Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jár a gyerektartás?

Szerintetek jár a gyerektartás?

Figyelt kérdés

(Volt) férjemmel beadtuk a válást, ő lemondott a közös házról a gyerektartás fejében, lepapíroztuk, de a bírónak ez nem tetszik. A házat 28 millióért vettük, 7 millió önerőel, 7 millió csokkal, a többi hitel. 3 éve fizetjük, 3 gyerek van. Tehát ő nem fizet gyerektartást, nekem meg maradt a hitel.

Mit gondoltok, így jogos a lemondás vagy ezek után is jár valamennyi gyerektartás? Köszi


2021. ápr. 14. 11:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
66%

Egy válásból sosem lehet jól kijönni - legalábbis az átlagember szintjén. Ha eladjátok a közös házat, akkor is fizetni kell majd hitelt, mert a ház felének az árából tuti nem vesz egy normális lakást/házat, ahol 3 gyerekkel tud élni. Így neki is föl kell vennie megint hitelt (btw a piaci hitel nem lesz olyan előnyös, mint a csokos).

Tehát arról beszélünk hogy az ex adott kvázi 7 milliót (ha az egész önrész az övé volt) azért hogy ne fizessen gyerektartást... De másfelől ezt nem lehet így mérni. A tiszta az lenne ha eladnátok a házat és feleznétek. De akkor bukjátok a csokot (megjegyzem, nem biztos hogy a válással nem... Ugyanis az állandó lakcíme meg fog változni).


A férjemék anno az exfeleségével eladták a közöst és mindenki ment isten hírével, a lakásból kapott félpénzzel. Mindkettőjük arra költötte amire akarta. Emellett a férjem 100 ezret fizet a két gyerek után. Ami éves szinten 1,2 M. 7 millióból az 5 évre jönne ki. Tehát mintha 5 évet előre lecsengettett volna. És ez 2, nem 3 gyerek után. Szóval elég rossz biznisz ha ebbe belemész.

2021. ápr. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
25%
11-es, nem tudjuk mennyit keres a kérdező férje és nem az alapján fogja meghatározni a bíróság az összeget, hogy a te férjed mennyit fizet. Lehet, hogy az övé minimálbérre van bejelentve és majd kap a 3 gyerek után havi 60 ezret.
2021. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem mindenki tud két gyerekre havi 100 ezret fizetni!

A kérdező kapott egy házat, gondolom mindent megtartott ami benne van.

Az apa meg ment onnan.

Gondolom megtakarítás nem volt.

Így is jól járt a kérdező, saját háza lesz.

Ha az apa keveset keress, akkor kb semmit sem ér a gyt.

2021. ápr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
76%

Nehéz kérdés. De szerintem is jobban jársz így ahogy megegyeztetek.


Ha felezni kéne, hitelt visszafizetni +csokot, alig maradna pénz ,új hitel kéne, amit tegyünk hozzá (nem tudom mennyi idősek a gyerekek és mennyi a bevétele a kerdezonek) lehet meg sem kapna egyedülallo anyaként 3gyerekkel . Egy normális ház, ami elég nagy is 3 gyerekkel iszonyú drága manapság, nagyon fenn vannak az árak. Az albérletek is nagyon drágák és nem is szívesen adják ki egy 3 gyerekes családnak. Elég kevés gyerektartas összegeket állapítanak meg az utóbbi időkben, azzal nem sokra mennél. (nekem anno pár éve egy gyerekkel 23e Ft-ot állapítottak meg, apukanak király fizuja volt, de a kedves bíró azt mondta, idézem: "hagy boldoguljon apuka"!! No comment...


Szerintem ez a lehető legjobb megoldás és a ház egy biztos pont! Belemennék.

2021. ápr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!