Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lesz szent azaz anya,...

Miért lesz szent azaz anya, aki 16 évesen a szülei nyakára szül egy gyereket úgy, hogy a gyereke apja nem akarta és nem támogatja, a gyerek apa nélkül fog felnőni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 8. 20:36
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
65%

20!


Ezek szerint te 24 évesen, két diplomával, 10 év munkával, 6 éves kapcsolattal és egy tehermentes ingatlannal a hátad mögött szexeltél először.

2021. márc. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
34%

21es, nem, de én, míg nem jöhetett a gyerek, mindig használtam kiegészítő védekezést, 17 éves(első alkalom) koromtól fogva, ráadásul a környezetemben a legtöbben így csinálták, mert volt megfelelő intelligenciánk felmérni a helyzetünk és a lehetőségeink.


Nem minden 16 éves olyan buta és felelőtlen mint az itteni abortuszosok.

2021. márc. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
77%

22!


Nemcsak 16 évesek jarnak abortuszra. Sőt. Mindegy, jó hogy te tökéletes vagy. Szia.

2021. márc. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
25%

Nem olvastam csak az első pár választ.


Azért, mert a már fejlődő lényt, ami a testében él hagyja tovább fejlődni, hogy gyerek lehessen belőle, hogy élhessen.


Mind élünk, tudjuk, hogy vannak szr dolgok az életben, de egyikünk sem ugrik a 10.ről csak mert valami szívás. Az élet hullámvasút, a legrosszabb helyre születettekkel is történik sok jó dolog, ami miatt imádnak élni.


Szerintem ami miattunk kezd fejlődni, azt csak nagyon nehéz szívvel lehet meggátolni, az meg, hogy az egyik szülője nem lesz, nem indok erre. Te inkább meghaltál volna, minthogy csak anyád neveljen? Mert én nem, sőt sokat nyertem volna, ha csak anyám van.


Mostanában sokat gondolkozok az abortusz témán(ültetünk, jöttek az új csibék). Szerintem ez az egész olyan, mint a mag. még nem látod, csak magnak, de belül egy kis fény és víz és hő hatására meg megindult benne valami, már készül növénnyé válni, csírázni, azaz megvan a növénység apró jele benne. Egy növény életének a kezdete, növénynek hívjuk, nem mondhatod, hogy az csak lesz növény, attól, hogy nincs levele, csak egy kis csíra az egész..


Mostanában úgy gondolom, hogy aki összehozta tartsa is meg, mert egy ember egy kezdeti fázisban, hiába van annak fejlődési résznek külön neve.


A dupla védekezésre, tehát a normálisra, amikor mindenki védi a SAJÁT testét, tehát egy szexnél a csaj védi a petesejtjeit, a pasi meg a spermáit, hatalmas gondot kellene fordítani, mert 2 védekezés egyszerre millióból egyszer bukik meg.

Nem is értem miért nem így tanítják..

2021. márc. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lesz szent attól. Azért, mert a kortársai (egy része) körülrajongják, még nem lesz előrébb. 16 évesen fogalma sem lehetett róla, hogy pontosan mit vállalt. Most tud vele villogni, hogy ő milyen különleges (nem) helyzetben van, de érdekes, olyat nem látsz sehol, hogy valaki 30 évesen a tizenéves gyerekével haknizik, mert az már egyrészt a loteri kutyat sem érdekli, másrészt már ő maga is csak szimplán szülőnek látja magát, nem egy különleges valakinek.

