Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nektek párotok/...

Anyukák, nektek párotok/ férjetek mennyire veszi ki a részét a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés

2,5 éves kislányommal itthon vagyok gyesen, és párom azon a véleményen van, hogy minden az én feladatom. Mosok, főzök, takarítok, ügyeket intézek, gyereket nevelek, ha beteg lesz én rohanok a gyógyszertárba, hiába itthon van a párom, abszolút semmiben nem segít se fürdetni, se ennivalót nem készít neki ha éhes, hiába kéri a gyerek tőle, mintha meg sem hallaná. Hiába beszél hozzá, 90% ban meg sem hallja, soha le nem vinné a játszótérre hiába itt van mellettünk. Egész nap csak fekszik ha itthon van. Kezdek besokallni minden teljesen rám hárul, az ő dolgai is ugyanúgy. Ez valóban így van rendjén?

És nem, nem volt ő ilyen néhány hónapja ilyen. Arra fogja hogy 8 órába dolgozik ő halál fáradt.

Nem kérek én tőle nagy dolgokat, pláne nem hétköznap, maximum annyit segít hogy pár cuccot elhoz a boltból, a többit én rendezem, mert mintha direkt meg se hallaná mit hozzon, mindig rosszat hoz már mostanában azt sem bízom rá.

Már nem egyszer kértem normálisan hogy legalább a gyerekkel törődjön picit többet, de nem...

33 f és n


2021. ápr. 18. 17:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Unja a családosdit.
2021. ápr. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem, ez nem normális, de te is tudod. Légyszi ne szülj neki többet, jobb úgysem lesz, így legalább csak 1 gyerekkel fogsz válni.
2021. ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%

A mi fiunk 2éves, szintén itthon vagsok vele. (Illetve 16hetes terhes is vagyok)


Nekem a férjem elmegy reggel fél6kor. Ha csak dolgozik akkor 3ra itthon van. Ha utána maszekol is akkor csak este.


A főzés, mosás, takarítás 100%ban az én dolgom. A gyerekkel 95%ban én vagyok. Bevásárlás, ügyintézés szintén az enyém. Férjem ha itthon van, akkor vagy fátvág, vagy a lakást újítja, kocsit szerel, szerszámait szereli, stb..

Este én fürdetek, utána övé a gyerek, addig én fürdök, vagy amit akarok. Majd én altatok.


Én is így nőttem fel, hogy a nő dolga a háztartás, gyereknevelés, a ferfié pedig a munka és az otthoni "férfimunka".

Nekem ez sosem volt probléma.


100m2 a házunk, 2200m2 a telek (amiben szintén kiveszem a részem), naponta főzök, mégis kb a fél napom megy csak el kb ezekkel, a délután mindig a játéké, pihenésé...


De ha pl megyek valahova (doki, fodrász, körmös, stb) férjem szó nélkül marad a gyerekkel.

2021. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
87%

3 hónapja beteg a 2 év 2 hónapos kislányunk így itthon vagyok vele,amúgy dolgoznék. Párom dolgozik. Napi 8 órát. Mindenben,de tényleg mindenben segít. Öltöztet,etet, bevásárolni jár,gyógyszert adagol,inhalál, fürdetést ő csinálja,este,ha fel kell kelni van, hogy hamarabb fent van,mint én és megitatja. 2 hónapja kórházban volt, amikor már nem bírtam tovább, akkor cseréltünk és ő maradt bent vele. Játszik vele sokat. Hatalmas nagy szerencsém van vele. Nagyon jó apa és társ. Rajongásig szeret minket.

Sajnálom, hogy a te férjed nem ilyen... tényleg őszintén. Annyi ilyet hallok, hogy az apa nem foglalkozik a gyerekkel és nem lehet semmit sem rá bízni és ez nagyon szomorú. Őszintén szólva egyedülálló anya vagy. Szerintem,ha így állna hozzám a férjem én átgondolnám, hogy kell-e még egy "gyerek"a nyakamba,akire nem lehet semmit sem bízni vagy inkább csinálnám egyedül,amit eddig is egyedül csináltam.

2021. ápr. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%
Azt most tisztázd le vele, hogy amikor visszamész dolgozni, akkor onnantól felezitek a házimunkát/gyerekkel törődést, különben rád hárul minden a válásig.
2021. ápr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
A szoptatás az egyetlen, amit nem csinált sosem, minden másban egyenrangú felek vagyunk. A házimunkát az csinálja, aki előbb ér oda, a gyerekekkel az foglalkozik többet, aki jobban ráér. Az állatokkal és a kerttel is kb felesben foglalkozunk. Minden közös, a feladatok és a javak is.
2021. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem akarok másik gyereket.

Visszamentem én dolgozni amikor a gyerek betöltötte a 2 évet. Dolgoztam 3 hónapig. Ezalatt az idő alatt 4x volt beteg a bölcsibe elkapta, aztán koronás lett az egyik gyerek szülője és itthon kellett megint maradunk 10 napig. A főnököm ezután azt mondta hogy az lesz a legjobb ha maradok még a gyerekkel amíg 3 éves nem lesz, erősödjön a szervezete, majd utána visszamegyek dolgozni. Koraszülött is lett.

Szóval én akartam csinálni, dolgozni de a gyerek ennyire beteges nekem sajnos.

És akkor mikor dolgoztam sem segített semmit abszolút pedig azt mondta hogy fog. Amikor kértem hogy legalább teregesse ki a ruháit, neki állt feljebb.

Teljesen belém sulykolta ezt, hogy igenis ez mind az én dolgom az ő ellátása, kiszolgálása is. Ő pedig fáradt, dolgozik csináljam én meg..

2021. ápr. 18. 19:08
 8/19 A kérdező kommentje:
Panelban lakunk, nincs kertünk sem autónk szóval ilyen teendői sincsenek.
2021. ápr. 18. 19:09
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk is kb., mint a 6-osnál. A szoptatáson kívül, meg a főzésen kívül mindenben segít. Szinte verseny volt az elejèn, h.ki rakja tisztába a babát v.ki vegye ki a kiságyból.

Általában ő porszívózik, boltba jár. Ha azt látja, hogy fáradt vagyok, elküld sétálni v.habfürdőzni a kádba. Ő is dolgozik 8órát, de ketten vállaltuk a babánkat, mindig ezt mondja.

2021. ápr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 petra.kathleen ***** válasza:
100%
Tehát akkor gyakorlatilag csak neked van gyereked, a férjednek nincs,ellenben személyzete van, hiszen annyi az össz dolga, hogy elmegy a munkahelyére, aztán hazamegy heverészni. Ha az az indoka, hogy ő dolgozik nyolc órát, mi lesz, ha te is fogsz? Akkor majd senki nem csinál semmit? El ne hidd, hogy utána majd ő is megmozdul, akkor is lesz kifogása, hogy miért nem csinál semmit. Nekem 19 hónapos volt a fiam, amikor visszamentem dolgozni, onnantól mindketten 8 órában dolgoztunk, attól még volt tennivaló otthon is, a gyerekekkel is.
2021. ápr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!