Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan hozhatnám meg a kedvét...

Hogyan hozhatnám meg a kedvét a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk már házasok a férjemmel, lassan én is 30 leszek, ő már el is múlt. Valahol szeretne is meg nem is. Ha majd egyszer, akkor igen, ha most, akkor nem. Ha beszélgetünk erről, akkor csak a negatívumokat hozza fel, én meg elmondom hogy lehet megoldani. Aztán én elmondom a jó oldalát is, erre rám mondja hogy csak a rózsaszín ködöt látom. De ha ő már elmondta a rosszat, nekem csak a jó marad ... Na mindegy. Ha pedig más, gyerekes ismerőseinkkel beszélünk az ő gyerekeikről, ugye ő is elmondják őszintén az örömöket és a nehézségeket is. A férjem meg mintha csak a rosszat hallaná meg, és otthon is mindig a fejemhez vágja hogy na látom, XY is ilyen problémákkal küzd, és ő már tapasztalatból beszél, ellentétben velem. És akkor én visszakérdezek, hogy de mennyi pozitív dolgot is mondtak, azt nem hallottad? De hallotta, csak ezek nem oldják meg a problémákat. Mondom, persze, nem is fogják, valami probléma mindig van mindenhol. A mi kapcsolatunkban is. De sokkal több a jó része és nagyon szeretjük egymást, ezért megoldjuk a problémákat. De hogy amíg nyűg van a gyerekkel, addig ő nem akar. Nincs kedve tönkretenni a saját életét hogy mást boldoggá tegyen. Az eredeti kérdést módosítva annyival is beérem, ha csak arra adtok tanácsot, hogy legalább a pozitív oldalát is lássa, megértse, meghallja és elfogadja. Akkor talán könnyebb lenne.
2021. ápr. 21. 08:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj, hogy saját tapasztalatból mondom, hogy a p..hoz jutás miatt az ÖSSZES pasi azt mondja akar gyereket és házasságot. Hiába kérdezed erről az első randin, akkor is ezt mondják, mert tudják, hogy máskülönben úgyis ott hagyod faképnél. Így aztán totál lutri, hogy 1-2 év múlva, amikor ott álltok, hogy komolyodni kéne, akkor mi történik majd. Annyi, hogy nem szabad álmodozni, látni kell a jeleket és lelépni, ha igazán akarsz családot. Ez a férfi nem akar gyereket, a "majd egyszerrel" szerzett magának pár év párkapcsolatot, aztán ha választás elé állítod majd duzzogva tovább áll a következőhöz, aki 3 évig szintén hisz neki. Ilyen pasikkal Dunát lehetne rekeszteni... Nekik abszolút nem számít, hogy nincs kivel megöregedni, ők csak a jelenben gondolkoznak és nem fognak megváltozni. Ha akarsz gyereket, el kell válnod. Sajnálom, minél előbb beismered ezt magadnak, annál egyszerűbb lesz, hogy ne kelljen később meddőségi kezelésekre járni.
2021. ápr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
44%

A mást boldoggá tenni nincs kedve, az te vagy? Te lennél a más?

Ez elég meredek kijelentés, erre mit reagáltál?

2021. ápr. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
35%

Vannak gyerekeim, de őszintén nem tudom, mi a pozitív oldala!

Az évek alatt egy sem jött szembe velem amiért megéri!

Hagyd békén, válj el és keress mást, ne akard tönkretenni az életét!

2021. ápr. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy ne győzködj! Nincs értelme. Ha nem akar, akkor nem akar. Csak a kifogásokat keresi, mert neked nem meri elmondani, hogy nem akar gyereket. A gyerekvállalás nem egy visszafordítható folyamat. Visszafordíthatatlan. Hiába sorakoztatsz fel érveket, hogy de hát milyen jó, amikor a gyerek felkel és odabújik hozzád, meg lehet villogni a facebookon meg instán, hogy milyen jólnevelt, okos, ügyes és szép gyerekeitek vannak, ha őt ez nem érdekli és nem akarja. Beszélhetsz a jó oldalról, ha hidegen hagyja.


Amúgy csak szólok:

A gyerekvállalásban sokkal több a rossz, a gond, a baj, mint a jó. Vannak, akiknél 100 000 000 rossz dolog eltörpül egyetlen jó dolog miatt, de ez csak azoknál "működik", akik szívből akartak gyereket, és nem azért, mert kell, meg azért, mert az asszony rábeszélte meg válással fenyegette.

2021. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, hogy látod, odébb állsz vagy a gyermektelen életet elfogadod, vagy reménykedsz még pár évtizedig?
2021. ápr. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15%
Ott hagynátok életetek párját, csak mert nem akar egy hatalmas terhet a vállára.. Sok szánalmas idióta.
2021. ápr. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
86%
#16 vagy más megközelítésből, akivel nem azonosak a céljaink és aki nem akar gyereket, az nem lehet életem párja. Vagyis még jó is, hogy odébbállok, mindkettőnknek megadom a lehetőséget, hogy megtalálja azt, akivel békében megöregedhet. Súlyos kompromisszumok nélkül.
2021. ápr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%

#16 vagy más megközelítésből: aki hazudott nekem és átvert, azt természetes, hogy otthagyom.

Mert számomra nyilvánvaló, hogy (ha egészségi akadálya nincs) akarok gyereket. Ha ő az elején megmondja, hogy nem akar, akkor el se kezdődik a kapcsolat. Ha azt hazudja, hogy ő is, akkor átvert engem.


Szánalmas idióta te vagy, aki egy téged átverő ember mellett holtod napjáig kitartanál.

2021. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
95%

16-os!

Életem párjával közösek a céljaink!

Ha nem, akkor nem ő életem párja.

2021. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom..Mindenesetre én nem erőlködnék..minek?? Hogy beadja egyszercsak a derekát és a kínok kínját éljetek meg mindketten/hárman? Hogy folyton a fejedhez vágja h te akartad? Hogy minden rád szakadjon? Akár úgy, h fizikailag ott van, akár úgy, h lelép? Én egy pillanatig nem erőltetném amíg azt nem mondja a férjem, h tiszta szívből gyereket akar..És még így sem biztos nem menekül el valaki. Ha viszont erősebb a vágyad az anyaságra, mint hogy megmaradjon a kapcsolat, akkor ülj le vele, beszéljétek meg és lépj ha nem akar. De arra vigyázz h ne zsarold ezzel! Csak akkor vállaljàtok be,ha tényleg akar. Őszintén meg kell beszélnetek. Nem világos, h most mi az álláspontja ..most nem akar v nem akar? Ne húzza az idődet.
2021. ápr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!