Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kinél hogy voltak a kórházi...

Kinél hogy voltak a kórházi napok?

Figyelt kérdés

Mikor adták oda neked a babát, miután elvitték lemérni, fürdetni?

Mikor szoptattad meg először?

Amíg nem volt tejed, kaphtott a baba tápszert?

Szülés közbe leizzadtál? Mikor fürödtél meg? Mikor mostál hajat?

Mikor állhattál lábra?

Volt a gyereked babamegőrzőben, hogy tudj pihenni kicsit? (Nem vagyok benne biztos, hogy így hívják, talán csecsemő szoba? Nem tudom)

Éjjel nálad volt, vagy a babamegőrzőben?

Rád néztek szülés után?

Szülés után mikor ettél és mikor ittál?


2021. ápr. 17. 12:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Izzadtam mert 100 fok volt bent nyáron. Na meg sok sok órát vajúdtam. Ahogy kibújt elvitték mert nagyon sok magzatvizet nyelt. De 5 p múlva odaadták. Utána maradt 1 órát velem,majd engem rendbetettek és őt is. Levittek a szobabába és kb 1 óra múlva megkaptam.Onnantól velem volt végig 3 napig. Szülés napján megfürödtem,hajat mostam és kb azonnal ettem is mert rohadt éhes voltam már.Napi 2szer néztek ránk váltásnál meg vizitnél.
2021. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ja és másnap már szoptattam rendesen. Első nap nem akart enni mert jött fel neki a víz folyton.
2021. ápr. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősségi császár után:

Műtét közben a mellemre rakták, nem kellett neki, míg összevarrtak az apjának adták oda;

Rooming in volt, végig velem volt;

Igen, kapott tápszert a 2.napon;

Igen, leizzadtam rendesen, éjfélkor műtöttek, reggel 7kor segítettek zuhanyozni, hajat a kórházban nem mostam, mert az oroszlánsörényemhez ott nem volt se erőm, se türelmem, addig össze volt fonva és otthon mostam meg;

7 órával műtét után segítettek felállni;

Nem vitték el, rooming in volt, de nem is akartam hogy elvigyék, természetesen éjjel is velem volt, mellettem aludt;

Folyamatosan jött valaki, infúziót cserélni, megnézni belázasodtam e, vizit is volt természetesen, csecsemősök is jöttek segíteni megmutatni mit hogyan kell a babával csinálni (szoptatni, öltöztetni, pelenkázni, fürdetni, ápolni stb...)

Szülés után reggel 8kor hozták a reggelit.

2021. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam úgy volt, hogy odaadták pár percre, elvágták a köldökzsinórt, majd elvitték mérésre. Addig engem rendbetettek, összevarrtak.

Igen, kaphatott tápszert, mert egyáltalán semmi tejem nem volt napokig és később sem (ezért le leszek pontozva, de ez van).

Igen, nagyon leizzadtam. Szülés után 7-8 órával mentem fürdeni. Szülés előtt is mostam hajat, de utána is megmostam, mert izzadt volt nagyon.

Arra nem emlékszem mikor állhattam lábra.

Igen, elvitték éjszakára, és valószínűleg ezért is le leszek pontozva, mert sokaknak ez nem tetszik.

Igen, pár óránként mindig jött valaki, vérnyomást meg hőt mértek.

Szülés után 2-3 órával ittam, szülés után 3-4 órával már ettem. Nagyon éhes voltam.

2021. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Előtte, szinte azonnal. Csak azért nem rögtön, mert mekoniumos volt a magzatvíz és le kellett szívni a légútjait. Utána elvitték egy órára megfigyelni. Ha nem lett volna nyakig sz....s, nem fürdették volna.


Szülés után három órával, miután visszahozták az osztályra és felébredt.


Bababarát kórház, tápszer csak végszükség esetén, vagy ha az anya visz magával. Szoptatáspártiak, de sajnos segítséget nem adnak hozzá eleget...


Igen, illetve mocskos volt a gyerek amikor rám rakták. Szülés után úgy két órával az osztályon fürödtem, hajat mostam.


Bármikor amikor akartam szülés után, de egy órával utána vitték osztályra, akkor lábra álltam. Előtte nem kellett, és utóbb rájöttem hogy a vérveszteség miatt nem is tudtam volna.


Szájhúzás volt a babamegőrésre, így a szobatársakkal egymás gyerekeire vigyáztunk. Éjszakára is csak nagyon indokoltan vették be a gyereket, pl szülészeti szövődmény miatt. Rooming in rendszer.


A szülés utáni viziten igen, este, de nem vizsgáltak panasz nélkül.


Másfél órával, teljesen ki voltam szaradva és éhezve.

2021. ápr. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Izzadtam, de hideg verejtékkel


2-szer szültem


1. Alkalom

Baba ahogy kijött , lendületből a hasamra került betakarva

Ott meg lehetett szoptatni


1 h-t így volt, akkor vitték mérni, és àtnèzni, öltöztetni.

Ez ott volt a szobában, ahol én is voltam, csak 2-t vitték arrébb.

Nem fürdették meg, csak törölgették.


3-szor vitték el összesen a 4 nap alatt.

