Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért lesz szent azaz anya,...

Miért lesz szent azaz anya, aki 16 évesen a szülei nyakára szül egy gyereket úgy, hogy a gyereke apja nem akarta és nem támogatja, a gyerek apa nélkül fog felnőni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 8. 20:36
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
74%

#30 honnan tudod? De hidd el sokszor a tini megijed és szalad anyuhoz, hogy mi legyen.

16 évesen még tanul. Ha van szülői támogatás tovább is tanulhat. Amire munkába áll, addigra már ovis\sulis a gyerek. Ráadásul az önéletrajzban nincs benne, hogy gyereke van.

Senkinek sem könnyű elhelyezkedni. Ha fiatal gyerektelen vagy, akkor bármikor mehetsz szülni, ha van gyereked, akkor meg az a baj.

És hagyjuk már ezt a segély dolgot. Én azért dolgozok, hogy fenntartsam a családom. Akkor is levonnák a járulékokat, ha abortuszra megy a tizenéves. Nem ők azok, akik a legtöbb segélyt felveszik.

2021. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
47%

31!


Fentebb írtam le két példát a személyes ismeretségi körömből....

2021. márc. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
35%

Azért mert szült. Ebben az országban a nő egyetlen értéke, haszna, életcélja csak a közjószág megszülése lehet.

Az nem is nő aki nem anya.

Sajnos ez Magyarország. Itt még az őskorban vagyunk.

2021. márc. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
90%
Ki szerint szent?
2021. márc. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
28%

Én ellenzem az abortuszt, de nem fogom szentté avatni a 16 éves lányt.

Így járt. Ez úgy kezdődik, hogy nem kellett volna széttennie a lábát egy tini-kapcsolatban vagy egyéjszakásban. Akkor kéne szexelni, ha már felfogja aggyal, hogy nincs 100%-os védekezés, tehát ha megesik, akkor vállalja a következményeket.

Egyébként nem kell a szülei nyakára szülni. Adja örökbe, ismerek olyat, akiknek nem lehet gyerekük és pont így lettek örökbefogadó szülők.

2021. márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
39%

#35 és ha valaki soha nem akar gyereket, akkor soha ne szexeljen?

Lehet, hogy nem fogod tudni felfogni, de leírom: A szex nem-csak a gye-rek-nem-zés cél-ja, ha-nem él-ve-ze-ti for-rás is. At-tól, mert va-la-ki-nek csak any-nyi a szex, hogy a-mi-kor gye-re-ket a-kar, ak-kor szexel, mert a pár-ja vagy ő-ma-ga nem jó az ágy-ban vagy nin-cse-nek sze-xu-á-lis i-gé-nye-i, vá-gya-i, at-tól más-nak még le-het-nek.

Egy nő-nek u-gyan-úgy le-het-nek sze-xu-á-lis i-gé-nye-i szük-ség-le-te-i, mint egy fér-fi-nak. A nő nem szí-ves-sé-get tesz a fér-fi-nak, a-mi-kor sze-xel, ha-nem egy-út-tal sa-ját szük-ség-le-te-it is ki-e-lé-gí-ti.



(Azért írtam szótagolva, mert ez az oldal nem teszi lehetővé a különböző betűtípusok, betűméretek, betűszínek használatát, így úgy gondoltam jobban és könnyebben be lehet fogafni és fel lehet dolgozni a különböző információkat.

2021. márc. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
45%

"#35 és ha valaki soha nem akar gyereket, akkor soha ne szexeljen?"

Köszi a kioktatást és színvonalas válaszodat. :))

Kapaszkodj meg, én sem szeretnék gyereket. De ha véletlenül becsúszik védekezés mellett, akkor két megoldás van, legalább is én ezeket tartom etikusnak: felnevelem becsülettel vagy örökbe adom. Nem olyan bonyolult. Vállaltam a "kockázatot".

