Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem érzem elég erősnek magam...

Nem érzem elég erősnek magam a gyerervállaláshoz. Rossz és lusta ember lennék emiatt?

Figyelt kérdés

Igazából egészségügyi ok is van a háttérben. Nem komoly betegségek mégis rengeteg fájdalommal élek. Most a héten is 3 erős migrén döntött le a lábamról, hányásig fajulnak és ez minden évszakváltáskor így megy. Nyáron jobb, de a tavasz és az ősz teljesen kikészít. Emellett nagyon sok a hirtelen rosszullétem, nagyon erős alhasi fájdalmaim vannak. Ennek az oka szerencsére kiderült, másfél éve meg is műtöttek mélyen infiltráló endómetriózissal. Ideiglenesen katétert és stomazsákot kellett hordanom. Most már a fájdalmak nem annyira durvák, de még mindig vannak, az orvosom szerint lehet soha nem fog teljesen elmúlni.

Elvileg lehet gyerekem, mert a jobb petefészkem teljesen ép maradt, de úgy vagyok vele, hogy néha magamat is alig tudom összeszedni, mi lenne egy gyerekkel? Meg hát a kisgyerek azt lássa, hogy mennyit szenved az anyja? Sajnos a környezetem nem nagyon veszi komolyan ezeket a bajaimat. Múltkor egy régi barátomnak viccesen mondtam, hogy milyen jó nagynéninek lenni, szerintem jobb, mint anyukának. Erre visszaszólt, hogy persze, hogy így gondolom, mert lusta vagyok. Elég rosszul esett bevallom.


34 vagyok, ha számít a kor.



2021. febr. 12. 02:02
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy vagy rossz és lusta ember. Inkább jó, hogy felismered a helyzetedet. Ha te úgy érzed, hogy nincs elég erőd nemhogy egy gyerekhez, de még magadhoz is csak alig, akkor nyilván az a jó döntés, ha egyelőre nem vállalsz gyereket. Esetleg ha szülni nem is szeretnél, az örökbefogadás mindig opció, de persze akkor is sokat kell foglalkozni a gyerkőccel.

Fel tudja húzni magát az ember, ha ilyet mondanak neki, hogy lusta vagy egy gyerekhez. :D Meg nem mintha bárkinek is kötelessége lenne szülni/gyereket nevelni.

2021. febr. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

KB én is így vagyok, csak autoimmun betegséggel. Én sem vágyom gyerekre, de nem is bírnám, magam körül sem bírom rendesen a dolgokat ellátni.

Ismerek viszont olyat, akinek van gyereke. 10 éves a kislány, de folyamatosan "gombóc" van a torkában, mindig aggódik az anyja miatt, aki sokat van rosszul. Ilyen életet sem akarnék a gyerekemnek, ráadásul az autoimmun betegségek örökölhetők is, az hiányzik, hogy továbbadjam..

Én nem tartom magam emiatt rossznak.

27/N

2021. febr. 12. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Nem vagy rossz ember,csak kb 3-5 naponta megkérdezik ezt a kérdést, és ott mar mindenkinek is meglett nyugtatva a bogyója, hogy ettől még nem rossz.
2021. febr. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ez, minthogy szülj egyet nyomásra, aztán tedd is tönkre, mert nem is akartad őt.


Én 32 vagyok, sosem fogok szülni. Egyszerűen mert nem akarom feladni az életem másvalakiért, mert egy gyereknek pattogni 10+ évig. Felejtős.

2021. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha akarsz úgyis szülni fogsz..


Exem se akart, mert állandóan a lóvén rugózott, neki a két munkahelyem meg az 500 ezres nettó havi bevételem kevés volt.


Amikor kipattintotta magát két diploma után nemzetközi kapcsolatokon le PhD-zett és már a harmadik lakását vette akkor se volt neki még elég,


Meg is csalt egy külföldi üzletemberrel akihez képest a Mészáros Lölő is max egy pincér, annak meg annyira nem számít szállodái vannak, két privát szigete, meg gyerekei, felesége és számtalan szeretője, meg zabigyereke a világban akiket persze támogat... Elvileg...


A hülye 42 éves exem elhitte, hogy majd az ember elválik 65 évesen meg feleségül veszi őt.


Aztán meg már azzal jött, hogy a "gyerek azé aki felneveli" akkor tologassad anyukám egyedül ha neked ez kellett!


Nem fogom leparkolni a Bentleyt ha "apuci" épp beugrik "látogatóba"...

2021. febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!