Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Beoltassam...

Mit csináljak? Beoltassam magam vagy ne? 20 hetes kismama

Figyelt kérdés
2021. ápr. 18. 20:15
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Mehetsz is innen tovàbb, thx.
2021. ápr. 18. 21:51
 22/36 anonim ***** válasza:
57%

Tehát az orvosod egyértelműen javasolta, hogy oltasd be magad, de úgy gondolod, hogy random internetes válaszolók ezt jobban tudják.

No comment.

2021. ápr. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj, hogy sokan tulparazzak, amúgy a terhességet. Nyugodtan bevehetsz algopyrint is. 16 tényleg nem kedves, viszont igaza van. Soha egyetlen oltasra nem húztak meg rá semmit utólag. Egyszerűen nem úgy vannak kitalálva. És annyiban ezek sem különböznek a többitől. Mondjuk kiveve pont az mrns alapúak amiket terheseknek adnak. De azért azokat is már kutatják vagy 10 éve... Szoval ez nem olyan hogy a semmiből elorantottak egy tok új dolgot. Ez nem így megy. Az a baj, most bárkinek bármi baja lesz a bajának és be van oltva, úgyis a fejébe fogja venni, hogy attól. De erre valóban kb 10-20–30 év múlva lesz biztos válasz.

Ami most biztos, az, hogy most a covid nagyon veszélyes és a kórházi ellátás nagyon szar. És sajnos már valóban többen meghaltak és szerencsés esetben meg ki tudtak műteni a babát. Már ha egy ilyen szitu szerencsének nevezhető...

ezzel együtt tényleg nehéz döntés, mert ha valóban bármi lesz a babával, soha nem fogod kiverni a fejedbol hogy mi van ha... akkor is ha amúgy semmi köze nem lesz az oltáshoz.

2021. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Goldmund, az orvosok most javasoljàk mindenkinek, 3 hónapja meg nem javasoltàk. Elnézést, ha bizalmatlan vagyok.
2021. ápr. 18. 22:00
 25/36 anonim ***** válasza:
66%

Én beadattam. Sőt, ha másodikat is be lehetne terhesség alatt, akkor azt is kérném.


Nálam szempont volt, hogy egy nagy városban élek, a lakosság 3/4-ét pont nem hatja meg, hogy kell maszkot viselni, használja a kézfertőtlenítőt, ne mászon bele az arcomba. Konkrétan mindenki tojja le ezeket az intézkedéseket.

Nekem elég volt 1x a sarki abc-be vennem a pékárút (ahol polcos rendszer van, és a kihelyezett csipesz ellenére mindenki összetaperolja előszeretettel a pékárúkat) kb. nekem ennyi elég volt ahhoz, hogy az elfogyasztott termék után náthás legyek. Majdnem 2 hét volt kikeveredni belőle. Most el sem akarom képzelni, hogy a koviddal mennyire rossz lenne. Így is ki vagyok ilyenkor szolgáltatva, mert a megszokott gyógyszereim nem használhatom a baba miatt. 10 nap után már a háziorvostól kértem gyógyszert, mert még a kötelező vizsgálatokra sem tudtam elmenni (UH, nőgyógyászat) és volt egy friss leletem, ami komoly problémákat jelzett előre, amit jobb lett volna sűrgősen megbeszélni...


Én nem akarok játszani az életünkkel. Ha vagyok olyan szerencsés, hogy nem kinn az utcán kapom el, akkor még mindig ott van a szülészet. Azt nem tudom megkerülni. Nálunk volt is egy kismama aki negatív teszttel ment be, majd átrakták a covidosztályra, mert elkapta a szülőszobán. (szerencsére jól vannak mindketten)


Az oltásoktól pont nem félek. Amit a kismamák kapnak pedig a legbiztonságosabbak. a semmelweisnek amúgyis van oktató videói a hatásmechanizmusukról, a biztonságosságoságukról.


Egyszerűen ha mérlegre kell tennem a tényeket pro és kontra akkor nálam a vakcina nyert.

Az életünk fontosabb mindennél. És gyerek halva nem született a vakcinától.

2021. ápr. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
76%

#24, Magyarországon így van, de az USA-ban már rég oltanak vele kismamákat. Azért van már több tapasztalat, erre alapozva engedélyezték itt is.


Azt gondold át, hogy vajon a koronavírusnak milyen hatása lenne? Sajnos még mindig rengeteg a beteg, rengeteg az azonosítatlan beteg is, bármikor elkaphatod. Ha te nem jársz ki, nem él veled olyan, aki elkaphatja és átadja?


Egyébként az kutatóknak vannak biológiai ismeretei, ami alapján kipróbálás nélkül is meg tudják mondani, hogy várható-e 5-10-20 év múlva jelentkező mellékhatás. És a válasz nem.


Ezzel szemben, ha elkapod, annak súlyos rövidtávú hatásai lehetnek. Meg sokkal inkább várhatók hosszú távú vagy később jelentkező hatások is.

2021. ápr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek.
2021. ápr. 18. 22:36
 28/36 anonim ***** válasza:
32%
Teszteltesd magad előtze, mert ha 1-2 hónapja átment rajtad, akkor jobb várni még pár hónapot, mert úgy is védett vagy egy ideig, viszont erősebb mellékhatások lehetnek, ha a covid fertőzés után nemsokra kapod az oltást.
2021. ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
65%

Szia! Én ahogy betöltöttem a 12 hetet jelentkeztem is. Mindenki ajánlotta és a vírustól jobban félek. Vannak nagyobb gyerekek is és indul az iskola. Az ovi nem muszáj de a suli igen, ha nem akarunk osztályozó vizsgát tenni. És nem akarunk. Ezért minél gyorsabban túl akartam lenni az oltáson.

Csak a karom fájt oltás után egy napig, ennyi.


Szerintem kisebb kockázat az oltás (amit minden orvos ajánl), mint elkapni a covidot. Ne félj!

2021. ápr. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
90%

"3 hónapja meg nem javasoltàk. Elnézést, ha bizalmatlan vagyok"


Nincs ezzel semmi gond, ez teljesen természetes.

Azért nem ajánlották, mert nem voltak erre vonatkozó adatok. Minden úgy gyógyszer tesztelésénél a kismamák és a gyerekek az utolsók. Addig az a protokoll, hogy számukra nem ajánlott alkalmazni, mert nincs elég adat a hatásukról. Amíg itt a csapból is az folyt, hogy terhesen ne oltass, addig viszont a háttérben többezer kismamán tesztelték az oltás hatását (nem itthon, külföldön) majd amikor ezek a teszteredmények publikálásra kerültek, megváltozott az általános álláspont, és elkezdték szorgalmazni a kismamák oltását.

Persze ez számunkra, akik laikusok, és már a sok kamu miatt azt sem hisszük el, amit kérdeznek, meglehetősen ellentmondásos, de ez az igazság.

Szépségszalonban dolgozom, sok gyógyszerész (nem patikai eladó, hanem diplomás gyógyszerész, aki gyógyszergyártásban is dolgozik), orvos megfordul nálunk, akik megbízható információkkal, és magyarázattal szolgáltak.

2021. ápr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!