Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyiből tudnék felrántani...

Mennyiből tudnék felrántani egy konténer házat egyedülálló ember vagyok. Szoba konyha fürdőszoba legyen?

Figyelt kérdés
2020. júl. 1. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
"Azt lehet mondani, hogy alapkivitelben 140-150. 000 Ft/m2 ártól 320. 000 Ft/m2 árig változhatnak az árak."
2020. júl. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Jó curva meleg lehet ilyenkor az a vasbódé...

Nem tudom felfogni hogy mi a jó benne.

Télen hideg, nyáron meleg.

Annnyiből egy frankó szigetelt faházat is felépítesz.

2020. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Faházat mennyiből?
2020. júl. 1. 19:23
 4/10 A kérdező kommentje:
320000? Az rengeteg. Egy 30 nm putri 10 milla?
2020. júl. 1. 19:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyibe ezek a szarok kerülnek.

Ha értesz dolgokhoz, akkor 2-3-4 millából szerintem már ki lehet jönni.

Ha mindent csináltatsz, akkor simán a duplája.

2020. júl. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szóval meleg a fémbódé, de a fabódé az nem meleg? A fabódét leszigeteled, de a fémbódét meg nem lehet leszigetelni? Avagy lelehet, csak azt nem szigeteled le (gondolatban), hogy az igazad megmaradjon? :)

5-ösnek igaza van, de ezeket azért erőltetik sokan, mert mobilháznak minősül, így nem engedélyköteles az építésük, nem? (nem tudom biztosan, kérdezem)

Egyébként önmagában a könnyűszerkezetes építkezést nem ellenzem, nem kerül sokkal kevesebbe, mint téglából építeni, már ha a könnyűszerkezetes építés az valóban szakszerűen készül, de tény, hogy valamivel gyorsabb építeni. Szárazanyagból készül, nincs száradási idő. Burkolsz, nem pedig vakolsz, sok időt lehet vele spórolni.

Kérdező venni még mindig olcsóbb, mint építeni, avagy telek már van, azért nem opció a vétel?

2020. júl. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az egész építkezős történet ára azon múlik, hogy mennyit vagy hajlandó dolgozni. Van egy csomó dolog, amit képesítés nélkül is meg lehet csinálni, pl glettelés+festés. Nem azt mondom hogy állj neki önállóan gázt bevinni, de pl egy csúnyán lerakott járólap nem halálos.

Mi mindig úgy épitkeztünk, renováltunk, hogy amit lehet mi magunk csináltunk meg, sokkal olcsóbban ki lehet jönni így, és nincs túl sok pénzünk. Apum és a tesóm egyszer egy komplett fürdőszobát megcsinált egy hétvége alatt csövekkel, burkolattal, zuhanyzóval, kevesebb mint 100ból. Aláírom hogy ronda, a beépített zuhany különösen szerencsétlen lett, de évek óta kifogástalanul működik minden, és az nagybátyáméknak van fürdőszobájuk.

Persze ehhez az kell, hogy előtte az ember nem órákat, de napokat tanulmányozza az Interneten fellelhető anyagokat a témáról.

2020. júl. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

6-os, a fa igencsak jó hőszigetelő.

Ellenben a vassal...

2020. júl. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, neked mobilházat lenne érdemes venni, azok pár milliótól már vannak.

Te magad építeni nyilván nem tudsz a törvényi szabályozások miatt.

Ahogy előttem írták. A könnyűszerkezetes építkezés alapvetően jó dolog. Fő előnye a gyorsaság és a jól variálhatóság, bővíthetőség. Ellenben, ha minőséget akarsz, akkor a téglánál nem sokkal olcsóbb.


#8: Egy szigeteletlen fa bódéban ugyanúgy hőség és fagyhalál vár, mint egy szigeteletlen konténerben.

2020. júl. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kb. 700000 egy üres konti, nyílászárók legyen valami olcsóbb mondjuk 300000,gépészet ( víz, áram, és mondjuk egy pelletkandalló kéménnyel) 1m,belső kialakítás 1m,döntött tető+ külső szigetelés 3m. Szóval kb 6 millióból egy 40 lábas kontiból van egy kis garzonod.
2020. júl. 3. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!