Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mikortól késői a...

Szerintetek mikortól késői a gyerek?

Figyelt kérdés

Az anyám engem 35 évesen szült és én ezt is későinek tartom. Alsóba a 14 éves osztálytársamnak az anyja 36 volt, volt akinek 60valamennyi volt az apja meg volt akinek 72 meg ilyenek. De nézzük az anyát. Szerintetek hány éves kortól késői egy nő életében a gyerek? Szerintem max 30 évesen szüljön de mindenki írja le az álláspontját.

(Nem akarom egy nőnek se megszabni mikor szüljön csak a saját tapasztalatom alapján formálok vélemyényt. Ti is mondjátok el mit gondoltok és miért.)


2021. márc. 1. 20:13
A kérdező szavazást indított:
20 éves korig
25 éves korig
30 éves korig
35 éves korig
40 éves korig
45-50+ éves korig (itt inkább örökbefogadás játszik szerintem)
97 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem jobb lenne ha az alsós 14 éveseknek egyáltalán együtt lennének a szülei...
2021. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
A 30 valamennyi egyáltalán nem sok. Főleg a mai világban, mert nagyon nehéz mindent megteremteni huszonéves korra, szerencse is kell hozzá azért.
2021. márc. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Szulok en neked 30 evesen 10 gyereket is, ha veszel nekem egy hazat, amiben elferunk, es nem kell havi 140 ezret fizetnem Budapesten az albiert, ahova se gyerek, se allat nem johet :D

Egyebkent szerintem 40 +eves kor korul szamit kesoinek, de ha majd akkor szulok, akkor ez van :)

Sokszor nem ugy jon ossze az elet, ahogyan te azt elkepzelted, semmire szulni meg nem kene. Nekem az alberlettel se lenne gondom, ha nem lenne tenyleg ilyen szinten nehez meg allattal is koltozni, nemhogy gyerekkel.

2021. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem 35 felett késői, de nincs vele semmi baj, mindenki maga érzi hogy mikor áll készen, meg mikor talál hozzá méltó partnert.

Az én édesanyám 39 évesen szült engem. Addigra már nem voltak hebrencsek, és megteremtettek mindent ami egy gyerek felneveléséhez szükséges.

Tökéletes gyerekkorom volt, és ma is ő a legfőbb bizalmasom.

Sokkal rosszabb döntés lett volna ha mondjuk 20 évesen szült volna vagy az ő szülei "nyakára", vagy az apai nagyszülőkére, és az sem túl ideális mikor a szülők hétvégente mennek bulizni, és addig a nagyszülő cihődik a gyerekkel.

Sokkal felelősségteljesebb dolog akkor vállalni gyereket, amikor az ember már kiélte magát és megteremtette az anyagi hátteret hozzá.

Persze olyan is van aki már 20 évesen készen van ezekkel, de azért ritka aki éppen csak belépett a felnőtt életbe, de már kiélte magát, már van egy bombabiztos saját egzisztenciája, és már megvan a megfelelő társ is akivel érdemes belevágni.

Ezek a fontos kellékei, nem az ember kora. Aki felelőtlenül a semmire vállal gyereket, azt akkor is elítélem ha 20 éves, és akkor is ha 40. Viszont aki úgy vállalja be hogy minden klappol, azt támogatom akkor is ha 20 és akkor is ha 40.

2021. márc. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Szültem 18 és 20 évesen szerettem én lenni a fiatal anyuka. Most megtudom milyen az amikor öreg anyuka leszek, 39 évesen szültem a picurt. Mondjuk én letojtam gyerekként, anyu engem 36 évesen szült sosem érdekelt a kora. Én akkor döntöttem el nekem is lesz késői gyerekem (nem ennyire későire gondoltam😁).
2021. márc. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Öreganyám, anyám és nővérem is 18 évesen szült. Örültem mikor megtörtem ezt a "hagyományt" és 10 évvel "öregebben" 28 évesen szültem az első lányom.
2021. márc. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ez emberfuggo nem kor. Lehet valaki sokkal rosszabb, türelmetlenebb volt 20on evesen mint 30, vagy forditva valakinek mar 25evesen is valo az anyasag.
2021. márc. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Nettó hülyeség, ez tipikusan egy minden esetben szubjektiv döntés. Ami valakinek 30 ig, az másnak 40-ig ideális. Nehéz meggyőzni, hogy nem késő 35 felett sem, ha Te tipikusan 30 alatti szülő leszel. Egyikkel sincs semmi baj. Mindegyiknek van előnye hátránya.
2021. márc. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
95%

Engem 20 évesen szült anyám, és semmiféle előnyöm nem származott belőle, sőt! Eleve már a tény, hogy elvált szülők gyermekeként nőttem fel nélkülözésben...

Anya meg egyáltalán nem az a tipikus fiatalos, laza anyuka volt. Öregesen öltözött és viselkedett amióta az eszemet tudom, türelmetlen volt hozzám, ordítozott velem, ütött-vágott, amikor valami nem tetszett neki. Játszani szinte sosem játszott velünk, én csak a tesómmal játszottam. Ha unatkoztam (mert mondjuk társaságra vágytam?) akkor ahelyett, hogy megértő lett volna, rögtön befogott vmi házimunkára.. Amikor nagyobb lettem olyan volt, mintha rajtam keresztül akarná kiélni a fiatalságát, ami ugye neki kimaradt, mivel hamar férjhez ment: állandóan utasítgatott, hogy melyik barátnőmet hívjam át (olyanokra is rábeszélt, akivel én már nem akartam tartani a kapcsolatot, de neki szimpatikus volt), meg kivel menjek randizni (párszor emiatt is kerültem kínos helyzetbe), aki meg nem tetszett neki, azokat próbálta leépíteni körülöttem.


Én 30 fölött fogok szülni, de világ életemben szívesen foglalkoztam gyerekekkel, amikor csak úgy adódik, hogy családban vagy baráti körben kisgyerek közelében vagyok mindig alig várom, hogy játszunk valamit, és ők is ösztönösen igénylik a társaságomat. Jól tudom kezelni a hisztiket is, nem kapok tőle idegbajt. Bármilyen korú gyerekkel jól érzem magam, és a szülők is mindig elismerik, hogy milyen jól bánok a kicsikkel, meg olyan dolgokra is ráveszem őket játékosan, amire nekik soha nem sikerül pl. gyümölcsöt enni, verset tanulni, stb.

Szóval egyáltalán nem gondolom, hogy én túl idős leszek majd szülőnek. Szerintem ez inkább személyiségtől függ, mint kortól.

2021. márc. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
95%
#9 vagyok: Még annyi, mielőtt valaki azzal jönne, hogy attól még, hogy van türelmem a gyerekhez, még a nagymamájának fognak nézni: a mai napig elkérik a személyimet, ha veszek egy üveg bort, úgyhogy ettől nem félek. :D
2021. márc. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!