Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom szeretni a gyerekem?

Figyelt kérdés

3 éves múlt, semmit nem érzek iránta. Csak néha amikor itt van, azt érzem, hogy gyűlölöm.

Az anyjával egy buliban ismerkedtem meg, egyéjszakás kaland volt. Oké, én is tehetek róla, felfogtam.


Eleinte részt akartam venni valamilyen szinten a gyerek életében, mert ha már fizetni kell utána, akkor kapjak is valami jót, apai szeretetet vagy valami. Nem akartam bemenni a szülőszobára, de az anyja annyit hisztizett, hogy bementem. Nagyon rossz volt, rossz élményként maradt meg bennem, főleg hogy a "Hogy vagy?" meg a "Nagyon fáj?" kérdéseken kívül semmit nem tudtam kinyögni. Utáltam ezt az egészet. Eleinte még részt vettem, de akkori s csak kötelességből. Nem tudom szeretni a gyereket, főleg úgy, hogy az jut eszembe róla, hogy mi volt az anyjával meg mi volt a szülőszobán. Idegesít, hogy hisztizik, idegesít, hogy van.


2021. márc. 7. 12:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Akkor úgy gondoskodj róla, hogy nem szereted!
2021. márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell jelen lenned az életében, elég, ha leadod a havi gyerektartást.

Nem kényszer az apaság. Így mindketten jobban jártok.

2021. márc. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%
Remélhetőleg meg volt beszélve az anyjával, hogy megtartja, nem csak rád erőltette, hogy na itt egy gyerek, fizess utána. Ettől még hibás vagy te is, miért nem védekeztetek. Viszont érthető, hogy különösebben nem kötődsz hozzá. Ne erőltesd, a gyereknek is jobb lesz úgy. Gyerektartást fizess, és kész.
2021. márc. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

Ez elég gyalazatos kifogás...


Egy 17-18éves kamasztól elmegy. Ha annál több vagy, akkor meggázabb.


Ezt haver akkor rontottad el, mikor megcsináltad. Most nevelheted amíg kell, ha akarod, ha nem...

2021. márc. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
A gyerek érdeke is az, hogy hagyd békén. Rossz lesz neki azt érezni, hogy nem szereti az apja. De még mindig jobb, mintha azt érezné, hogy gyűlöli.
2021. márc. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%
Mond el ezt így az anyjának,többször garantáltan nem küldi hozzád,de ha így érzel aztgondolom vonódj ki teljesen a gyerek életéből.
2021. márc. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem menj el pszichológushoz, hátha van egy olyan tudatalatti trauma, amit elő tud hozni. Gondolj arra, hogy az a gyerek 50%-ban te vagy, és semmiről sem tehet. Most, hogy három éves, sajnos pont olyan korban van, amikor elég nehéz vele, de szerintem ne szüntesd meg vele a kapcsolatot, mert később sokkal jobb apa-gyerek programokat fogtok tudni csinálni. Nem írtad, hogy fiú-e vagy lány, de pl. ha lány, akkor ötéves kora körül nagyon fog ragaszkodni hozzád, meglátod. Ha pedig fiú, akkor klassz fiús programokat tudsz majd vele szervezni, olyanokat, amiket te is élvezel, pl. kirándulás, focimeccs, strand, horgászat. Idővel egyre jobban fogod tudni élvezni te is. Inkább az anyával való kapcsolatot próbáld csökkenteni, mert a rossz érzéseket valójában őiránta érzed, és ezeket vetíted a gyerekre.
2021. márc. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

De mi köze szerencsétlen gyereknek ahhoz, hogy ti összejöttetek egy éjszakára (amikor ő még nem is létezett), vagy ahhoz, hogy annyira se voltál tökös, hogy megmondd az anyának nem mész be a szülésre?

Amúgy nem kell vele feltétlen találkozni, küldj több pénzt, abból majd kijön a baby sitter. Biztos neki se jó, ha ilyen apja van.

2021. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Kérdés: akarod szeretni?


Ha igen: kezdd el valóban megismerni. Játsszál és beszélgess vele. Ne vedd egy kalap alá az anyukájával.


Ha nem: meg ne mondd neki! Se az anyjának! Nem mindegy, hogy később mi fog fájni annak a gyereknek, az, hogy volt ugyan apám, akivel nem alakult ki szorosabb kapcsolat, vagy volt apám, aki nem szeretett...

Maradj vele korrekt, fizess, s ennyi...

2021. márc. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
12%
Kamu
2021. márc. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!