Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek 2-2,5 éves...

Anyukák, akiknek 2-2,5 éves az első gyerkőce és nincs még testvér, de terveztek, mikor éreznétek aktuàlisnak a kérdèst? Mik a legnagyobb félelmeitek ezügyben?

Figyelt kérdés

Nekünk nyàron lesz 2,5 éves a kisfiunk, ès mostanàban éreztük először aktuálisnak a második gyermek érkezését. Még nem kezdtünk el próbàlkozni, de szerintem nyáron, legkésőbb ősszel biztosan elkezdjük. Így 3-3,5 év lesz köztük, ha minden jól megy. Ismerősöknèl úgy làttam ez a korkülönbség egész emberi. :)

Nekem a legnagyobb fèlelmem az altatás, ami az estékre vonatkozik.

A férjem ugyanis munkája miatt sokszor nincs otthon este, így az esti rutin a fiammal is szint mindig egyedül az enyèm volt. Ezt nem tudom elképzelni hogy oldom majd meg. Na meg persze az is ott van, hogy a “nagyobbik” akkor màr bőven ovis lesz és nem fogok-e megőrülni ha alkalmanként betegsèg miatt ô is otthon lesz. Illetve nem lesz-e féltèkeny, stb..

ti hogy gondolkoztok erről, akik esetleg hasonló cipőben jàrtok mint mi?



2021. ápr. 14. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Saját gyerekem nincs, csak bébiszitterkedem, de azokból amit eddig tapasztaltam, nem lesz egyszerű. Bármit csináltok, a nagyobb feltékeny lesz, azt akarja majd hogy csak vele foglalkozz, hiszen eddig is így volt. De persze nem tévesztheted szem elől egy pillanatra sem a kicsit. Az egyik családnál ahol esténként dolgoztam pont 3 év volt a gyerekek között. 13 hónapos volt a kicsi. A fürdetés volt a kritikus pont, ott a nagyot leültettem a mese elé, amíg a kicsit fürdettem. Amíg a kicsit altattam ugyanez. (Tök jól kitalálták ott a szülők, a nagy bébirádión szólt nekem ha valami gondja/baja volt, az pedig fülhallgatóval volt a fülemhez kötve.) Szülők is így csinálták, nekem is teljesen bevált. Szerintem ott jön el alapvetően a kritikus pont amikor megtanul járni a pici, kihívás a köbön játszani a naggyal közben a pici minden lépését figyelni.

De szerintem nagyon megéri. Sokkal önállóbak és türelmesebbek tapasztalatom szerint azok a gyerekek akiknek testvérük van. És ha nagyobbak lesznek is könnyebb velük, hiszen elszórakoztatják egymást.

2021. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk 4 éves volt, amikor megszületett a tesó. Én ezt a kort gondolom a legideálisabbnak. Főleg most a covid alatt látom sok gyereknél, hogy mennyire nehéz nekik, hogy ott a kistesó és vele foglalkoznak többet. Azért jó ha már ovis, mert így ki tud mozdulni egy kicsit, lehet a kortársaival, barátaival.
2021. ápr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagyok között 23 hónap volt nekem ez ideáli volt együtt nőttek fel.

A kicsinél is így lett volna, áprilisban volt 2, a tesó márciusi lett volna, de sajnos nem maradt velünk, így egyre tolódik, vagy össze sem jön😔

2021. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 év 3 hónap van az első kettő között. Először én is izgultam, hogy miként fogom megoldani, de megmondom őszintén, hogy nálunk nagyon jól alakult. Szinte észre sem vettem, és felnőttek. Folyamatosan együtt voltak/vannak, pedig fiú/lány. Én az altatásokat is együtt csináltam. A kicsit szoptattam, a nagynak addig olvastam. És persze a férjem is rengeteget segített. Most jön a 3. baba. Mondjuk kb. olyan lesz, mintha az első lenne :). A fiam most lesz 8, a lányom 6. Én a helyedben nem várnék tovább, de persze ezt neked kell érezni.
2021. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!