Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyaként mennyiből...

Csakegykérdés35 kérdése:

Egyedülálló anyaként mennyiből jöttök ki?

Figyelt kérdés
Most tervezek külön menni, érdekelne hogy egy havi kb 60-70 ezres összköltségű háznál kitudok-e jönni havi kb 150 ezer forintból, ti anyukák hogy éltek meg?

2021. márc. 27. 10:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
8%

"De fogjátok már fel, hogy a gyereket nevelő szülőnek nem kellene pénzben hozzátennie a felét a gyerek költségeihez, hiszen ő természetben járul a gyerekneveléshez azzal, hogy most, főz, takarít, felügyel rá, hordja oviba/suliba, táppénzt vesz ki, ha, beteg és így tovább."

Ez csak a te fantazmagóriád. Azért senkit nem kell kárpótolni hogy gyereke van. Ha nem akar vele foglalkozni csak órabérért, adja árvaházba, vagy adja a másik szülőnek. A gyerektartás a gyerek körül felmerülő költségek felezéséről szólnak. Ez konkrétan így van a törvényben. Senkit nem kell semmiért kárpótolni mert senkit nem ér kár azzal ha gyereke van. Vagy te úgy érzed hogy a gyerekeid kárt okoznak neked?

2021. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
93%

#21

Nem kárpótlásról van szó.

Arról van szó, hogy a gyereket ketten vállalták.

Közös (kéne legyen) a felelősség, a teherviselés, attól, hogy a szülők elváltak.

Az apukák által odavetett 25ezer ezt nem foglalja magába.

Ha nem érted, az a te bajod (meg a többi másiké...)

2021. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
2%

22

De ez kárpótlás. Szerinted szegény anyukát kárpótolni kell mert gyereke van. Az ilyeneknek mint te tudok ajánlani jó pár ismerőst akit nagyon nem érdekelné, hogy milyen áldozatokkal jár egy gyerek szívesen felnevelnék helyetted. Írj priviben összehozlak velük, nyílt örökbefogadás aztán szevasz.


"Arról van szó, hogy a gyereket ketten vállalták."

Az esetek 70-80%-ában nem.

2021. márc. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
92%

#23

Ennyi ésszel, ami neked jutott, nem tudom, hogy lehetsz még életben.

De nem is érdekes. Kárpótlásról, szegény anyukáról rajtad kívűl itt senki sem beszélt.

Amúgy de, 2 ember kell a gyerekhez, színtiszta biológia.

És kösz, de nekem ne ajánlgass te semmit, lehet, meglepő, de nem vagyok egyedülálló anya...

2021. márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
5%

24

Gondoltam hogy nincs gyereked. Akkor nem írnál ilyen baromságokat, hogy téged apuka tartson ki mert az a kárpótlás a gyerekért. Amúgy ilyenkor hol a nagy emancipáció?

2021. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
87%

#25

Ne erőlködj...

3 gyerekem van, férjnél vagyok, mégegyszer leírom, nem a kárpótlásról szól.

3 évig neveltem egyedül a nagyot, aki korábbi kapcsolatomból van (nem egyedül akartam, nem egyedül vállaltam), nem tartott ki senki, nem mintha bárkinek köze lenne hozzá.

De van némi tapasztalatom, nem fogok konkrét példákat írni, tök fölösleges, hogy egyesével legyen direkt félreértelmezve, és kiforgatva...

(Sem azt, hogy valaki ráismerjen a sztorira. De annyit itt hagyok zárójelben, hogy nem csak a pénzről van szó

...)

2021. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
32%

Az iskolai étkezés nalunk 20-22ezer. A fiam alapítványi suliba jár, de ezt nem számolom bele a ráköltött dolgokba, hiszen sokaknak nincs lehetősége normál suliba iratni a gyereket.

A különórái havonta 90-100ezer kb ( most, hogy úszni nem jár már). Ruhákra havi átlagba min 30-40ezer ( nyilván van amikor évszakváltákor ruhatár csere van akkor 100ezer körül is van, máskor meg csak 10-20ezer). Kajára nem tudom mennyi a ráeső, de miután már kiskamasz és rengeteget eszik így kb a jajaköltésünk 1/3a, ami60-70ezer lehet.

Ezeket most próbaltam kiszámolgatni, mert nem tartom nyilvá és mi együtt vagyunk az apjával, így nem kell elszámolást készítenem.

2021. márc. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!