Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye nem én csináltam rosszúl,...

Ugye nem én csináltam rosszúl, hogy már 9 évesen megbeszéltem a gyerekemmel a szexuális dolgokat?

Figyelt kérdés
A környezetemben levő emberek nem hogy korainak tartják, hanem még azt is mondták , hogy ezt abszolút nem kellett volna megbeszéljem vele...
2021. ápr. 27. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Sőt..


Szerintem folyamatában kell


9 évesen a gyerekek többsége többé-kevésbé tudja a té,át.

De sok téveszméjük lehet.


Abszolút jól tetted.


Igazából nekem a 3 évesem is tudja, hogy a puncihoz nem nyúlhat senki..ha nem akarja..

2021. ápr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Attól függ, milyen szinten.
2021. ápr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Goldmundhoz csatlakoznék...

Milyen szinten?


EGyszerre ráömlesztettél mindent, a legapróbb részletig - vagy csak annyit, amennyit ebben a korban tudni illik?

2021. ápr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerencsés a gyermeked. Persze az Ő szintjén, de őszintén kell válaszolni a gyereknek, mert kíváncsi. Engem soha nem világosítottak föl a szüleim, ez nálunk tabu volt. 12 éves, 6.-dik osztályos fiú voltam, amikor egy osztály társamtól megkaptam a Helgát, egy német, akkor népszerű felvilágosító könyvet. Amikor anyukám megtalálta a táskámban, szabályosan megpofozott. A mai napig érzem a serdülő korom minden kínját, pedig már nem vagyok fiatal.
2021. ápr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
#4: a "Gólya hozza?" c. könyv nem volt meg? :-D
2021. ápr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem teljesen normális ha ilyen korban már beszélgettek erről

Van olyan ismerősöm akinek a lánya 10 évesen kezdett menstruálni, pánikrohamot kapott mert vérzik. Fogalma sem volt arról h mi történik vele.

Szóval én is szeretném időben szépen óvatosan (nyilván először nem teljesen részletesen) beszélgetni ezekről alányommal.

Nem. Kell mindent a nyakába zúdítani, de legyen fogalma a dolgokról

2021. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
amilyen korán érnek a mai gyerekek, jobb ha már 9 évesen tudja, mire számítson
2021. ápr. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem is attól függ, milyen szinten. Elvileg jó dolog a felvilágosítás, de az az ideális, ha amikor gyerek kérdez, te őszintén, de az ő szintjén válaszolsz, nem pedig lesokkolod egy általad kiválasztott időpontban valami túl tudományos kiselőadással vagy pláne 16 karikás részletekkel.

Az enyémek pl. már sokkal kisebbként megkérdezték, mire jó a koton vagy a tampon - persze a drogéria közepén :D -, vagy hogy miért hordanak a nénik pelenkát, vagy egy születésről szóló esti mese vagy családi fotó, terhes rokon/barátnő kapcsán, hogy és ők honnan költöztek a hasamba, vagy hogy miért nincs a lányoknak kukijuk (tipikus bölcsis probléma), meg hogy ha X és Y csókolózik a filmben vagy az utcán, attól házasok lesznek-e :) Szóval nálunk ilyen "alkalmak" már 2-3 éves kortól is akadtak évente párszor.

2021. ápr. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

9 évesen sok gyerek már menstruál, bkter.


Én 6 évesen már vágtam a dolgokat, mert tudtam olvasni, és elolvastam Mi micsoda? - könyvben, hogyan készül a gyerek :D

Meg Egyszer volt.... az élet c. mesében is volt róla szó.

2021. ápr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ebben a korban tudni illik" - miért hiszik azt sokan, hogy az iskolatársak már nem világosították fel RÉGESRÉG egymást??? :D


Pedig bizony de ;)

2021. ápr. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!