Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek mikortól késői a...

Szerintetek mikortól késői a gyerek?

Figyelt kérdés

Az anyám engem 35 évesen szült és én ezt is későinek tartom. Alsóba a 14 éves osztálytársamnak az anyja 36 volt, volt akinek 60valamennyi volt az apja meg volt akinek 72 meg ilyenek. De nézzük az anyát. Szerintetek hány éves kortól késői egy nő életében a gyerek? Szerintem max 30 évesen szüljön de mindenki írja le az álláspontját.

(Nem akarom egy nőnek se megszabni mikor szüljön csak a saját tapasztalatom alapján formálok vélemyényt. Ti is mondjátok el mit gondoltok és miért.)


2021. márc. 1. 20:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nőknél es férfiaknál egyaránt 45 éves korig ideális, de nyilván 40 fölött már neccesebb. De ha valaki csak akkor ért oda, vagy akkor aktuális, akkor szerintem ez nem ok, hogy ne legyen gyereke.
2021. márc. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29%
Mindig úgy gondoltam, hogy 30ig jöjjön az első és 40ig az utolsó. Egy gyerekem van, 28 évesen szültem. De lehet most 45 evésen is próbálkoznék, ha nem jött volna eddig össze.
2021. márc. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
94%

Én szültem 21-28-39 évesen. Nem tudom melyik a legideálisabb. Ha az elsőt nézzük még nagyon fiatal voltam, tapasztalatlan, de a fiamnak 22 évesen egy fiatalos 43 éves anyukája van. A másodiknál lettem igazán felnőtt, komolyabb de még mindig fiatal, bár most nehezebben viselem a kamaszkort mint a fiamnál. A kicsinél minden nehezebb.

Talán attól is függ van e tesó, vagy az első születik 40 körül.


Azt pedig, hogy valaki kiéli magát hülyeségnek tartom. Sose fogom kiélni magam, minden korban van érdeklődési és kornak megfelelő szórakozás.

2021. márc. 2. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
31%

Egyébként szerintem nem mindegy hogy első gyerekről van e szó.

Valahogy onzosegnek tűnik nekem, mikor majdnem felnőtt gyerekek mellé érkezik az (új kapcsolatba) 40 évesen egy bébi. Én úgy láttam ez együtt jár azzal, hogy a sérülékeny kamaszkor és fiatal felnőttkor elején lesz letojva az idősebb gyerek.

2021. márc. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
11%

Attól függ hányadik gyerek.

Első gyereket 35 felett vállalni késői, másodikat vagy többediket még belefér. 40 felett én személy szerint már nem gondolkodnék gyerekvállaláson.

2021. márc. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
81%

20 eves voltam, amikor megszuletett a feltesom (apukam 40 eves volt ekkor, a baratnoje meg 30). Nem ereztem magam mellozve, bar egy percig se igenyeltem azt a foglalkozast, amit az ocsem kapott, nyilvan :D

Es veluk laktam akkor meg. Szerintem ezt a dolgot lehet a helyen kezelni, es egyaltalan nem gaz, ha a felnott “gyerek” melle erkezik a kicsi.

2021. márc. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
21%
Nálam a 35 a lélektani határ, afölött már nem terveznék gyereket. Mondjuk én 30 fölött se, de ha nem lenne, vagy csak egy lenne, akkor 35-ig még bevállalnám. Nekem 20 és 28 éves koromban születtek a gyerekeim, most leszek 34 mindjárt, teljesen jó így, eszem ágában nem lenne ennyi idősen már újra kezdeni a babázást (új kapcsolatban sem, ha esetleg valamikor valamiért külön folytatnánk a férjemmel), nem vágyom már rá. És azt se szeretném, hogy negyven évesen vigyem első osztályba a gyerekem, vagy hogy ötven fölött legyek, amikor érettségizik.
2021. márc. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!