Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki olyan nevet adott a...

Aki olyan nevet adott a babájának, ami már volt ismerősi körben, ott mi volt a reakció?

Figyelt kérdés

Akár távoli rokon, ismerős, óvododai társ, játszótéri barát, távolabbi barát. Akárki. De ha közelebbi ismerős, akkor is érdekel.


Van egy szerelemnevem, meg a páromnak is. Nagyon rég óta. Már huszon egynéhány évesen is tudtam, hogy ha lányom lesz, így fogják hívni. Így most, hogy végre lesz egy kislányunk is, megkapja mindkét nevet. De mindkettőből van az ismerősi körben. Szépen időközben egyre többen adták ezeket a neveket. Nem közeli barátok, és nem közeli család, de azért szoktunk találkozni.

Kettő ebből játszótéri barát (az egyikkel néha egymáshoz is fel szoktunk menni, hogy a gyerekek játszanak, bár baráti viszony azért még nincs, annyira jól nem ismerjük egymást). A másik a baráti társaságból egy pár, de nem kimondottan közeliek, évente 2-3x járunk össze.


Szóval aki volt hasonló helyzetben, végül mik voltak a reakciók a névadásotokra?


2021. ápr. 30. 07:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk a mi gyerekünk nevét adták kistestvérnek haverok. Nem gondoltuk, hogy lopták vagy hogy bármi módon miattunk adták volna. Mi csak olyat akartunk adni a gyerekünknek, ami nincs a rokonságban, hogy "saját" neve legyen, ne ő legyen a kicsi XY, de a baráti kört már mi sem vettük figyelembe. A tinikori álomneveink meg eleve nem egyeztek, de nem is mentek a vezetéknévhez.
2021. ápr. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Mi az a név?

Ha viszonylag gyakori, akkor szerintem nyugodtan.

Ha próbáltak "egyedi, különleges" nevet adni és te is azt adod, akkor lehet sértődés. De rajta van az MTA listán, innentől kezdve adhatod, szóval nyugodtan add.

2021. ápr. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Rokonaink nevezték el ugy a gyermekuket ahogy a mi csaladunkban is el lett nevezve egy kisgyerek.

(Unokatestveri stb kapcsolati szint)

A csaladomban a felmenok csak annyit mondtak rá hogy nem lehetett volna masik nevet találniuk csak ez az egy volt? En annyiban megertettem hogy alliterizal a vezeteknevukkel amugy igy a monogrammja is ugyanaz, valszeg ez miatt az a valasztott nevük. De nem volt belole semmi csak ennyi.



Nekem meg a nevem adta az exem a kovi kapcsolataban a kislanyanak. Sőt kulfoldon egy macskának is az en nevem adták :D

En ezt bóknak veszem :)

2021. ápr. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
4%

Hú, bocsáss meg, de én ezt soha nem fogom megérteni. Több száz név van, TÖBB SZÁZ. Egyszerűen fel nem foghatom, miért kell ugyanolyat adni, mint ami a közvetlen környezetben van bárkinek.

Ráadásul írod, hogy akikkel összejártok, ugyanúgy hívják a gyereküket. Elképzelted már a szitut, hogy együtt játszanak majd? Hogyan fogjátok őket szólítani?


Tényleg ne haragudj, de hogyan lehetséges az, hogy egy felnőtt, gyermekvállalás előtt álló pár nem képes elengedi a "szerelemnevét"? Te is érzed azért, hogy ebből azért probléma lehet, kínos helyzeteket szül.


"Lapozzátok fel" azt a nyamvadt utónévkönyvet, nem tudom elhinni, hogy nem fogtok találni olyat, ami JELENLEG nincs senki elnevezve.


Bocs.

2021. ápr. 30. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Úristen.. Ha neked tetszik egy név miért érdekel, hogy kit hívnak még igy?


Majd becezitek oket..nehogymár egy ismerős miatt ne azt add ami tetszik.. Nem kell lejjebb adni az igenyeidbol.


Adhatnal ritka nebet is, lehet 2 év mulva divattá válik és száz olyan lesz.

2021. ápr. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

A férjem unokatestvére és nálunk állt elő ez a helyzet.

Nem nagyon tartjuk a kapcsolatot. Facebookon ismerősök vagyunk és köszönünk ha találkozunk és ennyi.

A két gyerek között 2 hét van. Először én szültem. És rá két hétre az ő felesége. Ugyanazt a nevet kapták a fiúk és még a vezetéknevük is ugyanaz. Minket nem zavar egy kicsit sem.

2021. ápr. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Féltestvéremmel egyszerre voltunk terhesek. Ő 2 héttel elöbb szült mint én. Azt a nevet adta a lányánakbmint amit mi is választottunk. Tudta hogy mi lesz a gyermekünk neve amúgy mert a babaszoba falára fel lett festve a neve. Még mutattam is anyunak mikor kész lett.

Az apja és családja hív minket utánzósnak pedig sztem mi elöbb kitaláltuk mi legyen a név

2021. ápr. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem totálisan hidegen hagy, hogy mást hogy hívnak. Igyekszünk olyat adni ami a családban az unokatesók között nincs, de ha lenne egy ilyen "szerelemnév" akkor ez sem érdekelne. Nekünk az egyik név például teljes formájában nem egyezik tesóm fiától, de a becenév ugyanaz, tehát kvázi ugyanúgy hívnák őket.
2021. ápr. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

#8 Beni? 😊


Az ismerős körömben van Bendegúz, Benjámin, Bence, Benett, Benedek. És persze mind Beni.😂

2021. ápr. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Hahaha, igen. 😂
2021. ápr. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!