Plusz az egyik orvosi vizsgálatra én vittem, amin ott lehettem.

Amikor elvitték akkor vettek vért, volt hallásvizsgálat, meg is fürdették, kapott ruhát és amikor vittem oltást is kapott.

Tusolni az aranyóra alatt/ végeztével tudtam.

Felkelni is akkor keltem fel.


Tápszert akkor is adtak, amikor én nem akartam, és szoptatási tanácsot kértem


Enni inni az aranyóra alatt és szülés alatt is lehetett.


2. Szülés

Itt nem engedték szülés alatt az evést, de emiatt nem is mentem korán.

Babát a szülés után 15 perccel kaptam meg

Át kellett menni az őrzőbe, lábon.

Felöltözve hozták

Ekkor lehett szoptatni


A vizsgálatoknál itt is jelen voltam.

2 h aranyóra volt itt is.


Itt tusolni másnap lehett( este szültem)

Enni is reggel kaptam

Inni az aranyóra alatt is lehetett


Baba nálam volt

Vizit is a szobában

Minden reggel elvitték 30 percre

Egyszer elvitték, hogy a szobatársak tudjanak aludni.. hiába kapott cicit, volt kézben stb akkor is hangos volt ( ilyen egyébként akkor volt először és utoljára)



Hajmosásra akkor volt lehetöség, amikor tusolásra is.



Folyamatosan figyeltek mind2 helyen ránk

2021. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

7kor burkot repesztettek, hajnali 2re lett meg a fiam. Elvitték lemérni, fürdeni, apja ment vele. Addig engem varrtak. Mikor visszahozták, tettem is cicire. A szülésznő megmutatta, majd hármasban hagyott minket. 4ig feküdtünk ott, addig apa is velünk volt. Utána ő hazament, a fiam elvitték, én 6ig aludtam a szülőágyon. Lezuhanyoztam, majd átvittek osztalyra, aludtam megegyet, 8kor hozták utánam a fiam. Addig aludt.

Csütörtök volt. Azt a napot végigpihentük, meg a pénteket is , szombaton délbe mehettünk haza.

Miután a fiam odahozták, csak velem volt, nem "adtam le". Szobatarsaim szemrebbenés nélkül vitték a megőrzőbe...

Szülés elötti nap már szó szerint nem ehettem. Akkor ehettem először, mikor a fiam behozták.

Fürdeni úgy mentem, addig aludt a gyerek.

Minden reggel volt vizit a babában is és nekem is.

2021. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Azonnal mellre tették egy pár percre, utána elvitték lemérni, gyors vizsgálat és vissza is hozták. 2 órát lehettünk együtt a férjemmel, ott már próbáltam szoptatni.

Igen, adtak tápszert, nekem kellett az a 3 nap a tejbelövelléshez, de azóta csak anyatejes (7 hetes).

2 órával később már mozogtam, pár órával később lezuhanyoztam, nem is a szülésbe izzadtam meg, hanem az osztályon a 25 fokban. Hajat mostam indulás előtt, de másnap este is, 2 naponta mosok fixen, mert nagyon zsíros, nem érzem magam komfortosan, ha olyan.

Végig velem volt, annak viszont örültem volna, ha éjszakára elviszik, nem aludtam 2-3 óránál többet, ha nem a baba sírt, akkor folyamatosan jöttek be, ki ezért, ki azért, hogy kakáltam-e már, azt olyan 10x kérdezték meg (miközben a 2-nál mondtam, hogy igen), de ezért képesek voltak még hajnali fél5kor is kiverni az álmot a szememből, mert előző nap nem voltam egyértelmű úgy látszik. Összesen 20-30x jöttek be emberek, ebből csak a takarító 4-5 alkalommal, nem azért, mert olyan alapos volt, hanem mert a hatékony munkavégzés nem volt az erőssége.

Volt vizit, de az kimerült abban, hogy “hogy vagyunk”. A csecsemősök viszont sokat segítettek a mellre tételtől kezdve, a csonk ápolásán keresztül, a svéd itatópohárig mindent is megmutattak, nekik nagyon hálás is vagyok.

Pár órával később már ittam, és a Pilóta kekszemet is bevágtam.

2021. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem volt tejem és horror. A klinikán mondtak hogy elég blabla, a baba sírt nem akartak adni neki inni merthogy elég ami nekem van. De nem volt tejem. Így kb.semmit sem aludtam, majd fájt a mellbimbom és azért nem tudtam szoptatni. Végül kikonyorogtem hogy adjanak enni neki, akkor aludt 4orat, és kb.ennyit pihentem.

Hazajöttunk és most annyi a tejem hogy 2-3 babának is eleg

2021. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Amikor jöttünk haza a kórházból nekem kellett a babát levinni babahordozoban, aki segíthetett -katona- a cuccaimat hozta. Elég nehéz volt így szülés után, de a férjem nem engedték fel.

Majd amikor aláírtam a korhazi pappírokat alairattak velem egy olyat is hogy átvettem a babacsomagot és persze semmit sem kaptam!!

Ithon vettem észre , gondolhatjátok hogy újszülöttel velem mennyire olvasgattam ott hogy mit írok alá.

Debreceni klinika.

A szülés okés volt

2021. ápr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!