Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy elvárás, hogy az apa...

Nagy elvárás, hogy az apa foglalkozzon a gyerekével?

Figyelt kérdés
Minden életkorban volt kifogás, miért nem tud. Most kicsi, most nincs időm, majd ha nagyobb lesz. Most már nagy. Most már azért nem játszik vele, mert nem azért van a szülő szerinte. Mindig cseszegeti, hogy fusson. Kint voltunk, úgy jött mellettünk, mint akinek a fogát húzzák. A gyerek rá akarta venni, hogy katonásat játszanak. Az apja vicsorogva, ökölbe szorított kézzel acsargott vele, hogy mit gondol. Elzavarta a gyereket, majd felállt és ott hagyott minket. Hazajött feküdni, netezni. Szegény gyerek csak pislogott megint, hogy ez történt. Azt mondta, hogy az osztálytársainak mindig azt hazudja, hogy játszik vele az apukája, mert a többiekkel játszik, vele meg sosem.
2021. ápr. 3. 15:41
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt azt gondolom, hogy igenis elvárható lenne, hogy játsszon a gyerekkel. Másrészt viszont úgy tűnik, hogy nagyon nincs hozzá affinitása. A legtöbb szülő nem kötelességből, összeszorított foggal játszik a gyerekkel, hanem élvezi. Azt gondolom, hogy itt van a probléma gyökere. Meg persze az, hogy nagyon rosszul kezeli a helyzetet. Hogy hogyan lehetne segíteni ezen, az jó kérdés. Talán ha egy apatárssal ketten játszanának együtt a gyerekekkel? Így be lehetne pótolni a hiányzó gyerekkori példát.
2021. ápr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon sajnálom a gyereketeket. Nem nagy elvárás, az lenne a normális, ha az apa is ugyanúgy foglalkozna a gyerekkel. Nem nagyzolni vagy ilyesmit akarok, csak elmesélem nálunk hogy megy ez, szerintem ez lenne a normális. A kislányom 4 éves, a fiam 5 hónapos. Apa 4ig dolgozik, hazajön, együtt eszünk amit főztem. Beszélgetünk, elmondjuk milyen napunk volt. Aztán apa átveszi tőlem a gyerekeket és játszik velük estig, később már én is csatlakozom. Egy 5 hónapossal is lehet játszani, például mostanában a kedvenc a zenélő körforgó az ágya felett. Szól a zene, mennek a kismacik, apa meg énekel mellé, csikizi a babát, istenien elvannak. Egy négyévessel meg még inkább lehet játszani.

Szóval béna kifogásai vannak a párodnak.

2021. ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
68%
Az a szegény gyerek az anyjával se járt jobban. Mindössze annyit képes tenni a gyereke lelkiállapotárért, hogy hetente kiír egy kérdést a semmirekellő férjéről, mert sajnos a társfüggősége fontosabb a gyerekénél. Undorító vagy kérdező.
2021. ápr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Nálunk este 6-7,vagy még később jön haza. Eszik gyorsan, sokszor nem is velünk, mert az együtt evés hülyeség. Utána ledobja magát a kanapéra. Netezik, videót néz. Nem kérdez semmit, nem beszélget. Este elalszik a fiam, utána vissza kijövök a férjemhez. Ő még mindig a telefont vagy a gépet nyomja. Régen próbáltam vele beszélgetni, együtt enni, bármi. De ő a munkáról nem beszél, a napjáról nem mesél, az én napom nem érdekli, úgysem érti, mit csinálok.

Volna olyan dolog, amiben tudnának együtt dolgozni, ezt is mondtam neki. Csináljanak apa fiú programot. De őt idegesíti, hogy a fiamnak kevés a türelme, ő nem halad úgy, mint elképzelte. Mindig összevesznek. Illetve sosem foglalkozott úgy igazán vele, így a gyerek sem akar most már vele lenni.

2021. ápr. 3. 19:27
 15/28 A kérdező kommentje:
#13 én nem szoktam kiírni hetente kérdést.
2021. ápr. 3. 19:28
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, remélem azt tudod, hogy a párod nem csak rossz apa, de rossz társ is. Ha ez nem oldódik meg rövid időn belül, akkor meg kéne fontolni a szakítást.
2021. ápr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
#16 tudom, már a válás határán vagyunk.
2021. ápr. 3. 19:38
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom válás után sem fog foglalkozni a gyerekkel. Sajnállak titeket :(
2021. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
8%

Miért úgy hivatkozol a gyerekre mindig, hogy a "fiaM", és nem úgy, hogy gyerekünk, fiunk, fia? Kéz alól becsúszott, vagy hozott gyerek esetleg?


#10

2021. ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
30%
Dehogynem. ADHD a gyerek. Apa nem megy vele horgászni, nem társasozik, nem akarja felvilágosítani, meg semmit. Veled meg úgy beszél, mint egy darab sz.rral.Ismerjük a sztorit.
2021. ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!