Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan hozhatnám meg a kedvét...

Hogyan hozhatnám meg a kedvét a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk már házasok a férjemmel, lassan én is 30 leszek, ő már el is múlt. Valahol szeretne is meg nem is. Ha majd egyszer, akkor igen, ha most, akkor nem. Ha beszélgetünk erről, akkor csak a negatívumokat hozza fel, én meg elmondom hogy lehet megoldani. Aztán én elmondom a jó oldalát is, erre rám mondja hogy csak a rózsaszín ködöt látom. De ha ő már elmondta a rosszat, nekem csak a jó marad ... Na mindegy. Ha pedig más, gyerekes ismerőseinkkel beszélünk az ő gyerekeikről, ugye ő is elmondják őszintén az örömöket és a nehézségeket is. A férjem meg mintha csak a rosszat hallaná meg, és otthon is mindig a fejemhez vágja hogy na látom, XY is ilyen problémákkal küzd, és ő már tapasztalatból beszél, ellentétben velem. És akkor én visszakérdezek, hogy de mennyi pozitív dolgot is mondtak, azt nem hallottad? De hallotta, csak ezek nem oldják meg a problémákat. Mondom, persze, nem is fogják, valami probléma mindig van mindenhol. A mi kapcsolatunkban is. De sokkal több a jó része és nagyon szeretjük egymást, ezért megoldjuk a problémákat. De hogy amíg nyűg van a gyerekkel, addig ő nem akar. Nincs kedve tönkretenni a saját életét hogy mást boldoggá tegyen. Az eredeti kérdést módosítva annyival is beérem, ha csak arra adtok tanácsot, hogy legalább a pozitív oldalát is lássa, megértse, meghallja és elfogadja. Akkor talán könnyebb lenne.
2021. ápr. 21. 08:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy olvastam, az volt az érzésem, hogy a férjed mindig csak a kifogásokat keresi.

Azért nem akar gyereket, mert CSAK. Egy érzelmi döntés ez nála, amit semmilyen észérvvel nem tudsz megváltoztatni.


Szerintem mondd el neki, hogy te mindenképpen gyereket szeretnél. Ha ő ehhez partner, akkor beszéljétek meg, milyen akadálya van annak, hogy belevágjatok. Ha semmi, akkor itt most kezdjetek bele. Ha fél tőle, akkor esetleg menjetek el pszichológushoz. A fene tudja milyen régi, gyerekkori dolgok okozhatnak irreális félelmeket benne.

Ha viszont csak húzza, halasztja a dolgot, pszichológushoz nem menne, szembenézni nem hajlandó a démonaival, akkor bármilyen fájdalmas, ki kell mondani: rosszul választottál. Gyereket csak másik férjtől remélhetsz.

2021. ápr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
98%

1-essel egyet értek.

Le kell kell ülni, és ezt megbeszélni. Lehet nem is akar gyereket, és ezzel csak húzza az idődet. Jobb lenne ezt most tisztázni, mint 10 év múlva....

2021. ápr. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
Észérvekkel nem tudod meggyőzni. Nálunk is hasonló volt a helyzet. Én hisztiztem is, hogy de gyereket akarok, nem hatotta meg. Fejéhez vágtam azt is, hogy önző, ha nem is akar gyereket miért nem költözik el, hogy legyen esélyem találni valakit aki tényleg gyerekkel képzeli el a jövőt. Aztán elengedtem a dolgot, tudtam, hogy sehogy sem tudom meggyőzni. Szereti a gyerekeket, a két unokaöccsével is szivesen játszik. Aztán egyszer elmentünk babalátogatóba ahol azt a picike 2 hónapos babát a kezébe nyomták, hogy tessék itt van dajkáljad. Azóta már ő is apuka.
2021. ápr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Nos az van, hogy ő NEM AKAR gyereket. Hiába mondja, hogy késöbb fog akarni, kérdem én késöbb ezek amiket gyerekkel kapcsolatos problémának gondol, azok nem lesznek, eltünnek?


