Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekem apja 8 hónapja nem...

Gyermekem apja 8 hónapja nem látta a kicsit,nem fizet gyerektartást. Most mégis azt találta ki hogy ő elvinné a kicsit egy napra,nélkülem. Van joga hozzá?

Figyelt kérdés
Nem engedem meg hogy elvigye,de érdekelne mások véleménye is
2021. ápr. 9. 21:14
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam h látni akarja

Mivel azért hagyott el h amikor megszületett a kicsi én őt elhanyagoltam. Tehát a kicsit hibáztatta

2 hete szültem,nem tudom mit várt tőlem.

2021. ápr. 9. 21:47
 12/50 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen mindegy, miért hagyott el, vagy miért volt genyó. Ez jogi értelemben nem számít. Jelenleg a gyereked apjának ugyanennyi joga van elvinni a gyereket akárhova, mint neked. Ha most felkapja és elviszi az ország másik felébe, akkor se tehetsz semmit. A rendőröket se fogja túlzottan érdekelni így.

Az egyetlen, amit tehetsz, hogy elmentek szépen bíróságra, megállapodtok a felügyeleti jogban, láthatásban és a gyerektartásban is, utóbbi ugyanis nem szabadon választható, hanem apuka kötelessége.

2021. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
100%
ugyan olyan joga van a gyerekhez, mint neked, jelen állás szerint. Add be a gyerekelhelyezésre a kérelmet, kérve, hogy addig nálad legyen elhelyezve, míg nem lesz döntés. Volt ilyen ügyem, a rendőr csak széttárta a kezét. Jelenleg ugyan olyan jogú szülők vagytok, senkit sem érdekel jogilag, hogy eddig látta-e a gyereket egyáltalán. Ő meg állíthatja, hpgy minden nap veri az ablakodat, de nem engeded be.
2021. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
81%
Ha menni akar, mond, hogy beteg, egész este hányt. Gondolom új nője van és azelőtt akar jaszkarizni, hogy ő milyen jó apa.
2021. ápr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:

Apukának van annyi esze h nem jelenteti be magát. Hogy ne kelljen fizetni. Közben meg átlagon felül keres

És mivel külföldön èl egy gyermekelhelyezés nem is tudom hogy lenne. Úgy értem h ha nincs mo - on mikor a tárgyalás van ??

2021. ápr. 9. 21:56
 16/50 anonim ***** válasza:
89%
Figyi, tényleg tök mindegy miért mentetek szét. Bocsi, hogy ezt mondom, de valahol te is hibás vagy, hogy most kialakulhatott ez a helyzet. Három hónapos volt a gyerekem, és független attól hogy heti szinten jött az apja és rendesen fizetett elmentem bíróságra, hogy ha törik ha szakad minden helyzetben legyen a kezemben egy papír, amihez tartjuk magunkat, mert már nem láttam rá esélyt, hogy helyrejön a kapcsolatunk. Azért amikor már három-négy hónapja nem nyitotta rátok az ajtót gondolhattal volna arra, hogy jó lenne jogi útra terelni az ügyet, már csak azért is, mert közös felügyeleti jognál egy sima bölcsődei beiratast sem intézhetsz apa beleegyezése nélkül, ami nulla kapcsolattartás mellett elég problémás, hogy komolyabb dolgokról ne beszéljünk.
2021. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ti vagytok az első eset, akiknél a külföld felmerül? Ugyan... Muszáj ezt elintézned, akkor is, ha félsz meg idegenkedsz tőle. Kérj segítséget jogi szakértőtől. Jelenleg az exnek ugyanannyi joga van mindenhez, mint neked, az meg nem érdekel senkit se sajna, hogy nem is néz a gyerek felé. A jog nem így működik...
2021. ápr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%
Külföldről is haza lehet jönni a tárgyalásra, kérdező, nem előtte fel nappal fogja megkapni a bíróságról az értesítést, onnantól az ő dolga megoldani, neked ezen nem kell aggódni. Ha ennek ellenére sem jelenik meg nelkule is ítéletet hoznak, maximum egy alkalommal elhalasztják, de sokszor még annyit sem várnak, pláne ilyen helyzetben nem, ahol elég egyértelműek a viszonyok (értem ez alatt, hogy annyira nem kellene indokolni pl egy kizárólagos felügyeleti jog kérelmet, mivel teljesen indokolt, ha kéthetes kora óta nem látta a gyereket és több száz-ezer km választ el titeket amúgy is egymástól)
2021. ápr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a külföldöt h ha elindítom a gyermekelhelyezest és mondjuk ő nincs mo on mikor tárgyalás van akkor mi történik ?
2021. ápr. 9. 22:06
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elsőre elhalasztják, másodszorra meg nélküle tartják meg, és el lesz intézve nélküle is.
2021. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!