Ez félig meddig tapasztalat is, én 20 évesen szültem, és egyedül neveltem sokáig a fiam, akkor ez még érdekes volt, bár én nem villogtam ezzel mindenféle platformokon, mégis megkeresett innen a gyakorirol egy netes magazin és interjút készítettek velem ennek kapcsán. Most, 33 évesen senkit nem izgat, hogy van egy 13 éves gyerekem. Azt, hogy nehéz-e így gyereket nevelni, max az első pár évben firtatjak, pedig a java később jön. Mondjuk nekem nem hiányzik, hogy az életünkkel foglalkozzanak idegenek. De emlékszem, volt akkoriban egy csomó tinilány, 15-17 évesek, akik ugyanígy sztároltatták magukat a babájukkal, hát most már azt se tudja senki, hogy ők kik, mert a világon senkit sem érdekel. Vagy normalizálódott az életük, és dolgoznak, kiskamasz gyereket nevelnek, és nincs bennük semmi különös, vagy ténylegesen elcseszték az életüket, és esetleg már rég nem is élnek együtt a gyerekkel, sodrodnak ide oda, és csődtömegek lettek. Na, ez se érdekel senkit.

2021. márc. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
78%

Nővérem 16évesen lett terhes, 16éves volt még épp, mikor szült


Védekeztek!, de az óvszer kiszakadt, az esemély utánit meg akkor még nem úgy osztogatták mint a cukrot. Hiába ment be a kórházba, azt mondták, 1 alkalomtól nem lesz terhes, nem kap rá semmit.


Az iskolát amíg tudta csinálta. A 9.hónapban maradt csak otthon.

Anyukánk akkor volt 37 éves. Szintén várandós volt, mikor kiderült nővérem terhessége (hugom tervezett baba volt).

A szülések után anyu marast otthon a 2 gyerekkel, nővérem befejezte a sulit, mellette dolgozott. De a gyerekével emellett rengeteget foglalkozott.

A gyerek apja 17volt mikor született a baba. A mai napig együtt vannak.

Most 28/29 évesek. Van már még 2, tehát 3 gyerekük. Saját házuk, munkájuk, jól élnek.

Az ég vilagon nem avatta szentté nővéremet. Sőt. Több hideget kapott, mint meleget. De pont emiatt tartanak ott, ahol. A szüleink hozzáállása is nagy segítség volt. Nem elítélték, hanem támigatták őket.

Vannak ilyenek...

2021. márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
kirol van itt szo? milyen eszti?
2021. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
92%

27!


A húgod a ritka kivétel. A többség nem így végzi. Általános iskolában volt egy osztálytársam, aki 8.-ban szült... Azóta még négy gyereke van, mindegyik más apától. A 8. osztályt se fejezte be, sosem dolgozott, segélyből élt mindig. Egy másik példa az egyik ismerősöm lánya. A hivatalos verzió az, hogy védekeztek és nem vette eszre, hogy terhes csak a 13. héten. A valóság viszont, amit az anyjanak csak elmondott később, hogy a fiúját meg akarta tartani, ezért aztán nem szedte a gyógyszert és amikor sikerült teherbe esni eltitkolta, hogy ne lehessen abortusz a vége. Ő mondjuk 17 éves volt es befejezte a középiskolát. Azóta is egyedülálló anya, gyárban dolgozik és a szüleinél él.

2021. márc. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
96%

Én csak azt nem értem, hogy ha a terhes tini és a szülei megbeszélik, hogy vállalják a babát, akkor ahhoz mi köze van másnak? Ha az abortuszt választja, ahhoz sincs senkinek semmi köze.



Én is segíteném a gyerekemet és az unokámat. Az abortusz még ha jó döntés is az adott helyzetben, egy lelki teher lesz.


#27 taps a szüleidnek. Biztos nem így tervezeték, de megoldottátok.

2021. márc. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
56%

30!


Nyilván azért, mert egyrészt nem feltetlenul megbeszélik, hanem a kislány kesz tenyek ele allitja őket. Másrészt egy jó végzettségű nőnek se egyszerű gyerekkel elhelyezkednie. Egy nulla végzettségű egyedülálló tizenévesnek szerinted mennyi esélye van? Kb semmi. Miből fognak élni? Segélyből. Kifizeti a segélyt? Mindenki más.m

2021. márc. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!