“De hogy amíg nyűg van a gyerekkel, addig ő nem akar. Nincs kedve tönkretenni a saját életét hogy mást boldoggá tegyen.”


Ezen mi változik 1-2-3 év múlva. Fene győzködne egy ilyet, aztán ha mégis beadja a derekát csakmert különben elhagynád, utána az első adandó alkalommal fejedhez vágná, hogy ő megmondta és le is lépne.

Egy ilyet hiába gyözködsz aki a gyerekvállalásnak csak a rossz oldalát akarja látni az veszett fejsze nyele....

2021. ápr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

De amíg nyűg van vele, ő nem akar... 5 év múlva is lesz nyűg egy újszülöttel, sőt még egy 16 évessel is vannak nyűgök.

Sose akart gyereket és ezen nem is szándékozik változtatni.

Leültetném, hogy akkor mondja el, hogy akar e gyereket vagy sem. Ha nem akkor vagy te is lemondasz a gyerekről vagy pattansz.

2021. ápr. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
98%

Sajnálom, vagy elengeditek egymást, vagy felkészülsz a gyerekmentes életre.

De ez innenstől meg lesz mérgezve sajnos. Ha kényszeríted a gyerekre, akkor ő menekül el, vagy lesz boldogtalan, ha meg te döntesz a gyerekmentes lét mellett, te leszel boldogtalan. Sőt lehet akár el is hagy, mert rájön, hogy csak veled nem akart gyereket, te meg ott leszel 40 évesen besavanyodva.


Alapvető dolgokban nem vagytok közös nevezőn sajnos.


Nagyon sajnálom.

2021. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolatotok elején mi volt erről a témáról a közös álláspontotok? Szerintem ő nem akar, kényszeríteni nem lehet. Ha még van hozzá türelmed várhatsz pár évet, hátha megváltozik a véleménye, de, ha erre nem akarsz várni és mindenképp gyereket akarsz, akkor mást kell keresned.
2021. ápr. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a korábbiakkal, ha nem hajlandó meglátni a gyerekvállalás jó oldalát, akkor még ha valahogy rá is vennéd és meg is győznéd, teljesen magadra maradnál a gyerekkel, mert ő ha esetleg véletlenül nem is lépne le (kétlem), akkor sem venné ki a részét belőle, mert "nincs kedve tönkretenni az életét". Amíg a gyerekvállalás számára az élete tönkretételét jelenti, addig nincs miről beszélni. És ha már elmúlt harminc, akkor nagyon sok reményed nem lehet, hogy ez meg fog változni, amit most problémának lát, az tíz év múlva is ugyanúgy probléma lesz.


Az #1 gondolatmenetével egyetértek, állj elé, hogy te gyereket akarsz, és adjon egy fix választ, vagy legalább valami hajlandóságot abba az irányba még MOST, hogy te is el tudd dönteni a hogyan továbbot.

2021. ápr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Annyira nem megváltoztatható dolgok tartják vissza, nem azt hozza fel hogy nagyobb anyagi biztonság kell vagy előbb karrier vagy még utazni akar. Ezek hirtelen valóban el tudnak törpülni ha valóban megcsapja a gyermekvállal@si kedv. De ő a boldogsága elvesztését látja egy gyerekben, nyűg, nem kell még problémás. Erre bem lehwt alapozni, mert ha lesz is, tényleg érzelmileg is egyedül hagy a gyermek körüli nehézségekkel vagy még tetőzi is pár beszólással: old meg ha úgyis annyira akartad, vagy én megmomdtam h ez lesz, vagy engem ebből hagyj ki én nem akartam.

Hát kell ez neked?

2021. ápr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%
Egy ilyen gondolkodású ismerősöm bőven 40 felett volt amikor beadta a derekát. Mikor már tényleg minden haverjanak volt gyermeke, és ők is nagyobbak lettek. És talált egy nőt akivel ez nem tűnt lehetlen feladatnak. De nem az éjjel felkel típus bár egész jól csinálja az apa szerepet, jól elvan a gyerekkel, játék szinten foglalkozik vele sokat.
2021. ápr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!