszülött Nàlatok kezd, ami amúgy javasolt is, de azért játszani átviszitek a másik szobába is. A nagynak azt mondjátok, hogy ez itt a gyerekszoba, egyelőre a pici nem alszik itt, amíg meg nem tanul jól aludni, aztán majd ketten fognak itt aludni.

2021. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/150 anonim ***** válasza:
100%
Van már kialakítva a 6 évesnek nálatok szoba, csak most a baba miatt elvennétek tőle, vagy pedig alapból az egy üres szoba?
2021. febr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/150 Derjaderja ***** válasza:
67%

Plusz annyi hogy nálunk a lányunk imádja a bátyját, szerintem Nálatok is ez lesz, egy 6 évvel idősebb tesóval. Még sok évig a közös gyereketeket nem fogja zavarni, ha kétheti 1x ott alszik a tesó, inkább izgi lesz neki.

Amúgy még milyen helyiség van? Nappali gondolom?

2021. febr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/150 A kérdező kommentje:

Nem elvennénk tőle,hanem közös lenne a szoba. Nem velünk él életvitelszerűen.


Párom nagyon rossz alvó, egy szobában velünk nem alhat, vezet, aztán muszáj aludnia , mint , hogy kialvatlanság miatt balesetezzen. ( volt már balesete, megvan az előzménye , hogy miért én fogok kelni a gyerekhez)

2021. febr. 27. 15:23
 7/150 A kérdező kommentje:
Nincs külön nappali. Konyha fürdőszoba, WC, folyosó. Két szoba.
2021. febr. 27. 15:25
 8/150 anonim ***** válasza:
100%

Én azt csinálnám, hogy berendezném gyerekszobànak az üres szobát. Ott aludna a baba, lenne ott egy kihúzható kanapé vagy valami neked, de közben játszószoba is lenne a nagyobbnak.

Aztán ha nálatok alszik, akkor aludna a nagy az apjával, te meg a kicsivel a gyerekszobában.

2021. febr. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/150 anonim ***** válasza:
69%
Az én pártatlan véleményem az, hogy aki a meglévő gyerekének sem képes egy szobát biztosítani, annak nem kellene újabb gyerekeket csinálni.
2021. febr. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/150 A kérdező kommentje:

Kicsi szoba , felnőtt ágy már nem fér be a gyerek kiságya pelenkázó szekrény és a másik gyerek ágya kis szekrénye mellé.


Gondoltunk arra is hogy a nagyobb legyen a gyerek szoba és mi mennénk a kicsibe de mivle nincs nappali ezért a mienk az ahol ha valaki jön tudjuk fogadni. A kicsibe meg erre nem lenne lehetőség.

2021. febr. 27. 15:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!