Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Beoltassam...

Mit csináljak? Beoltassam magam vagy ne? 20 hetes kismama

Figyelt kérdés
2021. ápr. 18. 20:15
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
68%

Azta!

Meglepődtem a válaszokon.

Mi Ausztriában élünk,itt nem lehet terhesen vagy szoptatás mellett oltakozni.

Otthon nincs anyuka ismerősöm így nem tudtam hogy ekkora különbségek vannak a két ország között,közbe meg itt olvasom,hogy Amerikában meg már régóta oltanak mindenkit...

Teljesen megértem a bizonytalanságod kérdező,mivel nem vagyok a helyzetedben(én is terhes vagyok,de itt ugye nem lehet így oltani) ,így nem tudom megmondani mit tennék.

Ha az orvosod is ezt tanácsolja és te is hajlasz rá,akkor szerintem mindenképp oltasd be magad.

2021. ápr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

A tudományos álláspont azért változik folyamatosan, mert mindig igazítják a rendelkezésre álló adatokhoz. A folyamat elején még kevés az adat, és különösen nincs infó a várandósokról, mert őket még nem oltják, hiszen 'ha véletlenül' mégis bármi gebasz lenne, az két életet veszélyeztetne. Viszont közben beoltottak több tízmillió embert, ami infó, és a várandósok szervezete alapvetően azért nem különbözik a nem várandósokétól. Ez alapján kimatekolták, hogy az oltásban sokkal kisebb a kockázat, mint amit a covid-fertőzés jelent, az ajánlás pedig mindig a kisebb kockázat felé megy el, így az ajánlás megváltozott. Ráadásul a várandósok oltásából új felismerés is előjött: az újszülöttek is részesülnek az oltás nyújtotta védelemből. Ez tovább erősítette azt a tudományos konszenzust, hogy az oltás nagyon is jó a várandósoknak, sokkal jobb, mint a megfertőződés lehetősége.


Egyébként minden egyes új tudományos folyamat úgy zajlik, hogy az egyedi kutatások az elején még kisebb-nagyobb kilengéseket mutatnak egyik vagy másik oldalra, de a kutatások összesítésével pontosan látni lehet, hogy milyen végmegoldás felé mutat a tudományos álláspont. Egy idő után kijönnek az egyedi kutatásokat összegző metakutatások is, amiknek pont az a célja, hogy a korábbi eredményeket összegezzék.

2021. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Beoltottak.
2021. ápr. 20. 13:38
 34/36 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jól dontottel kérdező. Jó egészséget.
2021. ápr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Oltás ota, hogy vagy te és a babád?
2022. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
Mindketten teljesen jól vagyunk köszönöm. :)
2022. febr. 18. 17:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!