Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány hónaposan vittétek a...

Hány hónaposan vittétek a babát nyaralni belföldre?

Figyelt kérdés
Még egy kérdés akik kocsival mennek/mentek hosszú útra pl: Balaton...hordozóban vagy gyerekülésben utazott a baba? Azt hallottam, hogy a hordozó hosszú távon nem épp megfelelő. Ez igaz?
2010. aug. 18. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:

7 hónaposan mentünk először Balatonra (Bp-ről), akkor még hordozóban, aztán 8 hónaposan megint Balatonra, de akkor már gyerekülésben.

Nem tudom, mit hallottál, de attól függ, hogy jó-e a hordozó vagy sem, hogy hány kilós hány centis hány hónapos a babád, és hogy ül vagy még csak feküdni tud.

Mi lecseréltük 8 hónaposan gyerekülésre, mert már tudott ülni magától, nagy volt a súlya és kilógott a lába a hordozóból.

Baba válogatja, valakinek még 10-11 hónaposan is jó a hordozó.

Újszülöttnek sem lesz semmi baja a hordozóban, viszont a gyerekülésben elég furán nézne ki, ráadásul tilos is.

A te babád mekkora?

2010. aug. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 hónaposan rokonhoz kb 1 órás út! Aztán 5 hónaposan Sárvárra mentünk az innen 2 óra, következő héten Pest az is másfél óra! És még hordozóba hordjuk.
2010. aug. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Most 3hónapos 6,5kg csak azt hallottam, hogy hosszú távon a hordozóban nem szabad, nem tesz jót a gerincének stb...
2010. aug. 18. 12:09
 4/8 A kérdező kommentje:
viszont ezek a 0-18kg-os autóülésekben nem tudom, hogy mutatna. Sokkal biztonságosabbnak látom a hordozóban menetiránynak ellentétesen bekötve.
2010. aug. 18. 12:10
 5/8 anonim ***** válasza:
0-18 kilós gyermekülésünk van, a kicsinek nagyon kényelmes, szereti. 5 hónaposan kapta, 7 kiló körül volt. Soha nem kötöttük menetiránynak ellentétesen, mert a férjem úgy érezte, nem elég biztosan fekszik az ülésen a babaülés. 5 hónapos kora óta szinte minden szombaton mentünk babaúszni, 80 km, 1 óra oda, egy óra vissza. Múlt szombaton 150 km. körül utaztunk, 4-5 órás út volt 1 óra pihenővel. Holnap indulunk a keresztszülőkhöz, kb. 280 km, a kicsi 7 hónapos. Soha semmi baj nem volt a gyereküléssel.
2010. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy írtál majd meglátom mi tévők leszünk. Mi elég biztosnak látjuk a hordozót kocsiba bekötve.
2010. aug. 18. 18:47
 7/8 anonim ***** válasza:
2 honapos volt a nagyobb, 4 oras utra mentunk. 13 honapos volt, amikor eloszor voltunk kulfoldon, 15 oras uton.
2010. aug. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod megyünk mi is, mostmár kevésbé aggódom:)
2010. aug. 19. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!