Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Úgy érzem, rossz anya vagyok,...

Úgy érzem, rossz anya vagyok, más is érez így?

Figyelt kérdés
Még csak 3 hónapos lesz a babám, most kezd múlni nála a hasfájás és egyre jobban ráérzek, hogy mikor mire van szüksége. De ahogy visszagondolok az első hónapra, úgy érzem, rettenetesen bántam vele. Pedig azt hittem, fel vagyok készülve az anyaságra, de sok mindent ki kellett tapasztalnom, és azt érzem, ez a gyerek kárára történt. Például nekem nem ment egyből a megnyugtatás, mostanra tanultam meg, hogy hogyan lehet őt hatékonyan megnyugtatni. Ha ezt előbb tudtam volna, egyszerűbb lett volna szegénykének az első 1-1,5 hónapja. Vagy hogy mennyi alvásra lett volna szüksége, azzal sem voltam tisztában, és sokszor szerintem túlfáradt és nem tudtam, hogy ez a baja. Más is érez így, vagy én tényleg különösen béna és rossz anya vagyok? Ti egyből születése után éreztétek, hogy mikor mire van szüksége ahhoz, hogy jól érezze magát?

2021. márc. 22. 15:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor képzeld el, hogy a 4 éves gyerekkel a gyermekpszichiátrián találod magad. Velem ez történt. A másik gyerekkel meg kirúgtak a gyógytornáról, mert abszolút nem működött együtt a gyerek. Szerinted? De tudod mit? Mind a két helyzetre lett megoldás, túléltük, rendeződött. A nagyról kiderült, hogy annyi a baja, hogy nem hall rendesen, és ezt egy rutinműtéttel helyrehozták. A kicsinél meg rájöttünk, hogy csak az én jelenlétemben nem fogad szót a gyógytornásznak.

Nem mindig megy minden flottul, ezt el kell fogadni.

2021. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kérdező nem megbántani akartalak. Úgy értettem az embernek saját magának fárasztó ha ezeken agyal és nyavalyog. Sokkal jobban járunk, ha tesszük ami tolunk telik és nem agyalunk a múlton. Nem rad értettem, hogy engem zavarna a te nyavalygasod. 🙂
2021. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 babyboom567 ***** válasza:

kedves Kérdező!


Mindig megpróbálom az adott helyzetben a tőlem telhetőt megtenni.

Enyém 4 éves múlt,mi is csomó ideget-kinlódást megspóroltunk volna,ha sok mindent előbb tudunk.De nem tudtuk,folyamatában tanultuk mi is a dolgokat.

A saját gyerekednek, te vagy a legjobb anyuka.

2021. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!