Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van ennyi "tör-zúz"...

Miért van ennyi "tör-zúz" kisgyerek?

Figyelt kérdés

Egyre több ilyet látok, akinek az a játék, hogy földhöz veri a játékát, üti bottal, rugdossa a biciklit, stb.

Egyik ismerősünknél nincs egy darab olyan játék sem otthon, ami egyben van vagy nem hiányzik valami része.

Kapott a fiam egy távirányítós autót. Mióta ki szoktunk vele menni a parkba, már többször történt, hogy odajön egy kisgyerek (3-4 éves), és az az első reakciója, hogy bele akar rúgni az autóba. Már lendíti a lábát, úgy kell rászólnom, hogy ezt felejtse el gyorsan. Egy másik direkt átment rajta a biciklivel.

Miért van ennyi agresszív kisgyerek? Ez a gyereken múlik vagy senki sem mondta nekik, hogy kell játszani? Miért ez az első reakció, hogy tönkre akarják tenni a dolgokat? Nekem ez teljesen idegen, az én fiam sosem viselkedett így.


2021. márc. 7. 17:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
Az én fiam 2 éves lesz, mindent dobál, hiába minden, van hogy leültetem sír bólogat, hogy nem dobál ahogy elengedem fut oda és dobja ki a játékait, azért is csinálja, hát remélem azért 3 évesen abba hagyja vagy rájövök mivel lehet rá hatni.
2021. márc. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%
Egy 4 évestől már fura. Egy 1-2 évesnél viszont életkori, hogy nem tud vigyázni a játékaira. Egy 3 éves pedig még sokszor nehezen kontrollálja az érzelmeit, de nem elnézhető.
2021. márc. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Az ismerősöm gyereke 5 éves, a játszótéri gyerekek sem 1-2 évesek voltak. Azok még aranyosan nézelődnek.

És nem voltak sem mérgesek, semmi, csak vigyorogva odajön és már rúgna is bele, mintha labda lenne.

A múltkor is pont ugyanzezt láttam, csak akkor szerencsére nem a mi autónkba rúgtak bele.

2021. márc. 7. 18:18
 4/32 anonim ***** válasza:
28%
Izgi, egy ilyennel se találkoztam még. 5 éves a lányom, így rengeteg korabelit ismerek. (2-es voltam)
2021. márc. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
32%
Azért ez nem jellemző hogy egy óvodás odamegy és belerúg másnak az autójába. De egy kisgyerek tör-zúz, igen. Életkori sajátosság. Csak akinek zöldség gyereke van, akit ha leraknak ott marad, az azt hiszi hogy ő a szuperanya és mindenki más hülye. Aztán koppan ha születik egy aktív kistesó. “Megmutatom hogy kell játszani”, ez értelmetlen. Ha megmutatsz neki azzal tanítod, nem szabad játék.
2021. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
82%
5-ös, az ilyenek miatt, mint te van annyi tör-zúz kisgyerek. Mert a szülők nem szólnak rájuk, mert ez a "szabad játék". Hát a rombolás nagyon nem az. És még le is "zöldségezi" azt a gyereket, aki nem agresszív. Egész kicsi kortól meg lehet mutatni, magyarázni a gyereknek, hogy mik azok a játékok, amikre vigyázni kell és mik azok, amikre nem. A labdába bele lehet rúgni, meg lehet dobálni, a kisautóba meg nem. Ettől függetlenül a kisautóval lehet mást is játszani a fantáziájától függően, nemcsak kisautósat, de nem fog sérülni attól a gyerek, ha egész pici korától megtanulja, hogy a tárgyak többségére vigyázni kell.
2021. márc. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Azért azt csak kellene tanítani, hogy nem verjük szét a játékot, nem? Vagy hagyod, hadd verje, aztán veszel neki másikat?

Én sem azt mondtam, hogy minden gyerek ilyen, de mostanában sokkal találkoztam. Egyik sem kétéves volt. Mondom, volt olyan, aki szándékosan átment rajta a biciklivel. Konktrétan a tetején, nem csak úgy arra gurult.

Attól még nem zöldség egy gyerek, hogy nem veri szét a játékokat. Nem minősítettem senkit, nem kell elkezdeni a szuperanyázást.

2021. márc. 7. 19:04
 8/32 A kérdező kommentje:
4-es: lehet, hogy a lányoknál nem jellemző. Ők mind fiúk voltak.
2021. márc. 7. 19:05
 9/32 anonim ***** válasza:
14%
Nem hagyom hogy szétverje, mert a korának megfelelő játékot kap. Nem kap törékeny modellautót amikor tör-zúz korszakban van.
2021. márc. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Az a zöldség gyerek aki nem agresszív és nem rombol mindent le amit csak meglát? Jézusom vannak bajok.
2021. márc. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!