Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régen nagyon akartam gyereket,...

Régen nagyon akartam gyereket, most meg nem. Valamikor újra szeretnék majd?

Figyelt kérdés

Korábban nagyon szerettem volna anya lenni. De akkor még fiatal voltam, tudtam, hogy egy 6-7 év múlva sokkal jobb lenne mindenkinek.

Most minden, de minden adott. A párom is szeretné. Nincs okom azt mondani, hogy ne legyen, csak az, hogy már nem akarom. Korábban annyira erős volt bennem a vágy, hogy kb sírni tudtam amikor megláttam egy babaruhát vagy egy ismerős babáját, mert annyira szerettem volna. Most meg egyszerűen már nem hogy a babaruha nem hat meg, de már egy gyerek sem.


Nem voltam kövér, de azért súlyfelesleg volt rajtam. Ezalatt a 7 év alatt, vékony lettem, aztán edzeni kezdtem, tehát azt mondhatom, hogy elértem azt a formát, amire vágytam. Kicsit félek, hogy visszahízok, mert hajlamos vagyok. Ráadásul gyerekekhez köthető a munkám (6-10 évesek). Lehet ez is szerepet játszik?


Úgy is megpróbáljuk majd a gyerekvállalást. Csak az érdekelne, hogy várjak még, mert lehet hogy majd újra jön az érzés, vagy vállaljunk most. Csak az a rossz, hogyha korábban lehetett volna, annyira boldog lettem volna. Most is az leszek, de érzem, hogy nem tudnék annyira örülni.


2021. ápr. 26. 07:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem muszáj meghízni, mondjuk nekem nem sikerült😁

Ha fontosabb a kg száma mint egy csoda, szerintem hagyd.

2021. ápr. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
1 nagyon jól mondja. Ha fontosabb a súlyod mint a baba akkor ne válalj. A +kilók ellen lehet tenni. Van olyan ismerősöm aki terhesen is sportolt most pedig gyerekkel is. Futó babakocsi és mennek. Ha más edzése van akkor arra a kis időre meg apuka van a kicsivel. Viszont a stria, megnyúlt bőr és társaik őt sem kerülték el.
2021. ápr. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
0%
Esetleg adoptáláson gondolkodtál már?
2021. ápr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ilyen hozzáallással tényleg ne 🤣


Megsúgom, világ életemben dagibb voltam. 75el lettem terhes a fiammal. Az ég világon semmit nem tettem érte, mégis 4kg jött fel +ba. Szülés után 2 héttel 70kg voltam. Szoptattam (de nyilván a melleid miatt ez is aggaszt), mikor 1éves volt a fiam 60kg voltam. És még mindig semmit nem tettem érte.

2éves a fiam, én 17hetes terhes. 65kg-val...

Szóval miért is kell elhízni?!


Te csak szimplán nem akarsz, és keresed a kifogásokat. Így meg ne is vállalj, mert csak a gyerek sínyli meg

2021. ápr. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem a terhességtől híztam meg, hanem utána, mert egész nap csipszet meg csokit zabáltam. 💁‍♀️ A te döntésed...
2021. ápr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Valójában azt gondolom, hogy időközben felnőttem. Már látom a felelősséget és a negatív dolgokat is. Tudatolsult bennem, hogy ez nem olyan "minden szuper" dolog.


Szokott késni a menstruációm, mióta intenzívebben edzek meg az utolsó véreredményeim szerint kevés az ételmennyiség amit beviszek. De ha most véletlenül azért késne mert terhes vagyok, akkor csak azért ne tartsam meg, mert nem annyira vágyom rá, mint korábban? A párom nagyon szeretné, én meg őt szeretem. Másrészt most tényleg ez az "inkább nem, mint igen" érzés van bennem.

2021. ápr. 26. 07:47
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"csak azért ne tartsam meg, mert nem annyira vágyom rá, mint korábban?"

A kérdés inkább az, hogy képes vagy-e falálldozni magad egy másik életért? Képes vagy-e lemondani dolgokról mint pl tökéletes test? Ha nem az sem baj, de akkor ezt mond el a férjednek és védekezzetek. Ne tedd azt, hogy az ő kedvéért megtartod, mert aztán majd a gyereket hibáztatod ha nem tetszik a babás élet

2021. ápr. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Mit kell.ezen ragozni?

A saját tested is eltiprod, sanyargatod... akkor ha terhes lennél, szerinted azt a gyereket ez mennyire befolyasolná? Megsúgom, nagyon...


Itt nem az edzés vagy az alakod a kérdés....

Akarod azt a gyereket? Tartsd meg, de akkor tegyél is meg mindent érte 120%-ra... ne a testedért élj, hanem a gyerekért...

Nem akarod? Akkor viszont mindenki jobban jár, ha nek tartod meg. Mert az önsanyargatás miatt, hogy marha szép legyél, a gyereknek lesznek olyan hiányai, csak na... ha meg megszületik, nem fogod szeretni, őt fogod hibáztatni, mert azt a marha bomba alakod lecserélted a pelenkákra...


Nem.tudom hány éves lehetsz, de ha ezt nem tudod eldönteni, na az régen gáz...

Azt gondolod, időközben felnőttél?! Én meg azt gondolom, egy éretlen tini vagy, aki itt hezitál, hogy neki minden is fontosabb mint a gyerek, de mégis akkor most szüljön?!

2021. ápr. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem akarsz, ne vállalj gyereket, nincs ebben semmi új. De legyél elég felnőtt ezt is felvállalni, hogy inkább így döntesz.


Amúgy szerintem nem fura, sok tanár ismerősöm van, aki pont a gyerekek miatt nem vállal gyereket, mert elegük lesz.

2021. ápr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadás során azt mondjak, 200%ig kell akarni, mert az is jócskán visszafog esni.

Sajátnál talán egyszerűbb, a hormonok miatt, de a "100% akarom" szerintem ott is legyen alap, mert a kezdet baromi nehéz.

Én is mindig anyakent képzeltem el magam, míg nem gondoltam végig milyen fárasztó, felelősségteljes meló ez. Most nem akarok gyereket, de van pár évem még eldönteni. Míg nem őrülök meg a vágytól, addig biztos nem lesz.

2021. ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!