Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelező gyerektartason kívül...

Kötelező gyerektartason kívül más se támogatja a gyereket?

Figyelt kérdés
4 éve váltam el. Volt férjem csak amivel a bíróságon megegyeztünk havi 40 ezret ad azonkívül nem segít semmibe! Se mikor beiskolázás van. Vagy felvetettem nyissunk gyereknek lakaskasszat és fele - fele fizessük neki azt se. Semmi mással nem járul hozzá a neveléséhez. A fizetése több mint a duplája az enyémnek tehát ilyen akadálya se lehetne. Hitele nincs. Más apuka se támogatja a gyereket ha elválnak csak a kötelező kifizetéssel amit a bíróság pár éve megítélt? Másba h segítené hallani se akar róla! Bérlet, magan tanár plusz pénzért/ Mert sajnos muszáj/ mind egyedül kell álljam! -közbe facebukon meg küldözgeti a szerető apa idézeteit.
2021. febr. 10. 08:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
93%
Igen, az elvált apák nagy része sajnos ilyen. De még ez a jobbik eset, az enyém a gyerektartást se fizette, felőle éhen is pusztulhattunk volna...
2021. febr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
87%

Soha nem hallottam olyan pasiról aki a kötelezőn kívül még mást is fizetett volna. Nem mondom hogy nem létezik olyan, de fehér holló kategória.

A 40 még magasnak is számít az általános 25-30-as megítélt kötelezőhöz képest.

Úgy csinálnak mintha 50-60-80ezerből el lehetne tartani egy gyereket...

Ha a pár együtt lenne és együtt nevelné, akkor ennél jóval több menne rá a gyerekre a fizetéséből, mégis jogtalannak ítélik hogy ilyenkor fizetniük kell ezt a csekély összeget.

2021. febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
96%

Hát az én apám a kötelező gyerektartást is el akarta mindig valahogy sunnyogni. :)

Aztán mikor betöltöttem a 18-at, és dolgozni kezdtem, neki született egy gyereke egy nőtől, akivel hamar meg is romlott a kapcsolata, így oda is szolgáltatni kellett a pénzt a gyerekre, amit tőlem akart sokesetben kikunyerálni mindenféle érzelmi zsarolással.

Mert ő nem volt hajlandó elmenni dolgozni akárhova. Inkább megvárta, hogy beperelje a nő, amiatt, hogy nem fizetett X ideje. Persze a nő a hülye pi*sa...


Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszoltam kifejezetten, de kikívánkozott most ez belőlem.🙃

2021. febr. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
100%
Az ex férjem havi 25000 ezret fizet de emellett rengeteg dolgot vesz pl cipőt, telefon ha van iskolai kirándulás akkor azt felesbe fizetjük, a beiskolázást is ő szokta állni
2021. febr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
100%
Én a többszörösét fizetem ezeknek, durva. És ha lenne nagyobb kiadás, felezünk.
2021. febr. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
87%
Akkor most itt óvatosan megkérdezném... csak megcsinálni tudják a gyereket? Szemernyi együttérzés, vagy apai szeret nem szorult beléjük? Tulajdonképpen az ilyen embereknek a biológiai dolgokon kívül mi hasznuk van?
2021. febr. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
31%

A 40 ezer még jó is, sokat ismerek aki a 15-25 ezret kapja.

Ha te is melléteszel valamennyit ha nem is ugyanennyit akkor annyi elég kell, hogy legyen.


Sokan minimálbérért dolgoznak, abból nem járnak 100 ezrek!!!

2021. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
44%
Minden kedves politikus figyelmébe ajánlanám a fentebbi hozzászólásokat. Ezért nem megyek soha férjhez és ezért nem lesz gyerekem.
2021. febr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
97%

Az exem is annyit fizetett, ezen felül semmit. Ha nem vitt a gyerek zoknit hétvégére, nem volt zoknija, nem kapott. Azt a 100 ft-ot se.

Egyszer otthon maradt a fiunk diákbérlete, levonta a gyerektartásból a 170 ft-os buszjegyet. 😂😂😂

2021. febr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
88%

Ne általánosítsatok. Nyilván azok kommentelnek ide akiknek rossz tapasztalatuk van. Van aki csak a gyerek miatt maradt a nővel, de már nem bírta tovább, és fizet rendesen, sokat, sőt inkább az anya próbálja meg a gyerekkel támadni az apát. És én sem általánosítok hogy akkor minden anya ilyen.

5-ös voltam.

2021. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!