Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Nagyon...

Mi a véleményetek? Nagyon őrlődöm.... (Gyerekvállalás)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy gyönyörű 10 hónapos kislányunk. (Számumkra) idilli életet teremtettünk magunknak. De mindig is két gyermeket szerettünk volna a férjemmel, kis korkülönbséggel. A nagy korkülönbség szóba sem jöhet személyes okok miatt.


Egyetlen dolog ami gátol minket ebben, az az anyagi helyzetünk. Így hármunknak tökéletesen elég a havi betevő. Fel fogjuk tudni újítani a lakást, a jövőben tudnánk nagyobb autót venni, tudnánk kirándulni, illetve amit csak megkíván a gyerek, bármit meg tudnánk neki adni, illetve magunknak is.


Két gyerekkel ez nem lenne lehetséges. Olyan gyerekkora lenne a gyermekeinknek mint anno nekünk, semmi kirándulás, a világból nem látnának semmit, öregebb lakás (helyhiány mondjuk nem lenne, 90nm-en lakunk), nélkülözés, semmi hobbi stb. Ezen kívül a férjemmel sem törődhetnénk magunkkal. Tudniillik, egész eddigi életünkben dolgoztunk, az országunk határán kívül még sosem jutottunk. Kezdünk helyrerázódni,megvalósítani az álmainkat, de egy második gyerekkel nagyon nehéz anyagi helyzetünk lenne, és félek, megkeseredett öregemberek lennénk, mint a szüleink, akik egész életükben a gyereknevelésen kívül semmit nem csináltak vagy értek el, és fáj a lelkük, hogy semerre nem jártak a világban. Egyetlenegy örömük az unokák, ezérz az összes gyereket szekálják, hogy szüljetek, szüljetek, szaporodjatok.


Viszont bánt, hogy nem lesz testvére, és félek nem lesz e magányos.


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy döntöttetek? Csak kíváncsi vagyok. Köszönöm.


Akinek nincs kedve kifejteni, annak raktam egy szavazást.



2021. ápr. 19. 12:18
A kérdező szavazást indított:
Egy gyerek
Két gyerek
62 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
48%
Miből gondolid, hogy olyan piszok sokba kerülne még egy gyerek?
2021. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 A kérdező kommentje:
Tudom a kereteinket, anyagilag olyan lenne, amit leírtam. Nagyvárosban élünk, mások a kiadások. Nem költözünk el semmiképp sem. Nem Magyarországon élünk. Ezt kérlek ne kérdőjelezzétek meg, tudjuk, milyen lenne az anyagi helyzet két gyerekkel itt. Köszönöm.
2021. ápr. 19. 12:23
 3/68 anonim ***** válasza:
95%

Felnőtt módjára kell értékelni és felmérni a helyzetet, és a józan észre hallgatni, nem pedig az ösztönökre.

Ha így biztos a helyzetetek, akkor ezt kell fenntartani. Tudod, bármikor jöhet egy váratlan fordulat, egy gyerekkel sem biztos hogy mindig könnyű lesz, nemhogy kettővel.

2021. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem kerestek jobban fizető munkát, ha ilyen fontos a 2 gyerek? Én sem értem amúgy, mi kerülne olyan rohadt sokba a másodikon, hogy egy gyerekkel buli az élet, kettővel meg csak lemondás. Szerintem itt valami rossz tapasztalatot vetítesz ki magatokra, gondoljátok már végig racionálisan. Eleve már mindent megvettetek az elsőnek.
2021. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
85%
Akkor ne vàllaljatok többet.
2021. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:
Igen, 4es, épp, hogy racionálisan gondolkodunk, azért kössz.
2021. ápr. 19. 12:31
 7/68 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha esetleg olyan is válszolna, aki hasonló cipőben járt, köszönöm.
2021. ápr. 19. 12:34
 8/68 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk két gyerekünk van, és nem vettem észre, hogy a második gyerek számottevő többletköltséggel járt volna.


Olyan nincs, hogy egy gyerek esetén "amit csak megkíván a gyerek, bármit meg tudnánk neki adni, illetve magunknak is" viszont két gyerek esetén "semmi kirándulás, a világból nem látnának semmit, öregebb lakás ..., nélkülözés, semmi hobbi stb."

Ez kb. 1 gyerek és 10 gyerek közti anyagi különbség lenne.


Én azt mondom: ha tényleg akartok másodikat, akkor ne keressetek kifogást!

Ha meg nem akartok, mondjátok ki magatoknak, ne fogjátok az anyagiakra!

2021. ápr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
65%

Van egy 2éves fiunk. Mindigis kettőt szerettünk volna. Nem vagyunk anyagilag a topp 100ban, de amire kell, arra jut...

Lakás, 2autó akkor lett, mikor várandós voltam.

1éves volt a fiunk, mikor újra belevágtunk. Volt egy vetélésem, most 16hetes terhes vagyok. A nagy különbség nálunk sem opció.


Ahol 1 gyerekre jut, ott kettőre is. Nem olyan nagy kiadás egy gyerek, mint ahogy azt te leírod...


Mi 5en vagyunk tesók. Anya nem dolgozik/dolgozott, nevelőapám volt az egyedüli kereső. Sosem szenvedtünk hiányt semmiben. Amit kértünk, megkaptuk. Saját szoba mindenkinek, stb...

Oké külföldre nem jártunk nyaralni, de 2 hét a balcsin minden évben megvolt. Iszonyú jó gyerekkorunk volt.

28l

2021. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:
8as, és már elvégezték a gyerekeid az iskolát? Jártak egyetemre? Mindkettőnek új holmikat tudsz venni, amit ők szeretnének? Vittétek már őket pl tengerhez? Köszi a választ.
2021. ápr. 19. 12:54
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!