Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekem apja 8 hónapja nem...

Gyermekem apja 8 hónapja nem látta a kicsit,nem fizet gyerektartást. Most mégis azt találta ki hogy ő elvinné a kicsit egy napra,nélkülem. Van joga hozzá?

Figyelt kérdés
Nem engedem meg hogy elvigye,de érdekelne mások véleménye is
2021. ápr. 9. 21:14
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

Ezek szerint másnak normális

Aki szerint az,ő adja oda nyugodtan a gyereket egy számára idegen embernek

2021. ápr. 10. 10:17
 42/50 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó, hogy normálisnak tartjuk-e. Nem tartom annak.

(Mondjuk én azt sem tartom normálisnak, hogy 8 hónap alatt nem rendezted a gyermek jogi helyzetét)

Az a gond, hogy a hanyagságod miatt ugyanannyi joga van a gyerekhez, mint neked. És igaza van annak a hozzászólónak, aki azt írta, ha az apa el akarja venni, vinni, megteheti. Te adtad a jogot neki, amikor az apaságit megcsináltátok, és amikor nem indítottál gyermekelhelyezési pert.

2021. ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
69%

Ugyan már. Oda se tudnád adni. Úgy bömbölne, hogy félóra múlva hozná vissza az apuka. De én nem is probálnám meg, nagy trauma lenne a babának.

Apuka látogassa a te jelenlétedben, gyerektartást viszont kisajtolnám belőle, nem olcsó dolog felnevelni.

Amúgy szerintem ha van láthatás, akkor sem vihet el 8 hónapos babát az anyja nélkül, csak nagyobb gyereket.

2021. ápr. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazság kérdező, hogy én mióta anya lettem a gyerekemmel kapcsolatban mindig gondolok a legrosszabb élethelyzete is, ami előállhat velünk és igyekszem kiküszöbölni azt vagy a tőlem tehetően legjobban védeni tőle. Így én a helyedben mikor mondjuk már három-négy hónapja nem nyitotta ránk az ajtót belegondoltam volna, hogy de mi van ha egyszer beallit és igényt tart a gyerekre? Mert nem te vagy az első és az utolsó, akivel ez előfordul, bármennyire is meglepő. És igen, azzal tudtad volna védeni a gyereket, ha nem hagyod meg ennek a lehetőségét, ha már a nevére vette. De tényleg érdekelne, hogy ebben a felállásban hogy akartál volna iratot csináltatni a gyereknek (mert amúgy pl. személyi csinaltatásnál ha nem vagytok ott mindketten közös felügyeleti jognál, úgy elzavarnak, ahogy elő van írva), vagy beiratni bölcsődébe, óvodába?
2021. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem írta azt, hogy normális odaadni egy csecsemot az apjának, aki 8 hónapja nem látta. A tény viszont az, hogy kötele s vagy neki oda adni, ugyanis amíg nincs gyermekelhelyezes, addig UGYANOLYAN JOGAI VANNAK mint neked.
2021. ápr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
76%

"...gyerektartást viszont kisajtolnám belőle, nem olcsó dolog felnevelni."


Gssermektartas akkor lenne, ha a gyerek el lenne helyezve valamelyik szülőnél.

2021. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:

44-es

Csináltattam személyit a kicsinek,nem zavartak el.

46-os

Igen akkor van gyerektartas,de ez emberség kérdése is

Ha nem érdekli hogy miből evett a gyerek 8 hónapig akkor nem tudom azt a szót használni rá h ;apa;

2021. ápr. 10. 13:37
 48/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

El fogom indítani a gyermek elhelyezést

Nem volt ilyenbe részem a környezetemben sem. Nem tudtam hogy történik,mit kell tenni stb

Köszönöm mindenkinek

2021. ápr. 10. 13:38
 49/50 anonim ***** válasza:
100%
javaslom keresd fel a családsegítőt, ott nyomtatnak neked keresetlevelet, segítenek kitölteni, sőt ha ők kérik az időpontot, valszeg hamarabb kapsz is
2021. ápr. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 petra.kathleen ***** válasza:
67%

Arra azért készülj fel, hogy ez jó sok idő, mire bíróság elé kerül, és addig is meg kell valahogy egyeznetek. Ezért lett volna jobb már jóval előbb ezt elintezni, pont az ilyen helyzet lett volna vele elkerulheto. De ha apuka belemegy, hogy nálad látogatja, akkor egyelőre semmi gond.

Viszont mire eljutok a bíróságra, próbálj kicsit lehiggadni, mert így elég gáz lesz a szitu. Amelyik válaszon kiakadtal, ott semmi más nem volt leirva, mint hogy semmiféle törvény nem mondja ki, amit itt sokan emlegetnek, hogy 3 év alatt nem viheti el az apa, mert a bíróság egyénileg mérlegel. Te ezen haborodtal fel, hogy akkor most szerinte te add oda az apának? Senki nem mondott ilyet, de ha mindent úgy forgatsz ki, hogy fel tudj rajta haborodni, eléggé nevetségessé fogod magad tenni a bíróságon is.

Keress egy ügyvédet, ő majd elmondja, mik a lehetőségeid.

2021. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!