Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként mennyiből...

Csakegykérdés35 kérdése:

Egyedülálló anyaként mennyiből jöttök ki?

Figyelt kérdés
Most tervezek külön menni, érdekelne hogy egy havi kb 60-70 ezres összköltségű háznál kitudok-e jönni havi kb 150 ezer forintból, ti anyukák hogy éltek meg?

2021. márc. 27. 10:42
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%
Ennyiből én nem jövök ki. Szintén kb ennyit fizetek lakásra. Gyedet kapok még 4 hónapig,apja lószart ad kb. Ha nem dolgoznék itthonról, passz. De így kb 300 az amire azt mondom,ketten lakunk,eszünk, ruházkodunk,szórakozunk
2021. márc. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
92%
9-es: Van gyerekem, jó körülmények között élünk, havi 50.000 megy el kb rá, van hogy ennyi sem, ha pl épp nem kell ruha vagy vitamin akkor ennyi sem, hiszen ezek nem állanó tételek.
2021. márc. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
40%
Rózsadombon? Ez egy minimál normál összeg. Fiam alsóhamgon 200ezer havonta, mert különórái vannak, nő mint a gomba és már igényei vannak ruházkodásilag stb.
2021. márc. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
79%
Komolyan szerintetek a 25ezer reális egy gyerekre, mint gyt? Szánalom ez az ország....
2021. márc. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
17%

14

Mint gyt igen. A másik szülő hozzárakja a saját felét az 50 ezer + csp+adókedvezmény akkor 73700 van egy gyerekre elkölteni. Egy ideális világban ez már teljesen oké, csak sajnos tudjuk, hogy ennek jelentős része nem a gyerekre megy hanem a körmösnél meg a fodrásznál köt ki.

2021. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
69%

#15

"Egy ideális világban ez már teljesen oké, csak sajnos tudjuk, hogy ennek jelentős része nem a gyerekre megy hanem a körmösnél meg a fodrásznál köt ki." => ROSSZUL.....

2021. márc. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
58%

De mondjátok már el hogy megy el 200 egy gyerekre? Pedig én költekezős típus vagyok nem smucig és van is miből, de nem megy el rá ennyi.

Ami elmegy rá kb havi szinten:

-vitaminja durván 4000 ft

-tusfürdő, sampon, fogkrém, fogkefe, pipere kb 4000

-tisztasági csomag kb 2000

-amit megeszik, nem tudom lebontani, de kb 20000 ft értékre saccolnám, iskolában ingyen eszik

- rezsi átalánya kb mondjuk 10000 ft a villany víz tv internet fogyasztása

-zsebpénz 3000 ft

-sportolni jár az még további 6000 ft havonta

-írószer pótlás néha még pár ezer vagy egy színező vagy foglalkoztató


Épp hogy alulról súrolja az 50 ezret. Ruhát nem veszek neki állandóan, mert ha veszek akkor drágát jó minőségűt veszek, pl most tavaszi szezona költöttem neki 60 ezret, ősszel megint annyit. Tehát ez 120 évente, akkor még ez egy újabb 10-es havi összegre lebontva.


Ezen kívül mit költötök még egy gyerekre? Én vagyok gondatlan szülő?


Jó ő még 10 év alatti, nem tini, ott esetleg a ruha több picit.


Míg kisebb volt Helen Doron angolra járt, pontosan nem tudom már mennyi volt, de azt hiszem 6000 ft körül havonta.


Milyen különórák kellenek ahhoz hogy 200 ezer legyen? Ha 15 féle mindenre jár akkor persze elképzelhető, én nem terhelem agyon a gyereket, normális családban nőve szerintem alapból értelmes gyerek lesz akkor is ha nem jár 200 ezerért foglalkozásokra, pedig hidd el én is ki tudnám fizetni.

2021. márc. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
74%

"- rezsi átalánya kb mondjuk 10000 ft a villany víz tv internet fogyasztása"

Gondolom tv-d interneted akkor is lenne ha ő nem lenne, fűteni szintén kéne, a villany víz többlet meg szvsz nincs annyi.

2021. márc. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
86%

"amit megeszik, nem tudom lebontani, de kb 20000 ft értékre saccolnám, iskolában ingyen eszik"

=> Bár most nincs iskola, de nem mindenkié eszik ingyen, ahol nincs 3+ gyerek, ott kb 14ezer/hó az étkezés.


Betegség esetén gyógyszerek, anyuka kiesik a munkából, táppénz, nem mindegy, hol dolgozik, hogy a gyerekkel össze tudja egyeztetni, túlórákat nem tud vállalni, közbejöhet bármilyen váratlan kiadás...

Saját tapasztalatból tudnék én is mesélni, nem fogok, de ezekre senki nem gondol, miközben fifty-fifty számol és fillérezget. Nem nagyon állnak sorban az apukák, ha beteg a gyerek, vagy egyéb dolog van.... Majd anyu megoldja, az a dolga. Ő meg az Atyaúristen, mert odavetett 20-25ezret, és veregessük vállon....

2021. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
91%

"A másik szülő hozzárakja a saját felét"


De fogjátok már fel, hogy a gyereket nevelő szülőnek nem kellene pénzben hozzátennie a felét a gyerek költségeihez, hiszen ő természetben járul a gyerekneveléshez azzal, hogy most, főz, takarít, felügyel rá, hordja oviba/suliba, táppénzt vesz ki, ha, beteg és így tovább.


Egy hétvégi apuka tizedannyit nem tesz hozzá a gyerek nem tesz hozzá a gyerek neveléséhez, mint anyuka, ezért kellene neki jobban hozzájárulnia az anyagiakhoz.


És mi ma 25 ezer forint? A gyerek kajája meg rezsije nem jön ki ennyiből, nemhogy valami más.

2021. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!