Azt meg halkan jegyzem meg, hogy a kérdés egy 16 éves lányról szólt. Tisztelet a kivételnek (mert biztos van), de ilyen korban általában bár biológiailag érettek, lelkileg korántsem és nem érzik a súlyát annak, ha valakivel lefekszenek, főleg ha felelőtlenül. Ne vegyük már ezt az élethelyzetet egyből azzal egy kalap alá, hogy akkor egész életében ne "szexeljen" az ember. Disztingválni is kéne tudni, nem csak szélsőségekben gondolkodni.

2021. márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
77%
Van abortusz is.
2021. márc. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
58%

“Azt is tedd hozzá, hogy milyen áron! Az a gyerek úgy fog felnőni, hogy nem lesz apja, mert nem kell neki.”

- Csak mellékesen tenném hozzá kortól függetlenül nagyon sok gyereknek nincs” apja, van aki 35 évesen szül apuka tegyük fel 40 mégis lelép 🤷🏻‍♀️ úgy hogy akarták a gyereket!


“"Nem a szülei nyakára, hanem az ő segítségükkel."

“A segítség az, amikor a munka, költségek stb. x százalékát te vègzed. Az igenis a szülei nyakára szülés, ha nem dolgozik.”


- Ezt hogy segítség” nagyon nagyon tág fogalom amit lehetne vitatni, főleg így hogy a korától függetlenül, semmit nem tudunk róla (az életviteléről).

- Igen segítenek neki mivel nem tették utcára, babadolgok megvétele/hely nekik, de, mivel ezt a részt sose lehet tudni idősebb korosztálynál sem, hogy a lány szülei nevelnék is az unokát.

- Nem mellesleg bármelyik anyuka ha szül 3 évig otthon MARADHAT a picivel, én környezetemben élők élnek a lehetőséggel, aztán mennek el dolgozni. (Persze van kivétel itt is)

* És még utoljára kíváncsiságból kedves kérdező, ez téged miért izgat annyira? :D Az ő élete, inkább örülj hogy te nem jártál így. 🤷🏻‍♀️ , én sajnálom ezt a kislányt, meg a többit is aki ebben a helyzetben van, nem istenítem őket, DE!! Nem is bántom! Van/lesz elég bajuk.



"Majd valószínű 5x annyit fog dolgozni, mint te valaha is, hogy mindent megadjon a gyerekének."

És akkor az a gyerek 5x kevesebbet fogja látni az anyját. De jó! Lesz egy apja, akinek nem kellett, az anyját meg csak ritkán látja.

Amúgy meg az nem érdem, ha valaki 5x annyit dolgozik, és nem halad semerre. Nem attól lesz valaki jó anya, hogy 5x annyit dolgozik, aztán 5x kevesebbet keres.” 😂😂

- kíváncsi lennék hány éves vagy, az 5x annyit dolgozik kifejezést nem feltétlen kell így értelmezni, és hogy keveset látja majd az anyját/egyéb baromságok” hanem emberileg, lelkileg, stb.. hogy jó legyen a gyereknek, és szerintem minden anyuka kortól/családi állapot/anyagi helyzet/ függetlenül a tőle telhető maximumot nyújtja a gyerekének!

- Az meg hogy ki mennyit dolgozik meg hogy merre halad, csak megsúgom neked minden egyes embernek más a mércéje”az élettel kapcsolatban/a haladással, mivel mindenki mást akar elérni 🙂

- És nagyon sokan mókuskerékbe ragadnak 20-30-40 éveket mégsem haladnak semerre (férfiak/nők egyaránt) (pár/családi kapcsolat/anyagi/munkahely....)


"Nem a bulit és a pasizast valaszrotta, hanem őt. Ezért."

- (Ez saját meglátás sajnos, hogy felnőtt anyukák, gyerek(ek) mellett is választhatják a bulizást/pasizást, mint a családapák a bulizás/nőzést) Szomorú, de attól még vannak ilyen rosszülők” .

2021. márc. 10. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!