Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek legyen suli/ovi...

Szerintetek legyen suli/ovi vagy ne szeptemberig?

Figyelt kérdés
Én speciel nem tudom már hová tegyem a gyerekeim és dolgoznom kellene. Nincs több szabadságom. Elsős és kiscsoportos gyerekeim vannak és rettegek, hogy elveszítem a munkahelyem. Nem lehetséges otthonról dolgoznom, akik nem szeretnék hogy menjen a gyerek, ti hogy tudtok megélni? Hiteleink vannak, muszáj mennünk pénzt keresni.

2021. ápr. 8. 11:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
68%
4-es vagyok. Mi oltatnánk magunkat(és még sokan), decemberben regisztráltunk, de egészséges, 30-as felnőttként nekünk egyelőre nem jut vakcina. 1,5 hét múlva viszont be kell küldenem a gyerekemet a suliba úgy, hogy semmilyen védettségünk nem lesz. Ez talán nem a mi hibánk, ugye 9-es válaszoló?
2021. ápr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
37%
11, nem vagy köteles vinni. Dönthetsz úgy hogy otthon tartod. Én se fogom vinni. Pont azért mert nem leszünk védettek. Én most kapom majd az első oltást negyvenesként, de a nyitásig már két hét sincs. Férjemet még nem hívták oltásra. Igazság szerint a 70 éves anyukám is hiába vár. Meg a nagynéném, nagybátyám.
2021. ápr. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
65%

Legyen

Nem mindenki tudja megtenni hogy ne dolgozzon vagy nem home Office a munkaköre.

Szerintem aki megteheti nem viszi.

2021. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
34%
3. osztályos. Nem visszük még. Nalunk már október óta vegyes tanítás van. Aki nem akarta vinni, otthonról online bekapcsolódott a tanításba. Párom 4 hete kapta az első astra zenecajat én április3án az első modernát. De a gyereket ez nem védi meg.
2021. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%

Én itthon vagyok cseden. Szóval nekem könnyű azt mondani h ne nyissanak.

Az én lányom is várja az ovit, de mi nem kockáztatjuk.

Nem szeretném ha vele, vagy a koraszülött tesókkal valami baj lenne. Elég rizikó faktor a férjem. Csak ő betartja a szabályokat, még egy ovis nem annyira)

Mellesleg ha én kórházba kerülök emiatt, az apjuk tuti a pszichiátrián kör ki. Ráadásul maradhat itthon fizetetlen szabadságon a gyerekekkel

2021. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
75%
A munkám egy részét tudom itthonról végezni, más részét nem. Amit igen, az is nagyon nehéz ovis gyerek mellett. Már vért izzadunk az apjával, hogy egyikünk mindig itthon legyen vele. Ennek ellenére nem engedjük oviba, amíg a járvány nem enyhül.
2021. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
60%

Ügyelet van, szóval őszintén nem értem ezt a "dolgoznom kell" dolgot. Aki dolgozni jár, annak eddig is bevették a gyerekét, ezután is be fogják.

A teljes iskola- és ovinyitásnak viszont nagyon ellene vagyok, és mi személy szerint már elkezdtünk utánajárni, hogy a kisiskolás gyerekeinket még hadd tartsuk itthon egy darabig. Az osztályfőnökök abszolút támogatóak, az igazgató lesz a következő lépés. Sajnos az ő esetükben ez már kicsit bonyolultabb annál, mint hogy nem mennek és kész, de biztos vagyok benne, hogy nem mi leszünk az egyetlenek.

2021. ápr. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó vagyok. Még annyi, hogy minket is csak ma oltanak, ráadásul Astrával, aminek két hét kell, hogy egyáltalán valamennyi védelmet nyújtson, és utána még 2-3 hónap a második adag. Nem állítom, hogy szeptemberig nem engedem őket suliba, de hogy egy tomboló járvány közepén, teljesen védtelenül nem fognak odamenni, az biztos.
2021. ápr. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
1%
Ne legyen, mert minden hülye kocsival viszi az idősebb gyerekét és akkora dugók lesznek, hogy beszarás.
2021. ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
49%

11. Nem azt mondtam hogy most azonnal. Én még 30 sem vagyok a párom kereken 30. Ő hamarosan kapja. Pedig nincs betegsége ahogy nekem se. Legalábbis nem tudunk róla. Azért kaphatja mert a mi kis körzetünk hamarosan a végére ér. Persze ez még lehet 3-4 hét is. De attól még nem veszem el a gyereknek a kedvét. Én megkapom a rokonaim is megkapták. A környék 50%-a be van oltva. Szóval miért ne menne? Egy kis oviba jár ahol 3 csoport van 20-20 fővel.

Az hogy ti hogy döntöttetek a ti döntésetek de azért mert én máshogy gondolom nem kell bunkóskodni. Mindenki döntse el a saját körülményeihez képest mi a jó.

Nekünk is van hitelünk és házvásárlásba fognánk de így én nem tudok dolgozni sem a gyerek mellett. És igen 25hetes terhes vagyok itthonról dolgoznék 2 munkám is van de egyel sem végzek. Még jó hogy a másik munkát nem olyan ami határidős stb.

Nem vitatkozni akartam. De ha nem kaphatnék is valószínű hogy vinném. Nem vagyok beszarva a vírustól. Persze aggaszt de attól még az élet megy tovább. És a fiam is tudja hogy maszkot kell viselni. Pedig mint írtam kiscsoportos. És rengetegen nem adnak ekkora gyerekre. Én az elején rászoktattam. Ha nem adok rá és rajtam van akkor követeli. A játszótér a házunk előtt van és ha valaki ott van megkérdezi hogy miért nem mehet. Visszakérdezek és mondja hogy mert nem akarunk vírust, nem akarunk betegek lenni.

2021. ápr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!