Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az fair, hogy egy nőt azért...

Az fair, hogy egy nőt azért nem vesznek fel, mert kisgyereke van?

Figyelt kérdés

2021. márc. 28. 15:02
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
71%

14!


A munkáltatónak köze nincs a munkavallalo gyerekéhez. Nem az ő dolga a felügyeletét megoldani. A munkáltató a saját érdekeit nézi, az pedig az, hogy a munkavallalo dolgozzon.



20!

Mi az hogy nem tesznek különbségét a részmunkaidő és a teljes állás között? Részmunkaidőre ah arra járó bért kapod, az arra járó szabadsággal. Magyarorszagon is így működik.

2021. márc. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
22%

Hát persze, állítsuk vissza rabszolgaságot, mert szegény munkáltóknak nincs megtömve a zsebük így is eléggé.

Egy olyan országban, ahol bármit megtehetnek a munkavállalókkal, az sem számít, ha törvénytelen, úgy sem fog csinálni senki semmit. Simán elutasíthat, mert szülőkorban vagy, mert kicsi gyereked van, de ki ne merd ejteni a szádon, hogy Magyarországon diszkriminálják a nőket.

Nem jelent be rendesen, védett korban lévőket elküldenek fizetetlen szabira örökre.

Mert hát ő munkáltató.

Egy normális társadalomban az emberek előbb-utóbb utóbb szülők lesznek, ha akarnak, azután öregek, MINDENKI. Én is dolgoztam kisgyerekes helyett, nem dőlt össze a világ, a munkahelyen sem ment csődbe miatta. Csak azoknak járt a szája, akik csináltak egy rakás gyereket, hogy ne kelljen dolgozniuk 20 évig, meg azoknak, akik folyton másokra sózták őket, mert volt kire.

Elhiszem, hogy sok mindenkinek fáj, hogy valaki gyerek mellett vagy idősként haladni akar, jobb érzés lenne azt látni, hogy éhen döglünk, csak ne legyünk útban, de ez akkor sem normális. Egy valamire való országban ilyenek nem történhetnének meg.

És akkor szüljünk ezerrel, mert fogy a magyar. Hát, én 100%, hogy nem fogok másodikat csinálni itthon. Szaporodjanak a Lölők meg a munkáltatók, aztán majd max. beállítják dolgozni a fiaikat, lányainak helyettem, átlag ember helyett, ők biztosan nem lesznek szülők meg öregek. Még ezt az egy kölykömet is kijuttatom innen, főleg, mert lány. Ennyi a véleményem, bekaphatja mind azt, amire gondolok.

2021. márc. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
81%
Te mi a jó égről hadoválsz, utolsó?
2021. márc. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
8%
Melyik részét nem érted, utolsó? 😃
2021. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
79%

Engem azért nem vettek fel, mert 30 évesen még nincs gyerekem, tehát "biztosan" szülni fogok pár éven belül.

Amúgy nem szeretnék gyereket, de mikor ezt mondom, akkor meg a méltatlankodó nézés férfi (!) interjúztatóktól, hogy mégis milyen nő az ilyen... :D

Igen, ez van, ha a munkáltatói oldalt nézzük, nőként tisztában vagyok vele, hogy egy férfi alapesetben megbízhatóbb munkaerőnek számít hosszútávon. Tehát ha választaniuk kell mondjuk teljesen ugyanolyan végzettséggel, hasonló életkorral és tapasztalattal rendelkező nő vagy férfi között, akkor általában a férfit választják.

2021. márc. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!