Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekem apja 8 hónapja nem...

Gyermekem apja 8 hónapja nem látta a kicsit,nem fizet gyerektartást. Most mégis azt találta ki hogy ő elvinné a kicsit egy napra,nélkülem. Van joga hozzá?

Figyelt kérdés
Nem engedem meg hogy elvigye,de érdekelne mások véleménye is
2021. ápr. 9. 21:14
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

Egyet értek a 30.assal

De némelyik hozzászóláson meg vagyok lepodve

Szóval adjam oda a gyerekem egy olyan embernek aki számára idegen ??? Némelyik hozzászólónak nem tudom van e gyereke tudja e milyene gy 8 hónapos kicsi.

De ha ilyen könnyedén odaadnak a gyereket egy idegennek,mert hiába az apja a kicsi nem ismeri,akkor adjatok oda valakinek 1 napra nyugodtan.

2021. ápr. 10. 07:28
 32/50 A kérdező kommentje:
Csak velem marad a kicsi,nem tudom hogy gondolja bárki is h majd az apjával jól fogja érezni magát,mikor kb a mosdóba is mászik utánnam. De akinek gyereke van ezt nem kell magyarázni.
2021. ápr. 10. 07:30
 33/50 anonim ***** válasza:
41%

"Szóval adjam oda a gyerekem egy olyan embernek aki számára idegen ???"


Kénytelen leszel, mert joga van hozzá. Ezt megelőzendő emellett volna indítani réges régen a gyermekelhelyezesi pert.

2021. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
25%

"Csak velem marad a kicsi,nem tudom hogy gondolja bárki is h majd az apjával jól fogja érezni magát,mikor kb a mosdóba is mászik utánnam. De akinek gyereke van ezt nem kell magyarázni.$


Az átlag ember azért neveli a gyereket és nem engedi pl a mosdóba maga után. Sőt, azok, akik a gyerek apjával élnek el tudjak neked mondani, hogy a gyerekük bizony el van az apjával is. Tudod, akinek gyereke van, még partnere, azoknak ezt nem kell magyarázni.

Húzz a bíróságra és kérj egy sürgős, ideiglenes elhelyezést.

2021. ápr. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

Szóval ha sír utannam hagyjam h sírjon ?

Persze ha velünk lenne az apa biztos vagyok benne h ellene vele is.

De mivel minden idegentol fel ígynem tudom más anya odaadna e az ordító gyereket

De ez is felfogás kérdése.

2021. ápr. 10. 08:09
 36/50 anonim ***** válasza:
78%

#34 már ne is haragudj, de mégis hogy a f.szomba nevelsz rá egy 8 hónapost, hogy ne akarjon az anyjával lenni? A szeparációs szorongás hajnalán ráadásul. Tippek és praktikák jöhetnek, mint írtam, nekem is 8 hónaposom van, az apja itthonról dolgozik a vírus óta, szóval gyakorlatilag születése óta 0-24 velünk van, és hogy, hogy nem, valahogy mégis anya kell neki, pedig rengeteget foglalkozik vele ő is. Ha velem akar lenni, akkor az apja a feje tetejére is állhat, keserves ordítás a vége. Erre hogy "neveled" rá a gyereket, hogy ne csinálja? Egy 2-3 évesnek már el tudsz magyarázni dolgokat, de egy 8 hónapossal ezt nem nagyon lehet megtenni.

Kérlek, taníts mester :D


Én se adnám oda jó szívvel a gyereket egy olyan férfinak egész napra, aki önérzeti kérdést csinált abból, hogy 2 hetesen az anyja többet foglalkozik az újszülöttel, mint vele. Főleg, hogy azóta se látták egymást, tehát a gyerek számára idegen. Házhoz jöhet, legyenek együtt pár órát, de egész napra nem vihetné el (mondjuk ha együtt töltenének 2 órát, garantálom, hogy nem akarná elvinni amúgy sem). Pereljen be, ha ez nem tetszik neki.

2021. ápr. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:

Köszönöm 36os én is így gondolom

Jöhet a kicsihez,nem mondtam h ne. De el bármit tesz NEM engedem h elvigye

Én is kiváncsi lennék hogy magyarázzam el egy 8 hónaposnak h ne sírjon utannam

2021. ápr. 10. 08:50
 38/50 anonim ***** válasza:
100%
El nem engedném el vele, de megengedném, hogy találkozzanak kicsit. 8 hónaposan az én fiam élvezte a hintázást pl kimehettek a játszóra, és hintázhatnak, de mivel valszeg bőgni fog, kudarcnak fogja megélni, és feladja a babázást olyan könnyen mint ahogy a házasságotok is feladta.
2021. ápr. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
83%
Nem mondta senki, hogy engedd el vele, kérdező, de abban hibás vagy, hogy hamarabb kellett volna jogi útra terelni a dolgot. Továbbra is azt írom, hogy ne engedd el vele, mert idegen számára, DE ha apa rendőrrel állít oda, akkor kutya kötelességed lesz odaadni a gyereket, mert a rendőr sem fog tudni mit tenni jogilag. Mi amúgy születése óta külön élünk, de két éves korától vihette a gyereket ottalvás nélkül, négy éves kortól ottalvással, úgyhogy ennyit erről a három éves korhatárról.
2021. ápr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
34%
Igen, valószínűleg normális itz egyeseknek, hogy egy 8 hónapos babát odaadnak egy napra számára ergo idegennek. Főleg úgy, hogy ez az ember bebizonyította az anyának már, hogy mennyire felelőtlen. 2 hetesen otthagyta, gyerektartást nem fizetve. Kizárt, hogy egy normális anya odaadná. Jöttök itt azzal, hogy apa is el tudja látni. Ja, csak a kérdező exe nem apa, hanem egy olyan ember, aki simán elhagyta a gyerekét, ehy csepp felelősséget sem érezve, most pedig rájön, hogy ja, van egy gyerekem és jogaim is.
2021. ápr. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!