Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elváltam de a férjezett...

Ha elváltam de a férjezett nevemen vagyok pl. Horváthné Nagy Katalin akkor milyen néven anyakönyvezik születés után a gyereket? Kell-e ekkor is apasági nyilatkozat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 20. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Mivel a babát mindíg az anya nevére anyakönyvezik,kivéve,ha nincs férjnél és apasági nyilatkozat van,szerintem az asszony neved után fogják anyakönyvezni. Legalábbis nálunk ez volt az alap elv.
2010. aug. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Előző vagyok. gondolkodtam a dolgon. Ha már a teherbe esés elött azt hiszem 2 héttel elváltál,és más az apa,akkor apasági nyilatkozattal az ő nevére anyakönyvezik a babát.
2010. aug. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha elváltál, és használod a férjed nevét, akkor a baba is az ő nevét kapja. Ez szemétség akkor, ha nem ő a baba apja. Ha a barátod, élettársad elismeri az apaságot, hivatalos apasági nyilatkozattal az ő nevére anyakönyvezik a babát, és ez így etikus. Ha nem hajlandó apasági nyilatkozatot tenni (remélem nem ez a helyzet), akkor csak a bíróságon lehet rendezni a baba nevét. Ez azért kellemetlen, mert a volt férjedet is behívatják, neki le kell mondani a babáról, az igazi apát meg csak DNS vizsgálattal lehet bizonyítani. Kellemetlen az utóbbi helyzet, de remélem nálatok nincs így.

Tehát: apasági nyilatkozatot kell írnia az apukának, így az ő nevét kapja a baba.

2010. aug. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

3 éve mikor én váltam még így volt.


A házaság alatt vagy után arra anyakönyvezik a gyermeket amit a házaságkor megadtatok születendö gyermekeitek nevének. Vagy is ha a férjed nevét adtátok meg akkor azt.

Autómatikusan a volt férj nevét kapja a házaság felbontása után is ha csak apasági nyilatkozatot nem tesz az igazi apa.

Viszont nem lehetséges az apasági nyilatkozat ha a gyermek a házaság alatt fogant, hiába a születésnél már elváltatok. Ekkor apasági tesztet kell kérni és bizonyítani ki is az apa.


Az anya nevét autómatikusan csak akkor kapja a gyermek ha az anya soha nem volt házas.


Szóval kell apasági nyilatkozat.

2010. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a volt férjem az apa és 1 éve váltam el,de együtt élünk
2010. aug. 20. 18:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor kapja a férjed nevét, ha a születésekor házasságban éltetek (ez ugye kilőve), vagy a vélelmezett fogantatáskor még házasságban éltél. Valahogy úgy van, hogy a házasság felbontását követően 300 napon belül születik meg a baba, akkor a volt férj nevét kapja. Ha ezen túl vagytok, akkor teljes hatályú apaságot elismerő nyilatkozatot kell tennie az anyakönyvvezető előtt, és akkor szintén az ő nevére könyvelik. Ha ez nem történik meg, és "simán" elváltként szülsz, túl a 300 napon, akkor a Te lánykori nevedet kapja a kisbaba.
2010. aug. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tutira így van, ahogy az előző írta. Van egy ismerősöm, hiába vált el, és tett a valódi apa apasági nyilatkozatot, mivel a válás és a születés között kb. két hónap telt el, a volt férj nevét kapta a kicsi. Aztán mentek a bíróságra, "leszedték" a volt férj nevéről a kicsit, és átkönyvelték az anya lánykori nevére. Amikor ez az ítélet jogerőre emelkedett, akkor igaz apu végre elismerhette, hogy az övé a kicsi, és rákönyvelték. Macerás volt, majdnem egy évükbe telt ez a hercehurca.
2010. aug. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek:)
2010. aug. 21. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!